Hotel Panská ***

Hotel Panská ***

nám. T. G. Masaryka 54, Bechyně
Česká republika

Prevádzkuje spoločnosť:
Panství Bechyně s. r. o. IČ: 28086571


+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
za 250 Kč/noc
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
100 m
Zastávka
0,3 km
Zjazdovka
26,5 km

O ubytovaní

Hotel Panská *** leží v historickom jadre očarujúceho mestečka Bechyně na centrálnom námestí T.G. Masaryka. Obec sa z časti nachádza nad údolím rieky Lužnice. Prechádzka pozdĺž nábrežia ponúka mimoriadny pohľad na rozprávkovú panorámu so zámkom, kláštorom a historickými budovami.

Ako cestovatelia by ste mali navštíviť bývalú synagógu z druhej polovice 19. storočia, v ktorej našlo domov Múzeum turistiky (0,1 km). Expozícia bola otvorená v roku 2006 a ide o jediné múzeum svojho druhu v ČR. Je tu aj výstava židovskej obce spojenej s týmto regiónom.

Príjemným oknom do minulosti je neskorogotický areál Františkánskeho kláštora s kostolom Nanebovzatia Panny Márie (0,2 km). Prví obyvatelia tunajšieho komplexu boli pravdepodobne starí Slovania už v 7. storočí. Pôvodný kláštor vznikol okolo roku 1281 a terajšia podoba sa formovala do začiatku 17. storočia. Veľká architektonická vzácnosť je ambit s gotickou klenbou – ďalšími významnými časťami sú špitál a rajská záhrada. V priestoroch dnes sídli základná umelecká škola a turisti tu môžu objavovať jedinečný genius loci.

Zámok Bechyně (0,3 km) je neodmysliteľnou dominantou mesta stojacou v miestach bývalého hradu nad riekou Lužnicou. Pevnosť z 13. storočia bola v rokoch 1581 – 1584 nákladne prestavaná talianskym architektom Baldassare Maggim na zámok manieristicko-renesančného štýlu, ale dodnes sú viditeľné stopy pôvodného stredovekého hradu. Teraz slúži zámocký areál spoločenským udalostiam, výstavám a ponúka komentované prehliadky – uvidíte napríklad nádherne opravenú Vokovu svadobnú sálu.

Moderné architektonické dielo Dúhový most (1,4 km) z roku 1928 spája brehy rieky Lužnice. Odporúčame sa zastaviť uprostred a pokochať sa nádherným pohľadom na údolie a Bechyňu.

Kde budete spať?

Svoj pobyt strávite v útulnej izbe Standard pre dve osoby s pohodlnou manželskou posteľou alebo dvoma oddelenými lôžkami – môžete tiež využiť možnosť jednej prístelky. Pre maximálny komfort je izba vybavená televíziou, bezplatnou WiFi a mini chladničkou. Súčasťou je vlastná kúpeľňa.

Izby Deluxe majú identickú výbavu, ale sú priestrannejšie s výhľadom na opevnené námestie alebo do pokojného dvora. Navyše sú vybavené setom na prípravu kávy a županmi.

Na čom si pochutnáte?

Hotelová reštaurácia pre vás každé ráno pripraví výdatné raňajky formou bufetu, ale iste vám uvarí aj obed alebo večeru z jedálneho lístka. O nedostatok energie na nadchádzajúci deň sa teda nemusíte báť.

Kde budete relaxovať?

Priamo v hoteli môžete podstúpiť ozdravné procedúry, kozmetické kúry aj niekoľko druhov relaxačných masáží a regeneračných zábalov. V chladných dňoch je možné využiť aj hotelovú infrasaunu. Rozmaznávať vás budú skúsení profesionáli.