Navštívte poľské Krkonoše a prežite dovolenku v Hoteli Corum *** s polpenziou a vstupom do bazéna a fínskej sauny. Z Česka to nemáte ďaleko a čakajú vás skvelé výlety k vodopádom, na rozhľadne či len tak do prírody.

Česká pošta na Sněžke Tip na výlet

Česká pošta na vrchole najvyššej hory Sněžky (1 603 m n. m.) je jednoznačne najvyššie umiestnenou stavbou v Čechách. Využite unikátnu príležitosť a pošlite napríklad pohľadnicu alebo list z tohto unikátneho miesta. Po výstupe sa môžete tešiť aj na občerstvenie a predovšetkým vyhliadkovú terasu na streche pošty s nádherným výhľadom na Česko aj Poľsko. Poštové smerovacie číslo Sněžky je 542 91.

Historický hotel v Krkonošiach

Príďte do poľských Krkonôš a zažite priateľskú atmosféru Hotela Corum *** v obklopení turistických trás. Ubytovaní budete v štandardných izbách , ktoré sú vybavené televíziou, posedením a kúpeľňou so sprchou alebo vaňou a uterákmi. Niektoré izby majú balkón.

Posilníte sa vďaka polpenzii. Čakajú vás raňajky formou bufetu a servírované večere.

Odpočinok v hoteli a wellness

V hoteli vás zaujmú historické interiéry, môžete sa zastaviť na bare a odpočívať v hale s krbom alebo v zimnej záhrade.

Miesto, ktoré je k odpočinku priamo určené, je však miestne wellness centrum. Tam nájdete krytý plavecký bazén a fínsku saunu, ktoré sú vám počas pobytu k dispozícii.

Aktívna dovolenka v Poľsku

Zdolajte Sněžku z poľskej strany, z hotela sa k nej dostanete po necelých 8 km. Okrem hôr vás čakajú aj iné atrakcie v okolí. Najmä pre rodiny s deťmi odporúčame návštevu westernového mestečka (2 km) alebo aquaparku Tropicana (5 km).

Hotel Corum ***

ul. Kościuszki 12-14, Karpacz
Poľsko

+48 883 520 700

recepcja@corum.pl

Check in
od 14:00
Check out
do 11:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
10 zł/deň

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnútorný bazén
Sauna
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Detský kútik
Konferenčná miestnost
Baby friendly

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
1,6 km
Vzdialenosť od kúpelov
15,7 km
Zastávka
2,2 km

Tipy na výlet

Cieplické termálne kúpele

Kúsok od českých hraníc nájdete Cieplické termálne kúpele, jedny z najobľúbenejších termálov v celom Poľsku. Veľký komplex rekreačných a športových bazénov sa nachádza v centre Jelenej Hory-Cieplice a ich okolie tvoria dva pamiatkové parky, Nórsky park a Kúpeľný park. Príjemne teplá voda v bazénoch spôsobí, že sa vám odtiaľ nebude chcieť preč, ponuka atrakcií pre deti a detských bazénikov navyše zaručuje zábavu na dlhé hodiny pre celú rodinu. Areál je otvorený každý deň od 6:00 do 23:00 hodín, celodenná vstupenka vrátane SPA časti so saunami vyjde dospelého na 75 zł (asi 18 €).

Jelenia Góra

Tvrdenie, že Jelenia Góra si toho veľa pamätá, nevystihuje tak úplne ako starobylé je toto mesto. Jeho založenie sa podľa legiend datuje do začiatku 12. storočia a je pripisované Bolesławowi Krzywoustemu. Návštevníkov spravidla okúzľuje historickým centrom a množstvom architektonických pamiatok. Jelenia Góra je skvelá aj ako centrum, z ktorého budete podnikať výlety do okolia. Z mesta sa môžete vydať na túry do všetkých svetových strán. Hrady, zámky, zrúcaniny, technické aj prírodné zaujímavosti, jaskyne, to všetko čaká na vašu návštevu.

Kúpeľné mestečko Świeradów-Zdrój

Świeradów-Zdrój je príjemným kúpeľným mestečkom, ktoré leží v oblasti Dolnosliezského vojvodstva a obýva ho približne 5 tisíc ľudí. Pre osud mesta bol kľúčový rok 1572, kedy si berlínsky lekár Leonard Thurneysser všimol liečivé účinky tunajších prameňov, čo ovplyvnilo budúce smerovanie mesta smerom ku kúpeľným službám. Z miestnych pamiatok stojí za videnie predovšetkým kostol sv. Jozefa postavený v roku 1899 v novogotickom štýle. Pokiaľ budete mať chuť si zašportovať, k dispozícii je tu ihrisko pre minigolf, skate park alebo aquapark.