Užite si pohodový pobyt na južnej Morave neďaleko obľúbeného Moravského krasu s Punkevnými jaskyňami. Hotel Olberg *** ponúka pohodlné izby, chutné raňajky či polpenziu, ale aj privátne wellness centrum s bazénom, vírivkou a saunou.

O ubytovaní

Hotel Olberg leží v mestečku Olomučany na južnej Morave. Blansko je vzdialené len 4 km, Moravský kras 9 km, preslávené Punkevné jaskyne potom 10 km a Brno necelých 30 km. Okolie je ideálne pre relaxáciu, turistiku i cyklistiku. Vypravte sa do jednej z jaskýň, zámku či aquaparku - nájdete ich tu hneď niekoľko.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v jednej zo 17 izieb. Izby Standard ponúkajú možnosť 1 prístelky a sú vybavené kvalitným nábytkom, LED televíziou, WiFi pripojením a vlastnou kúpeľňou so sprchou. Izby Superior sú priestrannejšie a majú naviac minichladničku a klimatizáciu. Dve z týchto izieb majú tiež rozkladaciu pohovku, ktorá môže poslúžiť ako prístelka pre ďalšie 2 osoby.

Na čom si pochutnáte?

Reštaurácie Olberg sa nachádza v moderných priestoroch na prízemí hotela. Tešte sa na vynikajúce pokrmy z čerstvých regionálnych surovín - kozí syr Sedlák zo Šošůvky, med z Obory či pstruh z rybárstvo Skalní Mlýn. Každé ráno vás čakajú raňajky formou bufetu.

Kde budete relaxovať?

Na relaxáciu poslúži privátne wellness s fínskou saunou a vírivkou a tiež vonkajší vyhrievaný bazén s protiprúdom.

Niečo naviac

Súčasťou areálu hotela je 8 m vysoká lezecká stena.

Hotel Olberg

Hotel Olberg

Olomučany 58 , Olomučany
Česká republika

734 446 291

hotel@olberg.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vonkajší bazén
Vírivka
Sauna
Reštaurácia
Úschovňa bicyklov
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
16,2 km
Zastávka
0,2 km
Aquapark
5 km

Tipy na výlet

Moravský kras

Moravský krasTip na výlet

Ak máte radi krásnu prírodu, jaskyne a veľa ďalších atrakcií, chránená krajinná oblasť Moravský kras je to pravé miesto pre vás. Rozhodne sa na výlet vydajte k Macoche, ktorá je najväčšou priepasťou tohto typu ako v Česku, tak v strednej Európe. Ďalší unikát nájdete hneď vedľa a tým sú Punkevné jaskyne, ktoré sú súčasťou najdlhšieho jaskynného systému v Česku. Pri prehliadke jaskýň sa môžete aj plaviť na loďkách po rieke Punkve a dostanete sa až na dno Macochy.

Aké ďalšie miesta navštíviť v Moravskom krase?

  • Kateřinská jaskyňa
  • Jaskyňa Balcarka
  • Sloupsko-šošůvské jaskyne
  • Nevynechajte ani Býčiu skalu, jaskyňu Výpustek, Josefov - Františčinu huť alebo Mariánsky chrám vo Křtinách.

Vydajte sa tiež na výlet do okolia - na rozhľadňu Babí lom, zámok v Lysiciach s prekrásnymi záhradami alebo zámok Letovice. Milovníkov piva poteší návšteva Múzea pivovarníctva v Čiernej Hore. Na relaxáciu je ideálny aquapark v Blansku alebo v Kuřimi.

Viac informácií
Blansko
Blansko
Brno
Brno
10-Z Bunker
10-Z Bunker