Osobne overené ponuky

U nás v Travelkingu pobyty osobne overujeme a ručíme za to, že každý jeden z nich bude stáť za to.

Podľa akých kritérií pobyty overujeme?

 • Pobyt overil člen Travelking tímu

  Všetko sme si vyskúšali a vieme, čo vám ponúkame.
 • Z pobytu sa vracajú spokojní zákazníci

  Vážime si vašu spätnú väzbu. Hodnotenie aspoň 4/5 je známka vašej spokojnosti.
 • Zákazníci si pobyt vyberajú opakovane

  Veríme, že pobyty, ku ktorým sa vraciate, sú skutočne kvalitné.

Eger: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Termálne pramene v kúpeľnom meste Eger majú blahodarné účinky na mnoho zdravotných ťažkostí od bolestí pohybového ústrojenstva po problémy nervovej sústavy. Pri prechádzke mestom na vás na každom kroku dýcha kus histórie. Môžete tu navštíviť staroveký hrad, baziliku s najväčšími organmi v Maďarsku, arcibiskupský palác, hvezdáreň Spekula aj minaret z 18. storočia. V legendárnej ulici Lajos Kossuth vás uchvátia barokové paláce s balkónmi s kovaným zábradlím, malý a veľký proboštský palác, foglarianum a františkánsky kostol. V okolí Egeru rastie hrozno, z ktorého sa vyrába známe víno Býčia krv, na ktoré tu narazíte naozaj všade.

Kúpele Eger Najobľúbenejšie výlet v lokalite

**Termálne kúpele Eger**, založené už v roku 1932, patria medzi **najkrajšie mestská kúpalisko v Maďarsku**. Nachádzajú sa **priamo v centre Egeru**, na hranici historického jadra mesta. V krásnom, udržiavanom areáli kúpeľov plnom stromov a zelene s rozlohou 5 hektárov sa rozprestiera **13 rôznych bazénov**. Tu môžu hostia využívať benefity** jedinečnej radónovej liečivej vody a sírovej termálnej vody** po celý rok. ###K dispozícii je 13 bazénov: - **Kamienkový liečebný bazén s radónovou liečivou vodou** (kavicsos), ktorý je napájaný vlastným zdrojom. Časť dna bazéna je kamienková, preto nesie tento názov, takže príjemne chladná radónová liečivá voda tu môže tryskať nepretržite. - Sezónny **termálny bazén so sírnou vodou s teplotou 37 °C**, čiastočne zakrytý s niekoľkými zážitkovými prvkami ako masážne fontány a sprchy - **Detský liečebný bazén**, ktorý je napájaný prameňom turecké kúpele, je ideálny pre odpočinok a zotavenie. - **Liečebný bazén pre dospelých** - Stály, plytký **termálny bazén so sírnou vodou s teplotou 37 °C** - **Polokrytý zážitkový bazén** - **Detský zážitkový bazén** so šmykľavkami a hradom - **Plavecký bazén** s 50-metrovými plaveckými dráhami - Pool Slides - **Bazén pre batoľatá** (bazénik) - **Kúpeľný dom I. (Kenes termálvíz)** - **Kúpeľný dom II. (Kenes termálvíz)** - **Odpočinkový bazén** s radónovou liečivou vodou Termálna voda v kúpeľoch Eger je vhodná na liečbu **kĺbových ochorení a reumy, chorôb chrbtice, kĺbov, svalov a šliach, určitých druhov gynekologických ťažkostí** a mnohých ďalších ochorení.
Viac informácií

Mesto Eger Najobľúbenejšie výlet v lokalite

**Eger** je nielen známym kúpeľným mestom, ale aj miestom s mnohými **historickými pamiatkami a možnosťami kultúrneho vyžitia**. Vylezte na chvíľu z bazéna a spoznajte všetky jeho krásy, ktoré sa skutočne oplatí vidieť. ##Čo vás v Egeri čaká? - **starobylý hrad** s bohatou históriou a úchvatným výhľadom na mesto - **turecký Minaret** týčiaci sa do výšky 40 m - zdolať jeho úzke točité schodisko je skutočný zážitok! - neoklasicistická **Bazilika**, ktorá je druhým najväčším chrámom v Maďarsku - **múzeum Beatles** či **astronomické múzeum** Medzi poznávaním mesta s bohatou históriou a užívaním si oddychu v termálnej vode sa na chvíľu zastavte v jednej z mnohých **reštaurácií či drobných kaviarničiek**. Ochutnajte **pikantné maďarské špeciality, typickú silnú kávu** a hlavne **miestne víno**. Eger je proste ideálna lokalita pre pohodovú dovolenku.
Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 5 tipov

Eger: Tipy na výlet

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Kam na 1. mája alebo Najromantickejšie miesta v strednej Európe

Kam na 1. mája alebo Najromantickejšie miesta v strednej Európe

 • TO NAJLEPŠIE, TIPY TÍMU TRAVELKING
 • 15. 4. 2019

Prvý máj je lásky čas, tak vyrazte na pobyt vo dvojici do najkrajších miest strednej Európy. K romantickému pobytu patrí historický zámok, termálne kúpele a krásna príroda. Poradíme vám, kde to všetko nájdete.

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK