Spojte návštevu historickej Budapešti s luxusným pobytom v rezorte s vlastným wellness. Čakajú vás bazény s termálnou vodou, vírivka, sauna aj parný kúpeľ. Každé ráno bohato raňajkujete a čakajú vás aj skvelé večere. Deti do 6 rokov vrátane prístelky a stravy majú pobyt zadarmo.

O ubytovaní

Ensana Grand Margaret Island Health Spa Hotel **** sa nachádza v nádhernom prostredí plnom zelene na Margarétinom ostrove v centre Budapešti. Hotel vás ihneď uchváti elegantnou architektúrou v štýle fin-de-siècle aj panoramatickými výhľadmi na Dunaj. Samotný Margarétin ostrov je nádherný park s početnými možnosťami športového vyžitia aj zaujímavosťami. Nájdete na ňom napríklad dúhovú fontánu, kúpele, malinkú zoologickú záhradu, secesnú vodárenskú vežu alebo pamätník k 100. výročiu zjednotenia Budapešti z roku 1973. Pri pobyte v maďarskej metropole by ste rozhodne nemali vynechať návštevu Budínskeho hradu, Rybárskej bašty (7 km) a budovy maďarského parlamentu (4 km). Štvrť okolo Budínskeho hradu a malebné brehy Dunaja plné reštaurácií, kaviarní a múzeí sú zapísané na Zozname pamiatok UNESCO.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v dvojlôžkovej izbe zariadenej moderne, avšak evokujúcej atmosféru prelomu 19. a 20. storočia. Poteší vás výhľad na okolitú zeleň či na rieku Dunaj. K vášmu dokonalému komfortu budete mať k dispozícii extra veľkú manželskú posteľ, klimatizáciu, LCD televíziu, WiFi pripojenie, minibar a vlastnú kúpeľňu s kúpeľnými uterákmi, županmi, papučami a fénom. Nechýba ani rádio, telefón, nástenné zrkadlo, rýchlovarná kanvica, písací stôl a posedenie so stolíkom. Niektoré z izieb majú balkón.

Na čom si pochutnáte?

V hotelovej reštaurácii sa môžete tešiť na jedlá maďarskej aj medzinárodnej kuchyne pripravované z tých najčerstvejších a najkvalitnejších surovín. Na svoje si prídu milovníci ľahkých a zdravých pokrmov. Vychutnáte si tu raňajky a večere vo forme bohatého bufetu. Ak vás počas dňa prepadne hlad či chuť, môžete ich zahnať niektorou zo špecialít na jedálnom lístku neďalekej reštaurácie Széchenyi.

Kde budete relaxovať?

Počas pobytu máte cez vyhrievanú chodbu priamy prístup do jedného z najmodernejších a najväčších kúpeľných areálov v Budapešti v susednom kúpeľnom hoteli Thermal Margaret Island. Nájdete v ňom napríklad vonkajší aj krytý plavecký bazén, termálny bazén s liečivou vodou (37 - 38 °C), termálny gymnastický bazén, bazén s podvodnou trakciou, rekreačný a Kneippov bazén. V saunovom svete sa prehrejete vo fínskej, parnej, infračervenej či aroma saune. Dopriať si môžete niektorú zo širokej ponuky masáží a kúpeľných či kozmetických procedúr. Súčasťou areálu je tiež solárium, slnečná terasa a oddychová zóna.

Niečo naviac

Margarétin ostrov ponúka ideálne podmienky pre beh. Nachádza sa na ňom totiž jedna z najkrajších bežeckých trás v kulisách ostrovného parku. Využiť môžete tiež hotelové fitness s rozlohou 400 m².

Ensana Grand Margaret Island Health Spa Hotel****

Ensana Grand Margaret Island Health Spa Hotel****

Margitsziget , Budapešť
Maďarsko

+36 1 889 4777

sales.th@hu.ensanahotels.com

Check In
od 15:00
Check Out
do 11:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za 25 €/noc
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Parkovanie platené 10 - 14 €/noc

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnútorný bazén
Vonkajší bazén
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Kúpele
Reštaurácia
Fitness
Konferenčná miestnosť
Prednášková sála
Minibar
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
1 km
Vzdialenosť od kúpeľov
10 m
Zastávka
1,2 km

Tipy na výlet

Budapešť

BudapešťTip na výlet

Maďarská metropola je jedným z najkrajších miest Európy i sveta, v ktorom je navyše v ako jedinom veľkomeste na svete viac ako stovka termálnych prameňov a studní. Rozhodne stojí za dlhú návštevu, a to nielen kvôli pamiatkam, ako sú Kráľovský palác (nazývaný tiež Budínsky hrad), budova parlamentu, Margitin ostrov (Margit-sziget) či Rybárska bašta, ale tiež kvôli bohatému kultúrnemu životu, miestnym trhom, slávnym reštauráciám a ďalším turistickým lákadlám. Spomínaný Budínsky hrad sa nachádza pozdĺž brehu Dunaja, ktorý Budapešťou preteká, a je spoločne s Andrássyho triedou zapísaný na Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Čo by ste v Budapešti rozhodne nemali vynechať?

  • Výstup k Matejovmu chrámu s vežou Rybárskej bašty a s nádherným výhľadom na mesto
  • Prehliadku majestátnej budovy parlamentu a jeho okolia
  • Prechádzku na Margitin ostrov uprostred Dunaja, ktorý je jedným veľkým, udržiavaným parkom
  • Preskúmanie jednej z najvýznamnejších ulíc Budapešti, Váci utca, ktorá je ukážkou meniacich sa architektonických štýlov 19. a 20. storočia
  • Návštevu niektorých z budapeštianskych kúpeľov, napríklad termálnych kúpeľov Széchenyi, kde sa lieči reumatizmus, poruchy pohybového, dýchacieho a tráviaceho ústrojenstva, artritída a neuritída a ďalšie
Viac informácií
Kúpele v Budapešti
Kúpele v Budapešti
Vianočné trhy v Budapešti
Vianočné trhy v Budapešti
Tropicarium
Tropicarium