Mariánské Lázně: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Mariánské Lázně Najobľúbenejšie výlet v lokalite

V **Mariánskych Lázňach** vás čakajú preslávené kúpeľné parky a kolonády, nádherné architektonické budovy, veľa kultúrneho aj spoločenského vyžitia a predovšetkým niekoľko desiatok **liečivých prameňov**. Najznámejšími sú Ferdinandov, ktorý bol tiež úplne prvým využívaným prameňom, ďalej Lesný prameň a Ambrožov. **K pitným kúram slúžia pramene Krížový, Karolínin a Rudolfov**. Mariánské Lázně sa vždy tešili obľube slávnych osobností a šľachty. Za zmienku stojí napríklad anglický kráľ Eduard VII alebo skladateľ J. W. Goethe. Dnes sú druhými najväčšími českými kúpeľmi. **Čo patrí medzi skvosty Mariánskych Lázní?** - Spievajúca fontána - Hlavná kúpeľná kolonáda (Kolonáda Maxima Gorkého) - Kolonáda Ferdinandovho prameňa Navštívte tiež **Park Boheminium.** Môžete tu obdivovať miniatúry českých pamiatok. K prechádzkam sú ideálne ** Skalníkovi sady, park u Lesného prameňa alebo vychádzková trasa Kráľovská cesta. ** Ak sa chcete vydať na výlet mimo mesto, odporúčame **hrad Loket** alebo **hrad a zámok Bečov nad Teplou**, kde sa nachádza relikviár svätého Maura.
Viac informácií

Miniaturpark Boheminium Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Pozrite sa na dokonalé makety významných pamiatok Českej republiky. V **miniaturpark Boheminium** nájdete hrady, mosty, katedrály a mnoho ďalšieho. Všetky modely sú vyhotovené v jednotnej mierke 1:25, vďaka ktorému uvidíte exponáty tak, ako by ste ich pozorovali z lietadla vo výške asi 200 m. Park má otvorené po celý rok, vrátane sviatkov a víkendov a je prístupný okrem iného aj lanovkou. Park sa nachádza na vrchu Krakonoš a je obklopený lesmi a lúkami. Je to teda ideálne miesto pre príjemnú prechádzku v prírode.
Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 6 tipov

Mariánské Lázně: Tipy na výlet

Najpredávanejšie pobyty

Inšpirujte sa tými najpredávanejšími pobytmi za posledný týždeň

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK