Užite si pohodový pobyt na južnej Morave neďaleko obľúbeného Moravského krasu s Punkevnými jaskyňami. Hotel Olberg *** ponúka pohodlné izby, chutné raňajky či polpenziu, ale aj privátne wellness centrum s bazénom, vírivkou a saunou.

Overené Travelkingom

“Výhodou pobytu v Hoteli Olberg *** je bez pochyby izba Superior s pohodlnou posteľou a klimatizáciou, ktorá príde v lete vhod. Veľmi sme si pochutnali na večeriach od šikovného kuchára. Navyše sa ubytovanie nachádza len 5 km od Moravského krasu, preslávených jaskýň a priepasti Macocha. K dispozícii je v ubytovaní aj pekné wellness s bazénom, vírivkou a saunou. Bohužiaľ nás počas pobytu z wellness vyhodili, kvôli chybne vykonanej rezervácii zo strany hotela, čo náš zážitok trochu pokazilo.”

Nikol Chrástová - Marketingový tím
Osobne overené v: Auguste 2023

O ubytovaní

Hotel Olberg sa nachádza v obci Olomučany na okraji Moravského krasu. Príďte si užiť dovolenku plnú výletov, dobrého jedla aj oddychu v prírode či vo wellness.

S históriou okolia hotela vás zoznámi náučný chodník Olomučany, ktorý vedie v bezprostrednej blízkosti hotela. Príjemnou prechádzkou sa dostanete k zrúcanine Čertovho hrádku (1,5 km), k zvyškom Starého hradu a k neďalekému Novému hradu (3,5 km) týčiacemu sa nad údolím Svitavy.

Veľa zaujímavých výletných cieľov objavíte aj v rámci Moravského krasu. Navštíviť tu môžete napríklad Punkevnú jaskyňu (12 km) s možnosťou plavby po podzemnej riečke Punkve, Kateřinskú jaskyňu (11,4 km), jaskyňu Balcarku (16 km) alebo jaskyňu Výpustek (11 km) kedysi premenenú v podzemnej továrni. Priepasť Macocha (13 km) je najväčšou priepasťou svojho druhu v Českej republike a aj v strednej Európe a prezrieť si ju môžete z dvoch vyhliadkových mostíkov. Netradičným zážitkom je jazda krajinou Moravského krasu po jednosmerných cyklistických trasách, tzv. singletrailoch, ktoré majú základne v Jedovniciach (9,8 km) a v Mariánskom údolí (24 km). Z vtáčej perspektívy môžete Moravský kras vidieť z Alexandrovej rozhľadne (9 km).

Ďalšími zaujímavými cieľmi výletov sú napríklad jaskyňa Blanických rytierov (25 km), zámok Blansko (4,5 km), zámok Rájec nad Svitavou (10 km), arborétum Křtiny (12 km) alebo westernové mestečko Boskovice (23 km). Významnou technickou pamiatkou je Stará huť pri Adamove (4,7 km) patriaca k najstarším dochovaným železiarskym hutiam. Raritou je drevený kostolík sv. Paraskivy v Blansku, ktorý sa pôvodne nachádzal v Podkarpatskej Rusi. V roku 1936 bol však kostolík rozobraný a po železnici dopravený do Blanska, kde bol znova postavený.

Veľa aktivít pre celú rodinu ponúka Prírodný park Velká dohoda (16 km), v ktorom nájdete ferratový park, lanovku, lanový park, lezeckú stenu, jaskyňu a veľké detské ihrisko. Za letným osviežením sa vydajte do aquaparku Blansko (4,5 km) alebo k rybníku Olšovec (9,5 km).

Kde budete spať?

Ubytovaní budete na dvojlôžkovej izbe typu Standard s vlastnou kúpeľňou. V izbe ladenej v sviežich farbách nájdete pohodlnú posteľ, WiFi pripojenie, LED televíziu a fén.

Za príplatok je možné ubytovanie v dvojlôžkovej izbe typu Superior s vlastnou kúpeľňou. Tieto izby sú priestrannejšie a disponujú navyše mini chladničkou a klimatizáciou. Na izbu je možné umiestniť prístelku.

Na čom si pochutnáte?

V modernej reštaurácii Olberg s letnou terasou si pochutnáte na vynikajúcich pokrmoch pripravených z čerstvých regionálnych surovín. Každé ráno tu na vás budú čakať bohaté bufetové raňajky. Potom je možné vyberať zo stáleho či sezónneho jedálneho lístka a večer sa môžete tešiť na servírovanú večeru s možnosťou výberu z menu.

Kde budete relaxovať?

V hotelovom wellness si užijete ničím nerušený pokoj a oddych. Súčasťou je vonkajší vyhrievaný bazén s protiprúdom, vírivka a fínska sauna. Deň si navyše môžete spríjemniť príjemnou masážou. Pre tých, ktorí radi relaxujú v súkromí, je možné zaistiť privátny vstup do wellness.

Niečo naviac

Súčasťou areálu hotela je 8 m vysoká lezecká stena a požičovňa športových potrieb.

Hotel Olberg

Hotel Olberg

Olomučany 58 , Olomučany
Česká republika

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vonkajší bazén
Vírivka
Sauna
Reštaurácia
Úschovňa bicyklov
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
16,2 km
Zastávka
0,2 km
Aquapark
5 km

Tipy na výlet

Moravský kras

Moravský krasTip na výlet

Ak máte radi krásnu prírodu, jaskyne a veľa ďalších atrakcií, chránená krajinná oblasť Moravský kras je to pravé miesto pre vás. Rozhodne sa na výlet vydajte k Macoche, ktorá je najväčšou priepasťou tohto typu ako v Česku, tak v strednej Európe. Ďalší unikát nájdete hneď vedľa a tým sú Punkevné jaskyne, ktoré sú súčasťou najdlhšieho jaskynného systému v Česku. Pri prehliadke jaskýň sa môžete aj plaviť na loďkách po rieke Punkve a dostanete sa až na dno Macochy.

Aké ďalšie miesta navštíviť v Moravskom krase?

  • Kateřinská jaskyňa
  • Jaskyňa Balcarka
  • Sloupsko-šošůvské jaskyne
  • Nevynechajte ani Býčiu skalu, jaskyňu Výpustek, Josefov - Františčinu huť alebo Mariánsky chrám vo Křtinách.

Vydajte sa tiež na výlet do okolia - na rozhľadňu Babí lom, zámok v Lysiciach s prekrásnymi záhradami alebo zámok Letovice. Milovníkov piva poteší návšteva Múzea pivovarníctva v Čiernej Hore. Na relaxáciu je ideálny aquapark v Blansku alebo v Kuřimi.

Viac informácií
Blansko
Blansko
Brno
Brno
10-Z Bunker
10-Z Bunker