Hotel Lafayette ***

Hotel Lafayette ***

Alšova 178/8, Olomouc
Česká republika

+420 585 436 600

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
500 Kč/pobyt
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Konferenčná miestnosť
Prednášková sála
Minibar
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
1,1 km
Zastávka
0,2 km
Aquapark
3,3 km
Zjazdovka
16,3 km
Bežkovanie
14 km

O ubytovaní

Hotel Lafayette sa nachádza v pokojnej a zelenej vilovej štvrti len 10 minút chôdze od centra Olomouca. V novo zrekonštruovanej secesnej budove tu nájdete moderné ubytovanie, odkiaľ to budete mať na najkrajšie miesta „perly Hanej“ doslova pár krokov.

Srdcom mesta je Horné námestie (1,2 km), ktorému dominuje stĺp Najsvätejšej Trojice zapísaný na Zozname UNESCO a goticko-renesančná radnica s orlojom. Ďalšou zaujímavou pamiatkou je Olomoucký hrad (2,2 km), ktorého súčasťou je architektonicky veľmi cenný románsky biskupský palác s bohatou ornamentálnou výzdobou pripomínajúcou plastickú čipku. V historickom centre nájdete aj unikátny súbor siedmich barokových fontán.

Za výlet rozhodne stojí bazilika Navštívenia Panny Márie na Svätom Kopčku ležiaca asi 10 km od hotela. Neďaleko tohto pútnického miesta láka na návštevu olomoucká zoologická záhrada s rozsiahlou expozíciou morských akvárií či spoločným výbehom vlkov a medveďov. V areáli zoo je tiež vyhliadková veža, odkiaľ je vidieť celý Olomouc a značnú časť Moravy.

Skvelými cieľmi celodenného výletu sú napríklad hrad Bouzov (34 km), Helfštýn (33 km) a Sovinec (34 km), prípadne nádherný Moravský kras s priepasťou Macochou (59 km).

Milovníci dobrého jedla by mali ochutnať pivo z niektorého zo znamenitých olomouckých pivovarov, ako je napríklad pivovar Moritz, Svätováclavský pivovar či Svätokopecké pivo. Za gastronomickými zážitkami vyrazte do neďalekých Loštic, kde sa nachádza nielen výrobňa, ale aj múzeum slávnych olomouckých tvarôžkov. Tento výlet si môžete spríjemniť ochutnávkou dobrôt v Tvarůžkovej cukrárni (33 km).

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v elegantnej dvojlôžkovej izbe typu Standard s vlastnou kúpeľňou. Okrem pohodlnej postele a nábytku z masívu sa o váš komfort v izbe postará klimatizácia, WiFi pripojenie, televízia, minibar, telefón a fén.

Na čom si pochutnáte?

Každé ráno si vychutnáte bohaté raňajky vo forme bufetu.

Niečo naviac

Hotel nesie meno po francúzskom generálovi, markízovi de La Fayettovi. Tento osvietenský šľachtic a presvedčený demokrat bol medzi rokmi 1794 a 1797 v Olomouci internovaný ako zajatec prusko-rakúskej koalície v dobách napoleonských vojen.

K menu tejto významnej osobnosti odkazujú aj izby, ktoré sú pomenované podľa blízkych generála La Fayetta. Nájdete tu tak napríklad izbu Adriena, Anastázie, Antoinetta, Virgínie, Mahler, Laudon, Luisa a ďalšie.