Odmena za polročné vysvedčenie čaká neďaleko hraníc

Polročné prázdniny majú síce deti na Slovensku len jednodňové, ale i tak by si ich mali vážiť. Školáci napríklad v Poľsku, Rakúsku a Maďarsku žiadne prázdniny nemajú.
Odmena za polročné vysvedčenie čaká neďaleko hraníc

Odmeňte deti za pol roka školskej driny a seba za písanie úloh a učenie sa s nimi. Voľný piatok a k tomu víkend priamo nabáda k výletu. Deti v Poľsku, Rakúsku a Maďarsku polročné prázdniny nemajú, a tak sa v týchto destináciách vyhnete davom na atrakciách i v hoteloch a penziónoch. Že nemá cenu jazdiť do zahraničia len na tri dni? Omyl. Cestovať predsa nemusíte ďaleko za hranice.

Aquapark Tropikana

Šantenie v poľských Beskydách - pre milovníkov vody

Aquapark Tropikana vo Wisle leží len pol hodinku cesty zo Slovenska a je skvelým miestom pre aktívne trávenie voľného času. Nájdete tu klasický plavecký bazén, ale aj relaxačný s protiprúdom, bazénik pre deti alebo bazén s hydromasážou a škótskymi strekmi. Deti ocenia predovšetkým umelé vlny a 5 toboganov vrátane kĺzačky s voľným pádom do suda alebo tzv. lievik, dospelí paru a rôznorodé vírivky (s morskou vodou, lúhové, rašelinové, vápnikovo-horčíkové). Unikátom je v aquaparku s výhľadom na hory ľadová jaskyňa. Najviac si ju užijete po návšteve niektorej zo sáun (eukalyptová, kosodrevinová, s alpskými bylinami).

  • Pre deti: celková dĺžka šmýkačiek a toboganov je 550 m
  • Pre vás: vírivky s rôznymi arómami a prímesami
Viedeň

Do Viedne za históriou i podmorským svetom

Viedeň je od Slovenska vzdialená čoby kameňom dohodil, a tak nestrávite cestovaním celý predĺžený víkend a cez ušetrený čas navštívite množstvo pamiatok. Okrem historického centra ponúka hlavné mesto Rakúska aj pestrý program pre deti. Mnohí rodičia odporúčajú návštevu Múzea prírodnej histórie s rozsiahlou zbierkou minerálov, meteorov aj kostier dinosaurov s interaktívnymi hrami. Poznávanie plné hier pokračuje aj v Detskom múzeu ZOOM alebo v Dome mora (Haus des Meeres). V bývalej protilietadlovej veži dnes nájdete hektolitre vody a v nich morské živočíchy od výmyslu sveta. Navštívte napríklad kvapľové jaskyne, tropický pavilón alebo park krokodílov. Prehliadku zakončite na strešnej terase s panoramatickým výhľadom na Viedeň. Skvelé prázdniny ukončite posedením pri lahodnom viedenskom rezni, alebo si rovno doprajte Sacherovu tortu.

  • Pre deti: Malých milovníkov histórie vezmite aj do Time Travel Vienna - zábavného centra, v ktorom za jednu hodinu poznáte históriu celej Viedne. Čaká vás návšteva 5D kina, prehliadka Habsburgovcov na scéne či história viedenského valčíka.
  • Pre vás: Farebný a hravý, no každopádne architektonický skvost - prehliadnite si jedinečný Hundertwasserhaus. Nájdete ho ľahko, pomedzi okázalými historickými budovami skutočne vyčnieva.
Žirafa

Za žirafím oliznutím a maďarskými termálmi do Budapešti - pre milovníkov zvierat

Len v máloktorom hlavnom meste môžete navštíviť toľko exotických zvierat ako v maďarskej Budapešti. Zoo Budapešť patrí k tým najstarším na svete a svoje brány otvára návštevníkom už od roku 1866. Vďaka jej dlhoročnému fungovaniu si v nej dnes môžete prehliadnuť skutočne pestrú zbierku živočíchov, medzi ktorými nechýbajú slony, nosorožce, gazely, niekoľko druhov primátov či exotických vtákov. Za prehliadku stojí tiež botanická časť záhrady či motýlí park. Rodiny s deťmi si nevedia vynachváliť ani návštevu budapeštianskeho Tropicaria, kde si prehliadnete obrovské akvárium so žralokmi, prejdete sa tunelom, kde vám nad hlavami budú plávať vzácne morské živočíchy, alebo si pohladíte raje.

Do Maďarska sa, samozrejme, jazdí aj za termálnymi kúpeľmi. A Budapešť je ideálnym cieľom hlavne vďaka množstvu termálnych kúpeľov, ktoré môžete nájsť priamo v centre mesta medzi historickými pamiatkami. Pre rodiny s deťmi je v miestnych termáloch perfektné zázemie a liečivá voda urobí dobre celej rodine.

  • Pre deti: ZOO Budapešť a Tropicarium + vodné atrakcie v termálnych kúpeľoch
  • Pre vás: relax v termáloch po celej Budapešti

Autor článku:

Barbora FialováBarbora Fialová
Aktualizované: 6. 12. 2023

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Najpredávanejšie pobyty

Inšpirujte sa tými najpredávanejšími pobytmi za posledný týždeň

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet