Prýgl čiže Brnenská priehrada má čo ponúknuť v každom ročnom období. Aktivít a atrakcií je v jej bezprostrednom okolí neúrekom. A po ubytovaní v Hoteli Rakovec *** s raňajkami, krásnym wellness a vonkajším aj vnútorným bazénom budete mať naviac jednu z pláží pri priehrade len na pár krokov od vás. Po plávaní v lete a korčuľovaní v zime vyhladnete, nezabudnite teda využiť zľavy na konzumáciu v hotelovej reštaurácii.

Brno Tip na výlet

Brno, alebo inak Štatl či Oltec, ako hovoria mestu miestni, je moravská metropola svetového významu, aj napriek tomu si však zachováva skvelú priateľskú atmosféru a privíta vás nežnou, materskou náručou. Či už túžite po pokoji, kultúrnych zážitkoch či zaujímavých pamiatkach, v Brne dostanete dosť z každého. Mesto žije rôznymi festivalmi, je domovom slávnych divadelníkov i hudobníkov, prvotriednych reštaurácií a krčmičiek. V Brne sa rozhodne nudiť nebudete.

Čo nevynechať pri návšteve Brna:

  • Hrad Špilberk
  • Katedrálu sv. Petra a Pavla
  • Vila Tugendhat, pamiatku UNESCO
  • Navštívte tiež Labyrint pod Zelným trhom, Starú radnicu s tzv. Brnenským drakom v priechode a vyhliadkovou vežou, Kostnicu u sv. Jakuba alebo Hvezdáreň a planetárium Brno.

Na svoje si prídu aj milovníci prírody. Vydajte sa k Brnenskej priehrade, kde je k dispozícii niekoľko pláží, športovísk aj požičovňa vodných bicyklov. Nezabudnuteľný zážitok si odnesiete z plavby výletnou loďou, ktorá Vás zavezie napríklad až ku hradu Veveří. Kúsok od priehrady sa nachádza brnenská ZOO.

Viac informácií

Brnenská priehrada a centrum zblízka

Pobyt v Hoteli Rakovec *** pri Prýgli, ako Brňania nárečovo hovoria Brnenskej priehrade, si užijete v zime aj v lete. A centrum Brna je z prístaviska ľahko dostupné aj mestskou hromadnou dopravou. Takže si aspoň jeden deň vyhraďte aj na moravskú metropolu samotnú.

Ubytovaní budete v dvojposteľovej izbe s možnosťou prístelky alebo v apartmáne, kde ale prístelka nie je možná. V každej izbe nájdete vlastnú a moderne vybavenú kúpeľňu s toaletou, WiFi pripojenie a súčasťou niektorých izieb sú aj balkóny s krásnym výhľadom na okolie priehrady.

Odpočinok vo wellness aj na terase s drinkom

Na raňajkách formou bufetu si pochutnáte v hotelovej reštaurácii, ktorá ponúka široký výber tradičných a medzinárodných jedál vždy z čerstvých surovín po celý deň. Dopriať si môžete napríklad aj obedové menu za výhodné ceny vo všedné dni. V letných mesiacoch uvítate príjemné posedenie na priestrannej vyhliadkovej terase, ktorej súčasťou je záhradný gril s neustále pripravovanými špízmi, rybami alebo steakmi.

Vo wellness Rakovec môžete relaxovať vo vírivke, bazéne i fínskej alebo parnej saune. V ponuke wellness objavíte aj kondičné cvičenia, regeneračné a rekondičné služby.

V zimných mesiacoch priehrada pravidelne zamŕza a možno na nej korčuľovať, bežkovať alebo sa len prechádzať a uvidieť tak jej okolie vrátane hradu Veveří z nezvyklých uhlov. V hoteli sa môžete zabaviť tiež pri bowlingu.

Hotel Rakovec ***

Rakovecká 1335/13, Brno
Česká republika

+420 773 333 200

recepce@hotelrakovec.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Maznáčik za poplatok 250 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnútorný bazén
Vonkajší bazén
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Kúpele
Reštaurácia
Detské ihrisko
Konferenčná miestnost

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
9 km
Vzdálenost od moře/jezera/lázní
0,2 km
Zastávka
0,4 km
Aquapark
6,8 km