Osobne overené ponuky

U nás v Travelkingu pobyty osobne overujeme a ručíme za to, že každý jeden z nich bude stáť za to.

Podľa akých kritérií pobyty overujeme?

  • Pobyt overil člen Travelking tímu

    Všetko sme si vyskúšali a vieme, čo vám ponúkame.
  • Z pobytu sa vracajú spokojní zákazníci

    Vážime si vašu spätnú väzbu. Hodnotenie aspoň 4/5 je známka vašej spokojnosti.
  • Zákazníci si pobyt vyberajú opakovane

    Veríme, že pobyty, ku ktorým sa vraciate, sú skutočne kvalitné.

Mariánské Lázně: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Mariánské Lázně sú perlou presláveného kúpeľného trojuholníka. Srdce návštevníkov si toto miesto získava vďaka úchvatnej prírode, čerstvému vzduchu a nádhernému historickému jadru. Na relatívne malom území tu vyviera viac ako 40 blahodarných minerálnych prameňov. Užite si jedinečne pokojnú kúpeľnú atmosféru pri pohľade na legendárnu Spievajúcu fontánu či pri prechádzke po nádhernej kolonáde.

Mariánské Lázně Najobľúbenejšie výlet v lokalite

V **Mariánskych Lázňach** vás čakajú preslávené kúpeľné parky a kolonády, nádherné architektonické budovy, veľa kultúrneho aj spoločenského vyžitia a predovšetkým niekoľko desiatok **liečivých prameňov**. Najznámejšími sú Ferdinandov, ktorý bol tiež úplne prvým využívaným prameňom, ďalej Lesný prameň a Ambrožov. **K pitným kúram slúžia pramene Krížový, Karolínin a Rudolfov**. Mariánské Lázně sa vždy tešili obľube slávnych osobností a šľachty. Za zmienku stojí napríklad anglický kráľ Eduard VII alebo skladateľ J. W. Goethe. Dnes sú druhými najväčšími českými kúpeľmi. **Čo patrí medzi skvosty Mariánskych Lázní?** - Spievajúca fontána - Hlavná kúpeľná kolonáda (Kolonáda Maxima Gorkého) - Kolonáda Ferdinandovho prameňa Navštívte tiež **Park Boheminium.** Môžete tu obdivovať miniatúry českých pamiatok. K prechádzkam sú ideálne ** Skalníkovi sady, park u Lesného prameňa alebo vychádzková trasa Kráľovská cesta. ** Ak sa chcete vydať na výlet mimo mesto, odporúčame **hrad Loket** alebo **hrad a zámok Bečov nad Teplou**, kde sa nachádza relikviár svätého Maura.
Viac informácií

Miniaturpark Boheminium Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Pozrite sa na dokonalé makety významných pamiatok Českej republiky. V **miniaturpark Boheminium** nájdete hrady, mosty, katedrály a mnoho ďalšieho. Všetky modely sú vyhotovené v jednotnej mierke 1:25, vďaka ktorému uvidíte exponáty tak, ako by ste ich pozorovali z lietadla vo výške asi 200 m. Park má otvorené po celý rok, vrátane sviatkov a víkendov a je prístupný okrem iného aj lanovkou. Park sa nachádza na vrchu Krakonoš a je obklopený lesmi a lúkami. Je to teda ideálne miesto pre príjemnú prechádzku v prírode.
Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 6 tipov

Mariánské Lázně: Tipy na výlet

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK