Hotel Central ***

Hotel Central ***

Lázně Libverda 143, Lázně Libverda,
Česká republika

Prevádzkuje spoločnosť:
Penziony Hejnice s.r.o. IČ: 07015691


+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
za 200 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Vírivka
Sauna
Reštaurácia
Úschovňa bicyklov
Lyžiareň
Wellness

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
20 m
Vzdialenosť od kúpeľov
0 m
Zastávka
80 m
Aquapark
28 km
Zjazdovka
14,4 km
Bežkovanie
14,3 km

O ubytovaní

Hotel Central *** je novo zrekonštruovaný a nachádza sa v podhorí Jizerských hôr v obci Lázně Libverda, a ako už názov napovedá, leží priamo v centre mestečka. Budete teda len kúsok (20 m) od kolonády so štýlovými kúpeľnými pavilónmi, kde môžete okúsiť miestne minerálne pramene: Máriin, Vilemínin, Eduardov, Josefinin, Bierbon a Hubertov.

Počas pobytu odporúčame navštíviť unikátnu reštauráciu Obří sud, ktorá je raritou svojho druhu. Budova, ako už názov napovedá, má tvar obrovského suda s dĺžkou 14,15 m, výškou 11,4 m a šírkou 10,5 m. Okrem vynikajúceho jedla si tu vychutnáte aj jedinečný výhľad na celú panorámu hlavného hrebeňa Jizerských hôr.

V okolí hotela nájdete hneď niekoľko turistických i cyklistických trás, ktoré vás prevedú miestnou prírodou. Zamieriť môžete napríklad na vrchol Smrk s obľúbenou rozhľadňou (9 km), ktorý nájdete u poľských susedov, k žulovým skalám Kočičí kameny (3 km) s via ferratou, na vyhliadku Paličník (8 km) alebo k vodopádu Černého potoka (14 km). Milovníci dejín sa môžu vybrať napríklad na hrad a zámok Frýdlant (9 km), k zrúcanine hradu Hamrštejn (25 km), na hrad Grabštejn (37 km) a na zámok Lemberk (42 km).

Určite sa vydajte aj do Liberca, ktorý je vzdialený iba 27 km. Nájdete tu pekné námestie s neorenesančnou radnicou, veľa historických budov, ale aj zámok. S deťmi sa vydajte do zábavného parku a aquaparku Babylon, vedecko-zábavného centra s planetáriom iQLANDIA alebo do známej Zoologickej záhrady, kde môžete vidieť biele tigre.

V zime vyrazte do ski areálov, ktorých je v Jizerských horách hneď niekoľko. Skvelé zázemie ponúka napríklad Ski areál Bedřichov (33 km), Ski areál Severák alebo Ski areál Josefův Důl (42 km).

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v jednej z 11 komfortných izieb, ktoré prešli rekonštrukciou. Vybavené sú manželskou posteľou, šatníkovou skriňou, stolíkom s posedením a samozrejmosťou je tiež vlastná kúpeľňa s toaletou a sprchovacím kútom. Každá izba disponuje televíziou a ponúka WiFi pripojenie. K dispozícii sú dve, tri, ale aj štvor a šesťlôžkové izby, takže sa na pobyt môžete vydať s celou rodinou.

Na čom si pochutnáte?

Každé ráno si pochutnáte v hotelovej jedálni na raňajkách formou bufetu. Vyberiete si z klasických studených aj teplých raňajkových jedál, ktoré potešia milovníkov slaných i sladkých pokrmov. V prípade polpenzie si užijete aj servírované večere s dvoma chodmi.

Kde budete relaxovať?

Relaxáciu si môžete dopriať v novom wellness centre, kde na vás čaká vírivka pre 6 osôb, parná kabína s aromaterapiou pre 6 osôb a tiež relaxačná zóna určená na odpočinok po saunovaní .

Tipy na výlet

Jizerské hory
Jizerské hory
Lázně Libverda
Lázně Libverda
Rozhľadňa Smrk
Rozhľadňa Smrk