Vysočina: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Zelená hora - pútnický kostol sv. Jana Nepomuckého Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Navštívte **národnú kultúrnu pamiatku zapísanú na Zozname svetového dedičstva UNESCO**. Tento pútnický kostol bol postavený na začiatku 20. rokov 18. storočia a bezpochyby patrí medzi najvýznamnejšie diela ** architekta Jana Blažeja Santiniho Aichla.** Samotný kostol je pretkaný symbolikou číslovky päť, ktorá vychádza z legendy o Jánovi Nepomuckom a tiež predstavuje symboliku piatich rán Kristových. Práve preto je ** pôdorys kostola v tvare päťcípej hviezdy **, kostol má päť východov, päť oltárnych výklenkov a na hlavnom oltári je päť hviezd a päť anjelov.
Viac informácií

Jihlava Najobľúbenejšie výlet v lokalite

**Jihlava** bola kedysi predovšetkým banským mestom, okolo ktorého sa ťažilo striebro. Dnes je z nej moderné krajské mesto plné pamiatok a možností na odreagovanie. Centrum mesta vás uchváti svojou architektúrou. Nájdete tu výborné kaviarne aj reštaurácie. Pod ním sa nachádza tajomné **Jihlavské podzemie**, ktoré tvorí druhý najväčší podzemný labyrint v Česku a ktoré preslávila najmä **fosforeskujúca chodba.** S Jihlavou a okolím sú neodmysliteľne spojené tiež životné osudy slávneho hudobného skladateľa Gustava Mahlera (1860 - 1911). Môžete tu navštíviť expozíciu v jeho dome hovoriacu o jeho živote a tvorbe a dokonca aj park s vlastnou sochou. Jihlava a okolie je tiež rajom cyklistov a po **diaľkovej cyklotrase** sa z nej môžete vydať až do Rakúska. Rodiny s deťmi iste ocenia **jihlavskú Zoo, aqupark Vodný raj alebo Ostrov zábavy Robinson** - indoorový zábavný park s desiatkami originálnych atrakcií, vrátane rychlošmýkačky, opičích chodníkov či laserovej strelnice .
Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 36 tipov

Vysočina: Tipy na výlet

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK