Dwór w Tomaszowicach

Dwór w Tomaszowicach

Krakowska 68, Tomaszowice
Poľsko

+48 784 098 000

info@travelking.sk

Check In
od 16:00
Check Out
do 12:00
Domáci maznáčik
za 40 Zł/noc
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Detské ihrisko
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
13,8 km
Zastávka
0,1 km
Aquapark
15 km

O ubytovaní

Dwór w Tomaszowicach sa nachádza v malebnej poľskej obci Tomaszowice vzdialenej iba 4 km Krakova. Vydajte sa na pobyt vo výnimočnom prostredí zrekonštruovaného zámku a zároveň v blízkosti nádherného historického mesta a niekoľkých pamiatok UNESCO.

Areál hotela sa skladá z niekoľkých budov, ktoré boli od 19. storočia súčasťou šľachtického panstva. Dnes si tu hostia môžu užiť moderné ubytovanie a špičkové služby s nádychom unikátnej historickej atmosféry. Jednotlivé budovy ležia v rozľahlom zámockom parku, ktorý je dokonalý na prechádzky a odpočinok v prírode.

Obrovskou výhodou hotela je, že leží v bezprostrednej blízkosti Krakova. Autom trvá cesta do centra mesta zhruba 20 minút. Dominantou mesta je kráľovský hrad Wawel (12 km) nachádzajúci sa na pahorku nad riekou Visla. Počas návštevy Krakova sa oplatí vidieť aj židovské mesto Kazimierz (18 km) či Hlavné námestie (Rynek Główny) s kamennou tržnicou, kde sa organizujú jedny z najkrajších vianočných trhov v celej Európe. Pre množstvo historických a architektonických skvostov bolo centrum mesta zaradené na Zoznam pamiatok UNESCO. Návštevu Krakova si môžete spestriť aj výletom do veľkého aquaparku Krakow (15 km) či do zoologickej záhrady (14 km).

Dwór w Tomaszowicach je ideálny východiskový bod pre výlet k ďalším dvom pamiatkam UNESCO. Počas pobytu tak nezabudnite navštíviť kráľovské soľné bane Wieliczka a Bochnia (37 km). Pre milovníkov histórie odporúčame koncentračný tábor Osvienčim (66 km).

Kde budete spať?

Hotelové izby vás očaria moderným, štýlovým interiérom. Najmä krásna kúpeľňa s priestrannou walk-in sprchou je naozaj potechou pre oko. V každej z izieb budete mať samozrejme na dosah aj WiFi pripojenie.

Izba Twin (18 m²) je primárne určená pre 2 osoby, je ale možné do nej umiestniť aj prístelku. K vybaveniu izby patrí 2 jednolôžkové postele (200 x 90 cm), televízia s plochou obrazovkou, písací stôl so stoličkou, minibar a sada na prípravu kávy a čaju. V kúpeľni nájdete kozmetiku a sušič vlasov.

Izba Double je úplne rovnaký ako variant Twin, iba s tým rozdielom, že namiesto 2 samostatných postelí v nej nájdete manželskú posteľ (200x180 cm). Počítať teda môžete s veľkosťou 18 m², plochou televíziou, písacím stolom, setom na prípravu kávy a čaju, minibarom, toaletnými potrebami a fénom. Aj táto izba umožňuje prístelku.

Izba Studio je určená až pre 4 osoby a skladá sa z obývacej časti a spacieho poschodia. V obývačke je rozkladacia pohovka, kreslá na posedenie, televízia, pracovný stôl, minibar a set na prípravu kávy a čaju. Poschodie na spanie zahŕňa pohodlnú manželskú posteľ a v kúpeľni nechýba kozmetika a sušič vlasov.

Na čom si pochutnáte?

Štýlová reštaurácia Nowy Spichlerz je umiestnená v priestoroch bývalej sýpky, kde na vás čakajú úžasné kulinárske zážitky. Tradičné pokrmy v modernom prevedení sú tu pod vedením skúseného šéfkuchára pripravované z tých najkvalitnejších surovín od miestnych farmárov.​

Cestujete s deťmi?

Pobyt si naplno užijú aj deti. Čaká tu na ne vonkajšie ekologické ihrisko s hojdačkami a mnohými ďalšími atrakciami, ktoré sú vyrobené z dreva s ohľadom na okolitú prírodu i zdravie detí. Ďalej je tu vnútorná herňa a spoločenská miestnosť so stolným tenisom a futbalom. V závislosti od sezóny prebiehajú v hoteli animačné programy, pri ktorých sa pobaví celá rodina.

Niečo naviac

V areáli hotela môžete v závislosti od ročného obdobia podniknúť množstvo zaujímavých aktivít. Nájdete tu zábavnú zónu s ihriskom pre deti a minigolfom, relaxačnú zónu s ležadlami a hojdacími sieťami a vzdelávaciu zónu, súčasťou ktorej je múzeum záchranárskych vozidiel a najrôznejšie výstavy.

Overené Travelkingom

“Celý pobyt bol veľmi príjemný a odpočinkový. Bývalý zámocký areál s parkom má krásnu atmosféru a zrekonštruované priestory ubytovania sú pohodlné a moderné. V izbe sme sa cítili ako doma a raňajky formou bufetu boli dostačujúce a chuťovo veľmi dobré. Určite odporúčame navštíviť aj hotelovú reštauráciu, kde sme si dokonale pochutnali. Hotel má skvelú polohu asi 15 minút od centra Krakova, takže odporúčame aj prehliadku mesta. Pre tých, ktorí hľadajú relax v pokojnom prostredí, je Dwor w Tomaszowicach ideálnou voľbou.”

Kristýna Kodrlová - Marketingový tím
Osobne overené v: Októbri 2023