Penzion Havran

Penzion Havran

Smetanovo náměstí 126, Litomyšl
Česká republika

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
14:00 - 20:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Minibar
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
100 m
Vzdialenosť od jazera
2,2 km
Zastávka
0,2 km
Zjazdovka
14,2 km

O ubytovaní

Penzión Havran sa nachádza priamo v centre Litomyšle, na krásnom Smetanovom námestí. Počas pobytu si vychutnáte výhľad na historické centrum z okien svojich izieb a užijete si návštevu zaujímavých pamiatok, ako je zámok Litomyšl (250 m), ktorý patrí medzi najkrajšie renesančné stavby v strednej Európe. Za návštevu stojí aj Mestský park Kláštorné záhrady (550 m), Piaristický kostol (250 m) a Portmoneum - Múzeum Josefa Váchala (750 m).

Urobte si výlet do malebnej Poličky (18,7 km), ktorá vás očarí krásnymi historickými pamiatkami a interaktívnym Centrom Bohuslava Martinů. Navštíviť môžete aj malý svet v Kostole svätého Jakuba, kde sa tento slávny hudobný skladateľ narodil. Vynechať by ste nemali ani súkromný Zámok Nové Hrady (14,6 km), takzvané české Versailles, unikátnu rokokovú stavbu v štýle francúzskych letných sídiel.

Dobrodruhovia si môžu urobiť krátku odbočku do Acrobat Parku Štíty (42,7 km), ktorý v roku 2002 vybudoval olympijský víťaz Aleš Valenta, a vyskúšať si lyžovanie a snowboarding zo skokanského mostíka do vody. Počas zimy si môžete užiť skvelú lyžovačku v neďalekom skiareáli Přívrat (10,4 km) so 4 miernymi a stredne náročnými zjazdovkami a detským PINGUin parkom a ski areáli Peklák (11,6 km) s 2 zjazdovkami a snowparkom.

Kde budete spať?

Izby penziónu vás očaria krásnym moderným nábytkom v elegantnom minimalistickom štýle. Všetky izby sú dvojlôžkové, vybavené manželskou posteľou (180x200 cm) a neumožňujú prístelku. Každá izba má vlastnú kúpeľňu so sprchovacím kútom a sušičom vlasov, klimatizáciu, WiFi pripojenie, stôl so stoličkou, TV, trezor, minibar a kávovar.

  • Izby 301 a 302 majú rozlohu 22 m² a nachádzajú sa v útulnom podkroví.
  • Izba 303 je o niečo väčšia a má rozlohu 24 m² a nachádza sa tiež na najvyššom poschodí.
  • Izba 304 má rozlohu 20 m² a privíta vás v príjemnej atmosfére podkrovia.
  • Izby 201 a 202 sa nachádzajú na spodnom poschodí penziónu a okrem priestranného dizajnu (24 m²) majú aj terasu.

Na čom si pochutnáte?

Raňajky sa podávajú v penzióne priamo v izbe vo forme bohatého raňajkového koša s čerstvým slaným a sladkým pečivom, údeninami, syrmi a inými dobrotami.

V štýlovej reštaurácii si môžete vychutnať chutné sushi a rozmanité medzinárodné špeciality pripravené z tých najčerstvejších surovín. Jedlo si môžete vychutnať aj na vonkajšej terase s pôsobivým výhľadom na piaristickú katedrálu.

Niečo naviac

Penzión nemá tradičnú recepciu, prihlasovanie prebieha prostredníctvom moderného online formulára, kde po vyplnení údajov dostanete kód na vstup do izby.