Vydajte sa do maďarského kúpeľného mesta Mezőkövesd, ktoré leží blízko Egeru a Miškovca. Zsóry Liget Camping & Resort **** ponúkajú ubytovanie v štýlových drevených chatkách s kapacitou 4 +1, ubytujete sa tu teda pohodlne s celou rodinou. Okrem dvoch spální a obývacej izby je ich súčasťou aj vybavená kuchynka, kúpeľňa a vonkajšia terasa. Za výhodnú cenu si navyše môžete dokúpiť vstup do termálnych kúpeľov.

O ubytovaní

Zsóry Liget Camping & Resort **** sa nachádza v kúpeľnom mestečku Mezőkövesd v severnej časti Maďarska. Vďaka tomu, že sú obľúbené zážitkové kúpele Zsóry Mezőkövesd vzdialené len 100 m od ubytovania, ide o ideálnu destináciu pre odpočinkovú dovolenku.

V termálnych kúpeľoch Zsóry Mezőkövesd si môžete oddýchnuť v 22 bazénoch a saunovom svete. Súčasťou sú aj najrôznejšie atrakcie, na ktorých si užijú vodné radovánky malí aj veľkí návštevníci. V termálnych bazénoch sa vykúpete v liečivej vode s vysokým obsahom síry, ktorá má blahodarné účinky na množstvo chorôb a zdravotných neduhov. Zaujímavým spestrením programu potom môže byť návšteva múzea poľnohospodárstva (4,5 km) alebo skanzenu s tradičnými remeselnými domami Matyó (4,8 km).

Veľa cestovateľských zážitkov ponúka neďaleké mesto Eger (18 km), ktorého dominantou je Egerský hrad (23 km) a za návštevu stojí tiež krásne námestie Kis-Dobó tér (24 km) lemované historickými domami. Prekrásne výhľady na mesto ponúka vyhliadka na slávnom minarete (25 km), kam je možné vystúpiť po 97 schodoch. Vyznávačom kúpeľnej relaxácie odporúčame vyskúšať vychýrené termálne kúpele Eger (24 km) a milovníkom vína zase ochutnať legendárne víno Býčia krv vyrobené z miestneho hrozna.

Skvelým výletným cieľom je mesto Miškovec (45 km), kde láka k návšteve stredoveký hrad Diósgyőr (46 km), zoologická záhrada (48 km) a predovšetkým svetovo unikátne jaskynné kúpele Miskolc Tapolca ( 46 km).

S krásami maďarskej prírody sa zoznámite pri výlete do Národného parku Hortobágy (40 km), ktorý je prírodnou pamiatkou UNESCO. Na ploche tohto najväčšieho a najstaršieho maďarského národného parku sa nachádzajú soľné lúky, pasienky, stepi, lesy, močiare a jazerá a žije tu mnoho chránených živočíchov.

Kde budete spať?

Domovom sa vám počas pobytu stane komfortný drevený domček s kapacitou maximálne 5 osôb (40 m²). Tieto nedávno postavené domčeky vás na prvý pohľad zaujmú moderným dizajnom a prémiovou kvalitou. Súčasťou sú 2 spálne so štyrmi lôžkami, plne vybavená kuchyňa a vlastná kúpeľňa. V obývacej miestnosti je umiestnená pohovka, ktorá môže poslúžiť ako prístelka. Každý domček má tiež terasu a prístrešok pre auto. K vybaveniu patrí televízia, WiFi pripojenie a trezor.

Na čom si pochutnáte?

Vo svojej plne vybavenej kuchynke budete mať k dispozícii chladničku, mikrovlnnú rúru, elektrický varič, rýchlovarnú kanvicu, drez, riad, príbory a, samozrejme, aj jedálenský stôl. Na záhrade môžete navyše využívať zázemie na grilovanie.

Cestujete s deťmi?

Deti sa vyšantia na veľkom vonkajšom ihrisku s pieskoviskom, preliezkami, hojdačkami, šmykľavkou a mnohými ďalšími atrakciami.

Zsóry Liget Camping & Resort ****

Zsóry Liget Camping & Resort ****

Olajfa utca 2. , Mezőkövesd
Maďarsko

+36 30 8830 157, +36 (1) 445 0299

recepcio@zsoryligetcamping.eu

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
za 4 500 Ft/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Parkovanie za 1 000 Ft/noc

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Detské ihrisko
Požičovňa bicyklov
Minibar
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
3,8 km
Vzdialenosť od kúpeľov
0,2 km
Zastávka
0,4 km
Aquapark
0,2 km

Tipy na výlet

Kúpele Zsóry

Kúpele ZsóryTip na výlet

Hľadáte ideálne miesto na relax aj uzdravenie? Zamierte do kúpov Zsóry, na ktoré narazíte asi štyri kilometre od centra maďarského mestečka Mezőkövesd. Už na prvý pohľad vás prekvapí veľkosť areálu, ktorá dosahuje jedenásť hektárov. Ten najlepší odpočinok si môžete dopriať v jednom z 22 bazénov, v saune, vo vírivke alebo pri vonkajšej prechádzke areálom, ktorý je upravený ako park. Môžete len leňošiť v teplej vode a nechať jej liečivé účinky robiť svoju prácu, po celodennom relaxe sa budete cítiť ako znovuzrodení.

Liečivá voda s najvyšším obsahom síry zo všetkých maďarských termálov vám pomôže s liečnou chorôb a zranení pohybového ústrojenstva alebo s kožnými a gynekologickými ťažkosťami. Návštevu areálu si užijete aj s deťmi, ktoré sa tu vybláznia na toboganoch, divokej rieke a ďalších atrakciách určených pre malé ratolesti, ktoré milujú vodu.

Na čo všetko sa môžete v kúpeľoch Zsóry tešiť?

  • kryté termálne bazény s teplotou 34 až 40 °C, vonkajší bazén s vodnými atrakciami, krytá šesťmiestna vírivka a dva bazéniky pre deti
  • kryté zážitkové kúpele s vírivým vodným lehátkom, divokou riekou, vlnobitím a tromi zábavnými šmykľavkami
  • letné kúpalisko so zážitkovým bazénom, detským bazénom alebo bazénom s vlnobitím, päť toboganov
  • wellness centrum – fínska sauna, infrasauna, parná kabína, soľná a ľadová kabína, vírivka a aromamasáže
  • tri bufety s občerstvením a nápojmi

Celodenné vstupné je s prihliadnutím na množstvo atrakcií veľmi príjemné. Dospelého vyjde celý deň v kúpeľoch na 3 000 forintov (7,50 €), seniori majú zľavnený vstup za 2 600 forintov (6,50 €), rovnako ako deti do 18 rokov so vstupenkou za 2 200 forintov (5,50 €). Vstupné platí naozaj na celý deň, areál tak môžete kedykoľvek opustiť a potom sa zase za vodnými radovánkami vrátiť späť.

Viac informácií
Jaskynné kúpele Miskolctapolca
Jaskynné kúpele Miskolctapolca
Mesto Eger
Mesto Eger
Kúpele Eger
Kúpele Eger