Penzion Borovanský mlýn

Penzion Borovanský mlýn

Trocnovská 12, Borovany
Česká republika

Prevádzkuje spoločnosť:
Borovanský mlýn s.r.o. IČ: 26114275


+420 387 981 504

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
za 100 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Sauna
Reštaurácia
Detské ihrisko
Fitness
Wellness
Vonkajší bazén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
2,6 km
Vzdialenosť od kúpeľov
25,6 km
Zastávka
1 km
Zjazdovka
18,1 km
Bežkovanie
18,1 km

O ubytovaní

Penzión Borovanský mlyn sa nachádza na brehu rybníka neďaleko malebnej juhočeskej obce Borovany. V obklopení lesov tu na vás čaká perfektný odpočinkový pobyt aj aktívna dovolenka. Zároveň ide o ideálny východiskový bod pre poznávanie historických a kultúrnych krás južných Čiech.

Dominantou neďalekých Borovian je zrekonštruovaný augustiniánsky kláštor, v ktorom je okrem historických interiérov aj lapidárium so sochami a bohatá bylinková záhrada. Práve v areáli kláštora sa každý rok v júli koná Borůvkobranie, čo je ojedinelá gastronomická a kultúrna akcia pre dospelých aj deti. Priamo z penziónu vedie značená turistická trasa do Trocnova – rodiska husitského vojvodcu Jána Žižku. Spomienkou na tohto slávneho rodáka je pamätník Jána Žižku so sochou a Žižkov kameň. Viac o tejto osobnosti sa dozviete na 1,5 km dlhom náučnom chodníku Míľniky husitstva. Fanúšikovia histórie sa môžu vydať aj k romantickej zrúcanine hradu Pořešín (25 km), na hrad Nové Hrady (23 km) alebo do dedinky Holašovice (59 km), ktorá je vďaka stavbám v štýle sedliackeho baroka chránenou pamiatkou UNESCO.

Ďaleko to však nebudete mať ani k ďalšej pamiatke UNESCO - do Českého Krumlova (47 km). Táto perla juhočeských miest láka nielen na prekrásny hrad a zámok, ale aj na zachovalé starobylé centrum a množstvo zaujímavých múzeí a skvelých reštaurácií. Ďalším skvelým cieľom pre celodenný výlet je mesto Třeboň (28 km) s renesančným zámkom a parkom, modernou expozíciou Domu prírody Třeboňska, prekrásnou novogotickou Schwarzenberskou hrobkou a pozostatky stredovekých hradieb.

Počas leta sa môžete osviežiť na neďalekom prírodnom kúpalisku Lazna (2,4 km) alebo na kúpalisku Na Skalkách (20 km). V zime zasnežená krajina južných Čiech priamo nabáda k objavovaniu na bežkách.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v dvojlôžkovej izbe s vlastnou kúpeľňou, kde sa budete cítiť doslova ako v rozprávke. Izby sú totiž tematicky ladené v štýle rozprávkových príbehov, a tak sa môžete už vopred tešiť, súčasťou ktorého sa počas pobytu stanete aj vy. Izby sú vybavené dreveným nábytkom, WiFi pripojením a televíziou, a tak vášmu pohodliu nebude vôbec nič chýbať. V prípade pobytu s deťmi budete ubytovaní na väčšej troj či štvorlôžkovej izbe.

Za príplatok je možné ubytovanie v priestrannom apartmáne s vlastnou kúpeľňou, ktorý ponúka kapacitu 4 lôžok. Apartmány sú vybavené televíziou, gaučom, WiFi pripojením, stolíkmi s posedením, pohodlnými posteľami a, samozrejme, dostatkom úložných priestorov.

Na čom si pochutnáte?

V štýlovej reštaurácii s terasou na vás čakajú skvelé gastronomické zážitky od rána do večera. V ponuke je široký výber pokrmov modernej českej aj svetovej kuchyne. Po dohovore je možné zabezpečiť aj diétne stravovanie v podobe bezlepkovej, bezlaktózovej, vegetariánskej alebo vegánskej stravy.

V rámci polpenzie si každé ráno pochutnáte na raňajkách vo forme bufetu a večer na servírovanej večeri. Cez deň je možné objednávať pokrmy z jedálneho lístka a v letnej sezóne odporúčame miestne grilované špeciality.

Milovníci vína určite ocenia, že penzión má vlastnú vínnu pivnicu. Mlsné jazýčky zase poteší farmársky obchodík plný domácich a lokálnych výrobkov.

Kde budete relaxovať?

Za odpočinkom a rozmaznávaním zamierte do štýlového wellness. Súčasťou je fínska sauna, vírivka a solárium, prípadne si môžete dopriať masáže, zábaly a skrášľujúce procedúry. K dispozícii je tiež krytý bazén.

Cestujete s deťmi?

Deti sa môžu vyšantiť na veľkom ihrisku s pieskoviskom, hojdačkami a preliezkami. K penziónu patrí aj malá farma, kde sa malí hostia zblízka zoznámia s domácimi zvieratkami.

Na pôde penziónu je možné vidieť výstavu strašidiel a rozprávkových bytostí, ktorá zaujme nielen deti. K výstave patrí aj rozprávkový krámeček, kde si môžete zakúpiť predmety vrátane ručne vyrobených strašidiel, rozprávkových postavičiek a pohľadníc.

Niečo naviac

Súčasťou areálu je športové ihrisko vhodné napríklad na hranie loptových hier. Na rybníku pri penzióne sa môžete prejsť po šlapadlách alebo si vyskúšať rybárčenie.