Hotel Jezero ****

Hotel Jezero ****

Ribčev Laz 51, Bohinjsko jezero
Slovinsko

+386 4 5729 100

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Sauna
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Lyžiareň
Fitness
Fén
Wellness
Vnútorný bazén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od jazera
0,3 km
Zastávka
100 m
Aquapark
8,6 km
Zjazdovka
9,2 km

O ubytovaní

Hotel Jazero **** nájdete pri brehu Bohinjského jazera, obklopeného Julskými Alpami. Jeho poloha bude ideálna pre každého, kto preferuje aktívnu či relaxačnú dovolenku v srdci prírody, nachádza sa totiž priamo v Triglavskom národnom parku. Obľúbenou atrakciou je už samotné jazero Bohinj (140 m), ako najväčšie prírodné jazero Slovinska. Tu sa môžete v teplom počasí vykúpať alebo trebárs vyraziť na plavbu výletnou loďou.

Pokiaľ si chcete Bohinj prezrieť aj z výšky, nasadnite na lanovku, ktorá vás vyvezie k vrcholu hory Vogel (4,6 km). Z viac ako 1 500 metrov budete mať na jazero aj okolitú krajinu naozaj dokonalý výhľad. V zime si tu navyše môžete aj zalyžovať v Ski areáli Vogel (6 km). Nenechajte si ujsť aj návštevu vodopádov Savica (9 km). Voda padajúca z výšky 78 metrov vám pripraví naozaj dych vyrážajúci pohľad.

Bohinj nie je jediným z krásnych jazier v Triglavskom parku, medzi nemenej populárne výletné miesta patrí jazero Bled (26 km). To je známe predovšetkým vďaka malému ostrovčeku s barokovým kostolom, zásluhou termálnych prameňov ide zároveň o najteplejšie jazero v Alpách. Voda s teplotou 26 °C je priamo dokonalá na kúpanie.

Ak si užívate predovšetkým pešie výlety, vyrazte na 12 km dlhý okružný chodník okolo jazera Bohinj alebo napríklad 6 km dlhú trasu okolo jazera Bled. Rozhodne pritom nevynechajte romantickú tiesňavu Vintgar (28 km), kde sa môžete prejsť po drevených chodníkoch nad riekou a na konci uvidíte vodopád Šum (30 km).

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v pohodlnej dvojlôžkovej izbe typu Superior s balkónom, na ktorej môžete posedieť a kochať sa krásnym výhľadom. Každá izba má vlastnú kúpeľňu so sprchovacím kútom či vaňou a fénom, k vybaveniu ďalej patrí televízia, chladnička, trezor, pracovný stôl a stolík so stoličkami, alebo malá pohovka. Samozrejme nechýba ani WiFi pripojenie.

Na čom si pochutnáte?

Po gastronomickej stránke o vás bude v hoteli dokonale postarané, nájdete v ňom totiž hneď dve reštaurácie a kaviareň. Raňajky a prípadne aj večeru vám naservírujú formou bufetu v reštaurácii Vrtovin s krásnou letnou terasou, môžete tak okúsiť najrôznejšie pochutiny z pestrého výberu.

Ideálnym miestom na obed potom bude reštaurácia Zlatovčica s krytou terasou, kde si vyberiete zo širokej ponuky slovinských jedál. Počas dňa môžete posedieť v zimnej záhrade s pohodlnými kresielkami a vychutnať si šálku kávy, k večeru potom treba pohárik vína.

Kde budete relaxovať?

Wellness centrum, ktoré zaistí dokonalý odpočinok vášmu telu i mysli, nájdete priamo v priestoroch hotela. Tu si zaplávate vo vnútornom bazéne, oddýchnete si na ležadlách či kresielkach v záhrade a zohrejete sa vo dvoch fínskych saunách. K aktívnejšiemu odpočinku vám poslúži menšia fitness zóna, natiahnutým svalom potom pomôžete uľaviť masáž.

Overené Travelkingom

“Náš pobyt v Hoteli Jezero**** sme si dokonale užili. Hotel bol skvelou základňou na objavovanie nádhernej slovinskej prírody, personál bol neskutočne ochotný a služby dostačujúce. Hoci nejde o moderné ubytovanie so zážitkovou gastronómiou, hotel má svoje čaro a ponúka poctivý servis a tradičnú chutnú a bohatú kuchyňu. Jeho najväčšou výhodou je rozhodne poloha priamo pri jednom z najkrajších slovinských jazier. Radi na toto miesto spomíname a už teraz sa tešíme na ďalšiu návštevu.” Prečítajte si celú recenziu

Dita Martinková - Marketingový tím
Osobne overené v: Septembri 2023