Hotel Rustikal ***

Hotel Rustikal ***

Na hradbách 5, Hustopeče
Česká republika

Prevádzkuje spoločnosť:
RUSTIKAL, s.r.o. IČ: 26291495


+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
za 150 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Požičovňa bicyklov
Konferenčná miestnosť
Minibar
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,5 km
Vzdialenosť od jazera
10 km
Zastávka
0,6 km
Aquapark
20 km

O ubytovaní

Hotel Rustikal *** sa nachádza v malebnej juhomoravskej vinárskej obci Hustopeče. Na neďalekom námestí (500 m) stojí moderný chrám sv. Václava a sv. Anežky Českej a krásna novorenesančná radnica. K návšteve tu láka aj Mestské múzeum a galéria so zaujímavou expozíciou o miestnej oblasti a vinárskej tradícii. Na nádvorí múzea zaujme pieskovcová socha kvasinky vínnej, ktorá je najväčšou umeleckou zväčšeninou živého organizmu na našom území.

Prekrásny výhľad na Hustopeče a krajinu posiatu vinicami sa vám naskytne z Mandľovej rozhľadne (2 km). Ľahko sa na ňu dostanete po náučnom mandľovom chodníku, ktorý vedie cez najväčší mandľový sad v strednej Európe. Za vodnými radovánkami vyrazte v lete k neďalekej Novomlýnskej nádrži (10 km), po celý rok je v prevádzke obľúbený Aqualand Moravia (20 km). Obľúbenými turistickými cieľmi v okolí sú Lednicko-valtický areál (25 km) s prekrásnym zámkom, mesto Mikulov (24 km) či Múzeum vinárstva v blízkych Vranoviciach (14 km).

Kde budete spať?

Tešte sa na ubytovanie v modernej, útulne zariadenej izbe s vlastnou kúpeľňou so sprchovacím kútom alebo vaňou. K vybaveniu patria pohodlné postele, písací stôl so stoličkou LCD televízie a minibar, niektoré z izieb majú klimatizáciu.

  • Dvojlôžková izba meria 16 m² a je vybavená manželskou posteľou alebo 2 oddelenými jednolôžkami.

  • Trojlôžková izba o ploche 16 m² zahŕňa 3 samostatné jednolôžka alebo manželskú posteľ a oddelené lôžko.

  • Štvorlôžková izba je veľká 32 m² a vybavená 4 posteľami (môžu byť spojené do dvojlôžka).

Na čom si pochutnáte?

V štýlovej reštaurácii si pochutnáte predovšetkým na špecialitách českej a európskej kuchyne. V lete pozýva na posedenie aj terasa pod pergolou, zatienená vínnou révou. Počas pobytu navyše budete mať jedinečnú príležitosť ochutnať znamenité miestne suché vína v hotelovej reštaurácii, vinárni, prípadne počas letných mesiacov priamo vo vinárstve.

Niečo naviac

Súčasťou hotelového komplexu je vinárstvo Rustikal, ktoré vzniklo v roku 2007 z rodinnej tradície a osobnej vášne majiteľa. Počas pobytu tak budete mať jedinečnú príležitosť ochutnať znamenité miestne suché vína v hotelovej reštaurácii, vinárni, prípadne počas letných mesiacov priamo vo vinárstve.

Na večernú zábavu skvele poslúžia dve dráhy na bowling, biliard, šípky a stolný futbal.

Overené Travelkingom

“Hotel Rustikal *** nás srdečne privítal na južnej Morave, ktorá je preslávená svojou priateľskou a veselou atmosférou. Skutočne to tak je a personál aj priestory hotela tento dojem len umocnili. Kvalitne sa tu najete, vyspíte a zaujímavé vyžitie v okolí nemá konca. Výborné čerstvé potraviny a nápoje sú samozrejmosťou. Súčasťou hotela je aj bowling a pivovar, takže nie je určený len na vinárske zájazdy, nájde sa tu skrátka niečo pre každého.” Prečítajte si celú recenziu

Jozef Benovič - Obchodný tím
Osobne overené v: Máji 2023

Tipy na výlet

Hustopeče
Hustopeče
Mandľovníkové sady a rozhľadňa
Mandľovníkové sady a rozhľadňa
Aqualand Moravia
Aqualand Moravia