Barion Pixel
Osobne overené ponuky

U nás v Travelkingu pobyty osobne overujeme a ručíme za to, že každý jeden z nich bude stáť za to.

Podľa akých kritérií pobyty overujeme?

 • Pobyt overil člen Travelking tímu

  Všetko sme si vyskúšali a vieme, čo vám ponúkame.
 • Z pobytu sa vracajú spokojní zákazníci

  Vážime si vašu spätnú väzbu. Hodnotenie aspoň 4/5 je známka vašej spokojnosti.
 • Zákazníci si pobyt vyberajú opakovane

  Veríme, že pobyty, ku ktorým sa vraciate, sú skutočne kvalitné.

Trenčianske Teplice: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Trenčianske Teplice patria medzi najstaršie a najobľúbenejšie kúpele na Slovensku. Môžete tu navštíviť jedinečné turecké kúpele Hammam, ktoré boli postavené v štýle pravých tureckých kúpeľov už na konci 19. storočia. Okrem blahodarnej prírodnej sírnej termálnej vody láka návštevníkov krásna okolitá príroda a priaznivé podnebie. V malebnom centre mesta sa nachádza rozľahlý kúpeľný park s jazierkom, na ktorý nadväzuje lesopark a následne aj bujný les bohatý na lesné plody, huby i zver. Nájdete tu tiež slávny Most slávy s pamätnými tabuľkami hviezd filmového plátna. Z Trenčianskych Teplíc je to len 13 km do očarujúceho historického mesta Trenčín, kde nájdete starobylý hrad, Katov dom aj najkrajšiu židovská synagóga u nás.

Trenčiansky hrad Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Majestátny hrad sa týči priamo nad mestom Trenčín. Tretí najväčší goticko-renesančný hrad na Slovensku vznikol na mieste staršieho osídlenia, ktoré tu existovalo už od doby bronzovej cez Keltov, Germánov aj Slovanov. Zo staršieho veľkomoravského hradiska sa v dobe vzniku Uhorského štátu stal kráľovský hrad. Najstaršia kamenná stavba komplexu je **rotunda** pochádzajúca pravdepodobne ešte **z obdobia Veľkej Moravy**.
Viac informácií

Kúpele Trenčianske Teplice Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Termálne kúpele Trenčianske Teplice nájdete na úpätí Strážovských vrchov. Kúpele patria k najstarším a najnavštevovanejším kúpeľom na Slovensku. **Liečivá sírna termálna voda je ideálna na liečbu pri problémoch s pohybovým aparátom**. Celé kúpele sú opravené a **zariadené v orientálnom duchu**, okrem liečivej vody a profesionálnych procedúr si tu teda užijete aj neopakovateľnú atmosféru. Po celý rok je k dispozícii **vonkajší bazén Grand s termálnou vodou s teplotou 33 °C. **
Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 18 tipov

Trenčianske Teplice: Tipy na výlet

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Objavte to NAJ zo Slovenska: 8 NAJlepších kúpeľov, kde sa budete cítiť ako znovuzrodený

Objavte to NAJ zo Slovenska: 8 NAJlepších kúpeľov, kde sa budete cítiť ako znovuzrodený

 • OBJAVTE TO NAJ ZO SLOVENSKA
 • 16. 6. 2020

Objavte skutočné bohatstvo Slovenska v podobe termálnej vody, ktorá lieči. Vybrali sme pre vás 8 najlepších slovenských kúpeľov, kde blahodárne pôsobenie minerálnej vody pocítite naplno.

Objavte to NAJ zo Slovenska: 9 NAJkrajších vonkajších a vnútorných wellness centier

Objavte to NAJ zo Slovenska: 9 NAJkrajších vonkajších a vnútorných wellness centier

 • OBJAVTE TO NAJ ZO SLOVENSKA
 • 16. 4. 2020

Oddych od každodenných povinností si raz za čas zaslúži každý z nás. Zvoľte nezameniteľný relax v najlepších wellness centrách na Slovensku - posedenie vo vírivke, v horúcej saune a následné schladenie pod ľadopádom pomôže tiež vášmu zdraviu!

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK