Cyklotrasy v okolí Bojníc

Bojnice a ich okolitá príroda sú priam rajom ako pre víkendových cyklistov, tak i pre milovníkov horskej cyklistiky. V blízkom okolí mesta môžete vyskúšať viacero cyklotrás a trailov rôznych obtiažností a dĺžok:

  • Bojnicko – Dubnický cyklookruh vedie z Bojníc cez autokemping na Šútovské sedlo a späť. Okruh je obojsmerný a bez ťažších úsekov. Meria 13 km a zvládnete ho za 1,5 - hodiny.
  • Turzov flow trail - cyklochodník dlhý 700 m, ktorý je určený pre všetky kategórie cyklistov vrátane detí. Nachádza sa pod rozhľadňou Čajka v oblakoch.
  • Korvínov trail - s dĺžkou 1,5 km začína v časti Šťastný Laz pod Šútovským sedlom a končí pri chate Bohátka. Ide o najľahší z tunajšej trojice trailov určených pre horské bicykle.
  • Pálffyho trail - začína pod Šútovským sedlom a ide o najdlhší (5 km) cyklochodník v tejto lokalite. Má i niekoľko ťažších úsekov, ktoré sa ale dajú obísť.
  • Gilethov trail - najnáročnejší s celkovou dĺžkou 2,5 km. Nachádza sa tu i niekoľko technických prvkov a skokov.

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách: Bojnice

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK