Barion Pixel
Osobne overené ponuky

U nás v Travelkingu pobyty osobne overujeme a ručíme za to, že každý jeden z nich bude stáť za to.

Podľa akých kritérií pobyty overujeme?

 • Pobyt overil člen Travelking tímu

  Všetko sme si vyskúšali a vieme, čo vám ponúkame.
 • Z pobytu sa vracajú spokojní zákazníci

  Vážime si vašu spätnú väzbu. Hodnotenie aspoň 4/5 je známka vašej spokojnosti.
 • Zákazníci si pobyt vyberajú opakovane

  Veríme, že pobyty, ku ktorým sa vraciate, sú skutočne kvalitné.

Odmena za polročné vysvedčenie čaká neďaleko hraníc

Polročné prázdniny majú síce deti na Slovensku len jednodňové, ale i tak by si ich mali vážiť. Školáci napríklad v Poľsku, Rakúsku a Maďarsku žiadne prázdniny nemajú.

Odmeňte deti za pol roka školskej driny a seba za písanie úloh a učenie sa s nimi. Voľný pondelok a predĺžený víkend priamo nabáda k výletu. Deti v Poľsku, Rakúsku a Maďarsku polročné prázdniny nemajú, a tak sa v týchto destináciách vyhnete davom na atrakciách i v hoteloch a penziónoch. Že nemá cenu jazdiť do zahraničia len na tri dni? Omyl. Cestovať predsa nemusíte ďaleko za hranice.

Aquapark Tropikana

Šantenie v poľských Beskydách - pre milovníkov vody

Aquapark Tropikana vo Wisle leží len pol hodinku cesty zo Slovenska a je skvelým miestom pre aktívne trávenie voľného času. Nájdete tu klasický plavecký bazén, ale aj relaxačný s protiprúdom, bazénik pre deti alebo bazén s hydromasážou a škótskymi strekmi. Deti ocenia predovšetkým umelé vlny a 5 tobogánov vrátane kĺzačky s voľným pádom do suda alebo tzv. lievik, dospelí paru a rôznorodé vírivky (s morskou vodou, lúhové, rašelinové, vápnikovo-horčíkové). Unikátom je v aquaparku s výhľadom na hory ľadová jaskyňa. Najviac si ju užijete po návšteve niektorej zo sáun (eukalyptová, kosodrevinová, s alpskými bylinami).

 • Pre deti: celková dĺžka šmýkačiek a tobogánov je 550 m
 • Pre vás: vírivky s rôznymi arómami a prímesami
Viedeň

Do Viedne za históriou i podmorským svetom

Viedeň je od Slovenska vzdialená čoby kameňom dohodil, a tak nestrávite cestovaním celý predĺžený víkend a cez ušetrený čas navštívite nespočet pamiatok. Okrem historického centra ponúka hlavné mesto Rakúska aj pestrý program pre deti. Mnohí rodičia odporúčajú návštevu Múzea prírodnej histórie s rozsiahlou zbierkou minerálov, meteorov aj kostier dinosaurov s interaktívnymi hrami. Poznávanie plné hier pokračuje aj v Detskom múzeu ZOOM alebo v Dome mora (Haus des Meeres). V bývalej protilietadlovej veži dnes nájdete hektolitre vody a v nich morské živočíchy od výmyslu sveta. Navštívte napríklad kvapľové jaskyne, tropický pavilón alebo park krokodílov. Prehliadku zakončite na strešnej terase s panoramatickým výhľadom na Viedeň. Skvelé prázdniny ukončite posedením pri lahodnom viedenskom rezni, alebo si rovno doprajte Sacherovu tortu.

 • Pre deti: Malých milovníkov histórie vezmite aj do Time Travel Vienna - zábavného centra, v ktorom za jednu hodinu poznáte históriu celej Viedne. Čaká vás návšteva 5D kina, prehliadka Habsburgovcov na scéne či história viedenského valčíka.
 • Pre vás: Farebný a hravý, no každopádne architektonický skvost - prehliadnite si jedinečný Hundertwasserhaus. Nájdete ho ľahko, pomedzi okázalými historickými budovami skutočne vyčnieva.
Žirafa

Za žirafím olíznutím a maďarskými termálmi - pre milovníkov zvierat

V máloktorej zoologickej záhrade sa dostanete k zvieratám tak blízko ako v maďarskom Györi. Xantus János ZOO je síce menšia, ale o to bude vaše stretnutie s dravcami, bylinožravcami, primátmi aj plazmi intenzívnejšie a nebudete sa k nim musieť predierať davmi ľudí. Pri pokladni si môžete zakúpiť aj krmivo pre niektoré zvieratá. Už vás niekedy oblizla nedočkavá žirafa?

Do Maďarska sa samozrejme jazdí za termálnymi kúpeľmi. A Györ na hraniciach neďaleko Bratislavy je ideálnym cieľom nielen kvôli svojej dostupnosti a ZOO s žirafami, ale aj kvôli aquaparku a kúpeľom Rába Quelle. Pre rodiny s deťmi je v miestnych termáloch perfektné zázemie a liečivá voda urobí dobre celej rodine.

 • Pre deti: kŕmenie zvierat v ZOO Györ + vodné atrakcie v termáloch Rába Quelle
 • Pre vás: relax v termáloch Rába Quelle + vodný bar


Čo tak sa vydať na pobyt?

Autor článku:

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK