Dovolenka uprostred Adršpachu

Chatový areál Zděřina sa ukrýva uprostred prírody v Adršpachu a je ideálny na rodinnú rekreáciu a pre milovníkov peších a cyklo výletov. Na najbližšie kúpalisko je to len 2 km.

Ubytovaní budete v dvoj až šesťlôžkových chatkách s TV, ohrievačom a vonkajšou terasou. Blízko chatiek nájdete aj moderné sociálne zariadenie s teplou vodou po celý deň. Za príplatok máte možnosť ubytovania v dvoj až šesťlôžkových izbách/bungalovoch s vlastným sociálnym zariadením a TV.

V areáli nájdete reštauráciu, kde je na výber z teplej aj studenej kuchyne. Mikrovlnná rúra a rýchlovarná kanvica sú v areáli k dispozícii zdarma.

K športovému vyžitiu malých aj veľkých je k dispozícii ihrisko na volejbal, nohejbal, petanque, ďalej stolný tenis, biliard, stolný futbal aj kolky. Deti určite nadchne každovečerné premietanie rozprávok.

Tipy na výlet

Adršpašské skaly

Adršpašské skalné mesto je obľúbeným cieľom rodín s deťmi. Nenáročný 3,5 km dlhý turistický okruh je ideálny na poznávanie krás a fascinujúcich zákutí Adršpašsko-teplických skál, ktoré sa pýšia titulom najväčšie a najdivokejšie skalné mesto Strednej Európy. Snáď každý útvar tu má svoje meno, medzi najznámejšie patria Milenci, Starosta a Starostová alebo Homole cukru. Medzi skalami môžete po rebríkoch vystúpiť ku skalnému jazierku, previezť sa loďkou alebo navštíviť zrúcaninu hradu Adršpach.

Broumovské steny

Na broumovských stenách nájdete skalnaté útvary a hrebene, rokliny, tiesňavy, vyhliadky, ale predovšetkým nedotknutú prírodu. Najznámejšími z pieskovcových stien sú Slavenské hríby , ktoré vznikli nerovnomerným zvetrávaním. Vrchol stien je Bojanovský špičák a turisticky najobľúbenejší je hlavný hrebeň medzi Honským sedlom a Korunou.

Adršpašské vodopády

Jednou z obľúbených turistických atrakcií skalného mesta sú Malý a Veľký Adršpašsky vodopád, ktorý nájdete pod adršpašským jazierkom na riečke Metuji. Výška Veľkého vodopádu je okolo 16 metrov a pretože jeho prietok v lete klesá, je nad ním vybudované stavidlo, ktoré je možné na požiadanie návštevníkov skál uvoľniť a vodopád tak vidieť v plnej sile.

Chatový areál Zděřina

Police nad Metují 262, Police nad Metují
Česká republika

491 543 182

chaty@zderina.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 50 Kč/noc
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4,5/5
Celkom 42 hodnotení