Penzion Vildštejn II.

Penzion Vildštejn II.

Pod Hradem 622, Skalná
Česká republika

Prevádzkuje spoločnosť:
SRUBMONT Forest s.r.o. IČ: 05359911


+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Detské ihrisko

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,2 km
Vzdialenosť od kúpeľov
7 km
Zastávka
0,8 km
Aquapark
8 km
Zjazdovka
26 km

O ubytovaní

Penzión Hrad Vildštejn II sa nachádza v meste Skalná v Karlovarskom kraji. Ako už názov napovedá, penzión je súčasťou krásneho komplexu, ku ktorému patrí Hrad Vildštejn a budova Penziónu I. Zažijete tu naozaj rozprávkovú dovolenku, či už sa chystáte vo dvojici alebo s deťmi.

V budove hradu sa nachádzajú dve múzeá (o hrade a o hasičskej technike), stredoveká hodovná sieň, kráľovská sieň a obradná sieň. V hradnej budove nájdete múzeum väzenstva a stredovekú kováčsku vyhňu. Ak sa vám náhodou bude chcieť opustiť tento čarovný areál, môžete obdivovať historické zrubové budovy v hradnom areáli a navštíviť zaujímavé Geofyzikálne múzeum a seizmologickú stanicu (600 m). Skalná je častým centrom zemetrasení.

Vydajte sa na výlet do neďalekých Františkových Lázní (7 km), ktoré sú zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. V meste sa môžete prejsť po krásnych kolonádach, napiť sa z Františkovho prameňa a oddýchnuť si v krásnom Aquaparku Aquaforum s vnútornými a vonkajšími bazénmi, vodnými atrakciami a saunovým svetom. A nemusíte zostať ani v jednom kúpeľnom meste, na dosah sú malebné Mariánské Lázně (43 km) alebo Karlove Vary (49 km).

Ak vás zaujíma okolitá príroda, využite sieť turistických chodníkov a cyklotrás, ktoré vedú v blízkosti hradu. K najobľúbenejším patrí cyklotrasa Ohře alebo Krušnohorská magistrála. Môžete sa vydať aj do Národnej prírodnej rezervácie SOOS (6 km), ktorá je nazývaná „český Yellowstone“, alebo do Prírodnej rezervácie U Sedmi rybníků (2,5 km).

Kde budete spať?

V novo zrekonštruovanej budove sa nachádzajú tri priestranné dvojlôžkové izby s romantickým interiérom. Izby sú vybavené pohodlnou manželskou posteľou, úložným nábytkom a minikuchynkou vybavenou drezom a rýchlovarnou kanvicou. Každá izba má súkromnú kúpeľňu so sprchovacím kútom a WC a k dispozícii budete mať aj WiFi pripojenie.

Na čom si pochutnáte?

Ako pravý šľachtic sa budete cítiť v stredovekej reštaurácii Hodovna, ktorá je vzdialená len dve minúty chôdze od penziónu. Podávajú sa tu tradičné jedlá podľa staročeských receptov, ocenené certifikátom Czech Specials, a domáce údené výrobky. V zámeckej vinotéke si môžete vybrať zo širokej ponuky moravských a zahraničných vín a pravidelne sa tu konajú ochutnávky.

Cestujete s deťmi?

Počas prázdnin a dovoleniek hrad ponúka interaktívne prehliadky pre deti, počas ktorých vás hradom prevedie Biela pani, Čierna pani alebo snehová princezná Ellza. Počas prehliadok sa deti aktívne zapájajú do rôznych zábavných úloh.

Niečo naviac

Počas roka si môžete vychutnať aj ďalšie prehliadky a tematické hradné podujatia vrátane kráľovskej hostiny, upírskeho plesu a ďalších.