Hotel Kocanda ***

Hotel Kocanda ***

Rytířská 77/2, Děčín
Česká republika

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
14:00 - 21:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
za 250 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Detské ihrisko
Úschovňa bicyklov
Lyžiareň
Požičovňa bicyklov
Konferenčná miestnosť
Baby friendly

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
10 m
Vzdialenosť od kúpeľov
1,2 km
Zastávka
0,2 km
Aquapark
1,2 km
Zjazdovka
26 km

O ubytovaní

Hotel Kocanda *** sa nachádza neďaleko centra mesta Děčín a ponúka krásny výhľad na neďalekú rieku Labe. Vďaka blízkosti cyklotrasy ide o ideálny východiskový bod pre návštevu krás Dečínska a Českého Švajčiarska. Čaká tu na vás však aj ubytovanie v moderných izbách, kvalitná gastronómia a luxusný oddych v privátnom wellness.

Dominantou mesta je Děčínský zámok (1,4 km) týčiaci sa na skale nad sútokom Labe a Ploučnice, kam sa ľahko dostanete pešo či na bicykli po cyklistickej trase pozdĺž vodného toku. Okrem dobových interiérov je na zámku tiež prekrásna ružová záhrada, monumentálna baroková koniareň a expozícia oblastného múzea. Na skale Pastierska stena (2,1 km) na protiľahlom brehu rieky nájdete obľúbenú výletnú reštauráciu a rozhľadňu, odkiaľ je na mesto najkrajší výhľad. Pre akčných turistov je na skale k dispozícii via ferrata so 16 rôznymi cestami (2,2 km) všetkých stupňov obtiažnosti. V lesoparku kúsok za Pastierskou stenou je umiestnená zoologická záhrada (1,8 km), ktorá je ideálnym výletným cieľom nielen pre rodiny s deťmi. Ďaleko to z hotela nie je ani do aquaparku Děčín (400 m) s celoročnou prevádzkou.

Zaujímavých miest na návštevu je však mnoho aj v okolí Děčína. Vydajte sa napríklad na zámok Benešov nad Ploučnicí (10 km), na zámok Velké Březno (15 km), k zrúcanine hradu Ostrý (13 km) alebo na hrad Střekov (26 km). Nádherné výhľady na Děčínsko budete mať z rozhľadne Děčínský Sněžník (16 km), rozhľadne Veľký Chlum (5 km) alebo rozhľadne Strážný vrch (21 km).

Dokonalým cieľom výletu je aj rozprávkový Národný park České Švajčiarsko (22 km) so skalnými mestami, roklinami, tiesňavami, stolovými horami a atraktívnymi skalnými vyhliadkami. Okrem slávnej Pravčickej brány (16 km) s výletným zámočkom Sokolie hniezdo stojí za videnie aj oblasť Labských pieskovcov s mohutným kaňonom rieky Labe. Výlet si môžete spestriť plavbou romantickými tiesňavami rieky Kamenice.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v komfortnej dvojlôžkovej izbe s vlastnou kúpeľňou. Súčasťou vybavenia je televízia, WiFi pripojenie a zdravotné matrace pre úplné pohodlie počas spánku.

Na čom si pochutnáte?

Reštaurácia Kocanda ponúka modernú gastronómiu a krásny výhľad z terasy na rieku Labe. V príjemnom prostredí si tu každé ráno vychutnáte bohaté raňajky vo forme bufetu . Potom je možné hlad zahnať jedlom zo stáleho jedálneho lístka. Vychýrený je napríklad teľací burger v lahodnej domácej žemli alebo predúdené pomaly pečené koleno z grilu.

Za príplatok je možné zabezpečiť aj polpenziu, v rámci ktorej sú súčasťou balíčka tiež servírované večere.

Kde budete relaxovať?

Dokonalý relax v úplnom súkromí si užijete v privátnom wellness s hviezdnou oblohou. Jeho súčasťou je hydromasážna vírivka, fínska sauna a relaxačná zóna. O osvieženie počas odpočinku sa postará dobre zásobený minibar s chladenými nápojmi vrátane sektu.

Cestujete s deťmi?

V prostredí zelene priamo pred hotelom je pre malých hostí pripravené obrovské detské ihrisko s pieskoviskom, preliezkami, kĺzačkami, lanovkou, horolezeckou stenou, tobogánom a ďalšími atrakciami.

Niečo naviac

Priamo pred hotelom nájdete novo vybudovaný športový areál U Kocánka s multifunkčným športovým a workoutovým ihriskom.

Pred ihriskom sa nachádza vojenský bunker - ropík, ktorý bol vybudovaný ako súčasť obrannej línie v roku 1938. Po rekonštrukcii je možné do jeho útrob nahliadnuť a na vlastnej koži spoznať jeho atmosféru.