Thermál Hotel **

Thermál Hotel **

Táncsics Mihály utca 38., Komárom
Maďarsko

Prevádzkuje spoločnosť:
Komthermál Kft IČ: 11-09-000789


+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Sauna
Kúpele
Detský kútik
Detské ihrisko
Úschovňa bicyklov
Požičovňa bicyklov
Wellness
Vnútorný bazén
Vonkajší bazén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
1,6 km
Vzdialenosť od kúpeľov
0,5 km
Zastávka
0,4 km
Aquapark
0,5 km

O ubytovaní

Thermál Hotel sa nachádza v meste Komárom a to priamo v areáli liečebných kúpeľov Brigetiona, na brehu rieky Dunaj. Rozhodne si na dovolenke nenechajte ujsť prehliadku pamiatok, príjemnou prechádzkou dôjdete napríklad k pevnosti Csillag (1 km) alebo pevnosti Monoštor (3,4 km), ktorá je v súčasnosti na kandidátnej listine Svetového dedičstva UNESCO, pochádza z 19. storočia a je najväčšou novodobou pevnosťou v strednej Európe.

Následne stačí prejsť Alžbetinský most cez Dunaj a môžete objavovať slovenské mesto Komárno (1,7 km) s mnohými historickými monumentmi a slávnym Nádvorím Európy. Za návštevu tu stojí Dôstojnícky pavilón (3 km), Podunajské múzeum (2,8 km), ku ktorého expozíciám patrí aj Rímske lapidárium (5,2 km), alebo Galéria Limes (3,3 km), kde v krásnom prostredí bývalého františkánskeho vojenského kostola uvidíte výstavy moderných diel a umelecké vystúpenia.

Urobte si tiež výlet na maďarskú stranu, napríklad k mestečku Tata (20 km). Môžete si tu prezrieť gotický hrad zo začiatku 15. storočia s historickým múzeom, prejsť si náučný chodník v chránenej oblasti Fényes Tanösvény (18,5 km) alebo navštíviť Arboretum Agostyáni (26,1 km) so stovkami najrôznejších druhov rastlín i živočíchov, ktorého história siaha až do roku 1910.

Kde budete spať?

Budete ubytovaní v pohodlnej dvojlôžkovej izbe typu Standard s nábytkom z borovicového dreva, televíziou, chladničkou a WiFi pripojením. Samozrejmosťou je samostatná kúpeľňa so sprchou. Niektoré izby majú navyše aj vlastný balkón.

Za príplatok môžete zvoliť izbu Superior. Tá je rovnako veľký aj totožne vybavený ako variant Standard, má ale navyše klimatizáciu, ktorú oceníte predovšetkým v lete, v chladnejších mesiacoch zase budete mať k dispozícii župany.

Na čom si pochutnáte?

Raňajky formou bufetu si vychutnáte v hotelovej reštaurácii. Podávajú sa od 7:00 do 10:00 ráno a môžete sa tešiť na pestrý výber slaných, sladkých, studených aj teplých pokrmov. Ľahký obed či desiatu si môžete dať cez deň priamo v areáli termálnych kúpeľov, na večeru navštívte niektorú z reštaurácií v meste, s výberom ktorej vám ochotne pomôžu na recepcii.

Kde budete relaxovať?

Tešte sa na neobmedzený vstup do liečivých kúpeľov Brigetio. Vo vonkajšej časti nájdete termálny bazén (30-38 °C), plavecký bazén (22-25 °C), zábavný bazén so šmykľavkami (25-28 °C) a detský bazén (27-30 °C), vo vnútornej sekcii na vás čaká termálny bazén (34-36 °C), plavecký bazén (25-28 °C) a plytký cvičný bazén pre deti (30-33 °C). Miestna liečivá voda s teplotou 62 °C je vhodná pri liečbe reumatických ochorení, pri pooperačnej a poúrazovej rehabilitácii či pri gynekologických problémoch.

Prehriať sa môžete v saunovom svete s mentolovou a citrusovou fínskou saunou, infrasaunou a parnou saunou. Nachádza sa tu tiež soľná jaskyňa. Vyskúšajte si aj vonkajšiu saunovú záhradu so saunovými domčekmi, ochladzovacím bazénikom a odpočinkovou sekciou s lehátkami. Spríjemniť deň si môžete mnohými druhmi masážou a kúpeľných procedúr.

Cestujete s deťmi?

Veľa hier na najmenších hostí čaká v hotelovej herni. V kúpeľnom areáli si užijú zábavu v detských bazénoch s atrakciami či na vonkajších ihriskách. V hoteli je na zapožičanie detská postieľka pre dostatočné pohodlie aj tých najmenších hostí.

Niečo naviac

Aktívnym hosťom ponúka kúpeľný areál mnoho možností športového vyžitia. Nájdete tu ihrisko na volejbal, basketbal aj nohejbal, požičovňu bicyklov a mnoho športových a zábavných programov.