Navštívte poľské Krkonoše a prežite dovolenku v Hoteli Corum *** s polpenziou a vstupom do bazéna a fínskej sauny. Z Česka to nemáte ďaleko a čakajú vás skvelé výlety k vodopádom, na rozhľadne či len tak do prírody.

Historický hotel v Krkonošiach

Príďte do poľských Krkonôš a zažite priateľskú atmosféru Hotela Corum *** v obklopení turistických trás. Ubytovaní budete v štandardných izbách , ktoré sú vybavené televíziou, posedením a kúpeľňou so sprchou alebo vaňou a uterákmi. Niektoré izby majú balkón.

Posilníte sa vďaka polpenzii. Čakajú vás raňajky formou bufetu a servírované večere.

Odpočinok v hoteli a wellness

V hoteli vás zaujmú historické interiéry, môžete sa zastaviť na bare a odpočívať v hale s krbom alebo v zimnej záhrade.

Miesto, ktoré je k odpočinku priamo určené, je však miestne wellness centrum. Tam nájdete krytý plavecký bazén a fínsku saunu, ktoré sú vám počas pobytu k dispozícii.

Aktívna dovolenka v Poľsku

Zdolajte Sněžku z poľskej strany, z hotela sa k nej dostanete po necelých 8 km. Okrem hôr vás čakajú aj iné atrakcie v okolí. Najmä pre rodiny s deťmi odporúčame návštevu westernového mestečka (2 km) alebo aquaparku Tropicana (5 km).

Tipy na výlet

Česká pošta na Sněžke

Česká pošta na vrchole najvyššej hory Sněžky (1 603 m n. m.) je jednoznačne najvyššie umiestnenou stavbou v Čechách. Využite unikátnu príležitosť a pošlite napríklad pohľadnicu alebo list z tohto unikátneho miesta. Po výstupe sa môžete tešiť aj na občerstvenie a predovšetkým vyhliadkovú terasu na streche pošty s nádherným výhľadom na Česko aj Poľsko. Poštové smerovacie číslo Sněžky je 542 91.

Cieplické termálne kúpele

Kúsok od českých hraníc nájdete Cieplické termálne kúpele, jedny z najobľúbenejších termálov v celom Poľsku. Veľký komplex rekreačných a športových bazénov sa nachádza v centre Jelenej Hory-Cieplice a ich okolie tvoria dva pamiatkové parky, Nórsky park a Kúpeľný park. Príjemne teplá voda v bazénoch spôsobí, že sa vám odtiaľ nebude chcieť preč, ponuka atrakcií pre deti a detských bazénikov navyše zaručuje zábavu na dlhé hodiny pre celú rodinu. Areál je otvorený každý deň od 6:00 do 23:00 hodín, celodenná vstupenka vrátane SPA časti so saunami vyjde dospelého na 75 zł (asi 18 €).

Jelenia Góra

Tvrdenie, že Jelenia Góra si toho veľa pamätá, nevystihuje tak úplne ako starobylé je toto mesto. Jeho založenie sa podľa legiend datuje do začiatku 12. storočia a je pripisované Bolesławowi Krzywoustemu. Návštevníkov spravidla okúzľuje historickým centrom a množstvom architektonických pamiatok. Jelenia Góra je skvelá aj ako centrum, z ktorého budete podnikať výlety do okolia. Z mesta sa môžete vydať na túry do všetkých svetových strán. Hrady, zámky, zrúcaniny, technické aj prírodné zaujímavosti, jaskyne, to všetko čaká na vašu návštevu.

Hotel Corum ***

ul. Kościuszki 12-14, Karpacz
Poľsko

+48 883 520 700

recepcja@corum.pl

Check in
od 14:00
Check out
do 11:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik zakázaný
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4/5
Celkom 3 hodnotení