Congress & Wellness Hotel Olšanka ****

Congress & Wellness Hotel Olšanka ****

Praha, Táboritská 1000/23, Praha
Česká republika

Prevádzkuje spoločnosť:
Hotel Olšanka, s.r.o. IČ: 26418703


+420 267 092 202

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Parkovanie za 400 Kč/noc

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Fitness
Konferenčná miestnosť
Wellness
Vnútorný bazén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
2,7 km
Zastávka
20 m
Aquapark
15 km

O ubytovaní

Vychutnajte si kúzelnú atmosféru historického srdca Európy z Congress & Wellness Hotela Olšanka ****. Hotel je umiestnený na pokojnom mieste pod Žižkovskou televíznou vežou (750 m), modernou dominantou Prahy. Priamo pred hotelom je zastávka MHD, odkiaľ ste za pár minút v historickom centre, na Václavskom námestí alebo pri Národnom múzeu a ďalších nádherách nášho hlavného mesta.

V okolí hotela nájdete krásne Riegrove sady (1,2 km) s vyhliadkou, Sady Svatopluka Čecha (1,2 km), Bezručove sady (1,8 km) a park Parukářka (700 m), pred ruchom veľkomesta tak môžete kedykoľvek uniknúť do pokojného zátišia stromov. Medzi dominanty pražského Žižkova patrí tiež starý židovský cintorín (800 m), palác Akropolis (700 m), Vítkovský vrch (1,2 km) s pamätníkom a sochou Jana Žižku alebo Medzinárodná telefónna a telegrafná ústredňa vo Fibichovej ulici (750 m).

Pri návšteve Prahy by ste nemali vynechať Staromestské námestie s orlojom (3,2 km), Tancujúci dom (3,8 km), Vyšehrad (4,1 km) a Pražský hrad (4,6 km). Pokiaľ ale už „klasické“ pražské pamiatky dobre poznáte, skúste preskúmať menej známe miesta. Tajomnú okultnú atmosféru si môžete užiť v Múzeu alchymistov a mágov starej Prahy (4,9 km) alebo v historickej alchymistickej dielni Speculum Alchemiae (3,4 km). Do podmorskej ríše sa prenesiete vo Svete medúz (4,6 km) o ploche 700 m² a božský pokoj si užijete v umelej jaskyni Grotta (2,5 km), postavenej milionárom Moritzom Gröbom koncom 19. storočia .

Kde budete spať?

Všetky izby hotela sa môžu pochváliť nadštandardným, štýlovo zariadeným interiérom, kde budete mať všetko pre vaše maximálne pohodlie. Každá izba disponuje vlastnou kúpeľňou so sprchovacím kútom a vysokorýchlostným WiFi pripojením.

  • Dvojlôžková izba (21 m²) je vybavená manželskou posteľou alebo oddelenými jednolôžkami, písacím stolom, malým posedením, televíziou, trezorom a fénom na vlasy.

  • Rodinná izba (39 m²) sa skladá z 2 samostatných miestností, v každej nájdete 2 lôžka, televíziu, pracovný stôl, malé posedenie a trezor. V kúpeľni nechýba fén na vlasy.

Na čom si pochutnáte?

Priamo v hoteli nájdete nefajčiarsku à la carte reštauráciu so širokým výberom najrôznejších jedál, lobby bar, vínny bar či pivnú terasu.

Kde budete relaxovať?

Súčasťou hotela je veľké športové a wellness centrum, ktoré zahŕňa okrem iného bazén s hodinami aqua aerobiku, kurty na bedminton, stolný tenis, fitness centrum, saunový svet, masáže a kaderníctvo.

Overené Travelkingom

“Pobyt v Hoteli Olšanka ponúka ľahkú dostupnosť do centra Prahy aj bohaté vyžitie priamo v ubytovaní. Odporúčam predovšetkým návštevu Wine baru s možnosťou romantickej večere a zaplávať si v ohromnom plaveckom bazéne. Nadšenci wellness si skvele oddýchnu vo vírivke a saunách. Pokrmy aj nápoje si tu môžete dopriať minimálne na 3 rôznych miestach. Posedenie poskytuje reštaurácia, vínny bar a kaviareň. Moderne vybavené izby ponúkajú všetko potrebné od pohodlnej postele cez televíziu až po sadu na prípravu kávy a čaju.” Prečítajte si celú recenziu

Jozef Benovič - Obchodný tím
Osobne overené v: Júli 2022

Tipy na výlet

Praha
Praha
Zoo Praha a Botanická zahrada
Zoo Praha a Botanická zahrada
Aquapalace Praha
Aquapalace Praha