Doprajte si rozprávkovú dovolenku v Penzióne Heléné vo Veľkom Mederi. Čakaju vás vynikajúce raňajky, relaxácia vo vonkajšom bazéne a tiež budete len pár krokov od preslávených termálnych kúpeľov Thermal Corvinus.

O ubytovaní

Penzión Heléné nachádza v kúpeľnom mestečku Veľký Meder na juhu Slovenska a ide o ideálny východiskový bod na najrôznejšie výlety aj na relaxáciu v prírode. Obľúbené termálne kúpele Thermal Corvinus sú od penziónu vzdialené sotva 12 minút chôdze. Kúpeľný komplex ponúka 13 bazénov, tobogany, divokú vodu a ďalšie atrakcie aj saunový svet. Zaujímavosťou je, že práve vo Veľkom Mederi využívajú najteplejší prameň termálnej vody na Slovensku s teplotou 92 °C.

Plne oddýchnutí sa môžete napríklad prejsť na koni na ranči Czajlik (27 km), zažiť adrenalínovú jazdu na autodrome Slovakia ring (31,7 km) alebo i užiť plavbu loďou na priehradnej nádrži Vodné dielo Gabčíkovo (25,5 km). Na výlet si vyrazte do prírodnej rezervácie Klátovské rameno (23,4 km) alebo chránenej prírodnej oblasti Číčovské mŕtve rameno (13,2 km). Nadšení cyklisti tiež určite ocenia zaujímavé cyklotrasy, ako je napríklad Dunajská cyklomagistrála.

Za pamiatkami sa potom vydajte napríklad do Dunajskej Stredy (21,1 km), kde uvidíte rímsko-katolícky kostol sv. Juraja zo 14. storočia, Žltý zámok, ktorý je v súčasnosti sídlom Žitnoostrovského múzea, alebo radnicu z roku 1902, ktorej súčasťou bývala aj strážnica a dve väzenské cely. Kúsok od hranice tvorenej riekou Dunaj potom nájdete maďarské mesto Györ (28,4 km) známe svojou kúpeľnou kultúrou a bohatou históriou. Prejdite sa po nádhernom barokovom námestí Bécsi kapu tér a pokochajte sa architektúrou Opátskeho domu z 18. storočia.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v nových luxusných izbách Deluxe (dvojlôžkové až štvorlôžkové). Všetky izby sú vybavené televízorom a kuchynským kútom s chladničkou a využiť môžete aj vlastný balkón. Chýbať vám nebude ani samostatná kúpeľňa so sprchou alebo vaňou.

Na čom si pochutnáte?

Penzión má vlastnú reštauráciu, ktorá je vzdialená 200 m a je umiestnená v jednej z najstarších budov mesta Veľký Meder. Čaká vás nezabudnuteľný gurmánsky zážitok, a to všetko v štýlovom interiéri. Vychutnáte si raňajky, ktoré sa tu podávajú formou švédskych stolov či servírované. Kuchári reštaurácie Heléné kladú predovšetkým dôraz na bohatosť chutí a kvalitu použitých surovín. Milovníkov kvalitného vína iste poteší aj vinotéka, ktorá sa nachádza hneď vedľa reštaurácie.

Kde budete relaxovať?

Okrem neďalekého termálneho parku vám skvelý oddych zaručí aj vonkajší bazén pri penzióne. Ešte lepší relax zažijete vo vírivke pre štyroch ľudí.

Penzion Heléné

Penzion Heléné

Ľudovita Štúra 1367/14 , Veľký Meder
Slovenská republika

Prevádzkuje spoločnosť:
Heléné s.r.o. IČ: 50745468


+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Vírivka
Reštaurácia
Vonkajší bazén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,7 km
Vzdialenosť od kúpeľov
0,8 km
Zastávka
1,3 km
Aquapark
1,2 km

Tipy na výlet

Aquapark Thermal Corvinus

Aquapark Thermal Corvinus Tip na výlet

Hlavným lákadlom Veľkého Medera je termálny komplex Thermal Corvinus, ktorý ponúka 13 bazénov s termálnou liečivou vodou. Osem z nich je v prevádzke celoročne a vybláznia sa v nich malí aj veľkí návštevníci. Na deti tu čaká zábavný aj detský bazén a k tomu skupina celoročne dostupných toboganov. Vy si môžete dopriať oddych v perličkovom bazéne, krytom aj polokrytom sedacom bazéne alebo v relaxačnom bazéne. Oddych môžete striedať s aktívnym plávaním v plaveckom bazéne. V lete sú k dispozící tiež vonkajšie bazény - plavecký, taliansky či skokanský bazén, 2 detské bazény a ďalšie tobogany. Milovníkov pravej letnej pohody nadchne bazén s vlnobitím a unášajúca voda. Vo všetkých 13 bazénoch je termálna voda s teplotou 20 - 38 °C, ktorá má blahodarné účinky na pohybové ústrojenstvo, chrbticu, svalstvo a má regeneračné účinky na ľudský organizmus. Navštíviť tu môžete tiež Saunový svet s 5 druhmi sáun, kde sa pravidelne konajú aj rituály. Ešte sa necítite dokonale oddýchnutý? V tom prípade je čas na procedúru v podobe masáže, bahenného zábalu či pedikúry rybičkami Garra rufa.

Otváracia doba:

  • Denne: 9:00 - 20:00 hodín

Vstupné: (môže sa meniť podľa sezóny)

  • Dospelí: 15,90 €/celodenné vstupné
  • Deti do 15 rokov: 12,90 €/celodenné vstupné
Viac informácií
Veľký Meder
Veľký Meder
Vodný mlyn Kolárovo
Vodný mlyn Kolárovo
Vodné dielo Gabčíkovo
Vodné dielo Gabčíkovo