Horská chata Sedmidolí

Horská chata Sedmidolí

Špindlerův Mlýn 248, Špindlerův Mlýn
Česká republika

Prevádzkuje spoločnosť:
Petr Miklósy - Sedmidolí CZ s.r.o. IČ: 29008697


+420 603 820 968

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
za 200 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Detské ihrisko
Lyžiareň

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
5,7 km
Zastávka
1,5 km
Aquapark
3 km
Zjazdovka
10 m
Bežkovanie
10 m

O ubytovaní

Horská chata Sedmidolí sa nachádza kúsok nad Špindlerovým Mlýnom v Krkonošiach, priamo v Krkonošskom národnom parku. Stojí v nadmorskej výške 1 100 m, a je tak vynikajúcim východiskovým miestom pre peších, cyklistické aj bežkárske výlety.

V lete sa odtiaľto môžete vydať po niekoľkých cyklotrasách, napríklad až do Údolí Bíleho Labe. Pešo sa prejdete po náučnom chodníku Čertova strouha (6 km), k prameňu Labe (7 km), na Sněžku (13 km), k Mumlavským vodopádom (17 km ), či na Chodník korunami stromov (28 km). Budete navyše len pár kilometrov od hraníc a Krkonošský národný park tak môžete pohodlne preskúmať aj z poľskej strany.

V zime stačí len obuť lyžiarky a vyraziť na svah - chata sa nachádza priamo na zjazdovke Davidovka s dĺžkou 1,4 km. Za chatou potom nájdete menšiu zjazdovku Sedmidolí (dĺžka cca 100 m) pre deti a začiatočníkov. Náročnejší lyžiari zase môžu vyraziť do Špindlerovho Mlýna, do ski areálov Medvědín (11,2 km) a Svatý Petr (7,5 km) so zjazdovkami rôznych obtiažností.

Kde budete spať?

Ubytujete sa v jednej z priestranných, útulných izieb, ktoré často ponúkajú aj skvelý výhľad na niektorú z krás KRNAPu. V každej izbe potom nájdete postele, posedenie, skriňu a vlastnú kúpeľňu so sprchou a WC.

Na čom si pochutnáte?

V reštaurácii s letnou terasou si pochutnáte na špecialitách českej a medzinárodnej kuchyne. Počas dňa si tu môžete aj posedieť pri káve s dezertom, alebo napríklad pohárikom piva či vína.

Cestujete s deťmi?

V lete sa tu deti rozhodne nudiť nebudú. Čaká totiž na ne pri chate vonkajšie detské ihrisko aj s trampolínou.

Niečo naviac

Keby ste aj po pestrých výletoch mali pohybu málo, využite stôl na stolný tenis v priestoroch chaty a pred chatou zase volejbalové ihrisko s úžasným výhľadom na okolie.

Tipy na výlet

Krkonošský národný park v lete
Krkonošský národný park v lete
Špindlerův Mlýn
Špindlerův Mlýn
Chodník korunami stromov Krkonoše
Chodník korunami stromov Krkonoše