Penzión Pod pralesem je skvelou voľbou nielen pre rodiny s deťmi, ale aj pre všetkých, ktorí túžia po odpočinkovom pobyte na čerstvom vzduchu uprostred prírody. Pohodlné izby, Boubínsky prales za rohom a bohaté možnosti turistiky po celý rok, čo viac si priať?

O ubytovaní

Penzión Pod Pralesem v juhočeskej Zátoni pod Boubínskym pralesom je ideálnym miestom na oddych v malebnej a pokojnej šumavskej prírode. Boubínsky prales a NP Šumavu s priezračnými ľadovcovými jazerami - Černé a Čertovo budete mať ako na dlani.

Kde budete spať?

Celková kapacita penziónu je 35 lôžok. Tešiť sa môžete na svetlé útulné izby s parketami zariadené prevažne dreveným nábytkom. Všetky sú vybavené vlastnou kúpeľňou so sprchou.

Na čom si pochutnáte?

V prízemí penziónu si v rozľahlej jedálni pochutnáte na polpenzii. Ráno vás budú čakať raňajky formou bufetu, večer trojchodová servírovaná večera (polievka, hlavný chod, dezert).

V budove penziónu sa nachádza aj Karlovský minipivovar vybudovaný v roku 2014. Ochutnajte pivá, ktorých názvy pochádzajú od škriatkov z blízkeho pralesa Razula a znejú takto - Skřítek, Šibal, Diblík, Drdlík, Mazel, Tátoš. Ujsť si nenechajte ani exkurziu pivovaru.

Cestujete s deťmi?

Penzión je častým cieľom rodín s deťmi. V jedálni je detský kútik s množstvom hračiek, na záhrade za penziónom nájdete ihrisko s trampolínou, pieskoviskom a ďalšími atrakciami a vybavením.

Niečo naviac

V penzióne je k dispozícii úschovňa bicyklov a lyží. A nielen deti, ale aj dospelí tu ocenia stolný tenis.

Penzion Pod pralesem

Zátoň 7 , Lenora
Česká republika

+420 606 083 025

info@penzionpodpralesem.cz

Check In
od 15:00 do 18:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 100 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Detský kútik
Detské ihrisko
Úschovňa bicyklov
Lyžiareň
Baby friendly

Okolie ubytovacieho zariadenia

Zástavka
50 m
Zjazdovka
0,4 km

Tipy na výlet

Šumava Tip na výlet

Šumava je to pravé miesto pre milovníkov aktívneho odpočinku a prírody. Čakajú tu na vás desiatky náučných chodníkov a stovky kilometrov cyklotrás. Na českej strane Šumavy nájdete päť z ôsmich ľadovcových jazier, ktoré vznikli pri procese topenia ľadovcov. Oblasť je domovom mnohých vzácnych živočíchov. Turistom sú k dispozícii návštevnícke centrá, kde môžete pozorovať vlky alebo napríklad rysy a jelene. Nezabudnuteľné zážitky nazbierate tiež pri návšteve niektorej z rozhľadní, hradov alebo technických pamiatok.

Čo nevynechať pri návšteve Šumavy?

  • Boubínsky prales
  • Černé a Čertovo jazero
  • Hrad Kašperk

Za návštevu určite stojí aj najvyšší Šumavský vodopád Bílá strž, Schwarzenberský plavebný kanál, rozhľadňa Boubín a Prameň Vltavy.

Vedľa krásnej šumavskej prírody sa môžete tešiť aj na malebné horské mestečká. Za poznaním sa vydajte do Múzea Šumavy.

Viac informácií
Boubínský prales
Vodná nádrž Lipno
Hrad Kašperk