Vydajte sa po stopách husitského hnutia do LH Hotel Dvořák Tábor **** Congress & Wellness v samotnom centre juhočeského mesta Tábor. Pobyt s polpenziou vo obľúbenej reštaurácii a s wellness alebo pivnym kúpeľom užijú aj najnáročnejší hostia.

O ubytovaní

LH Hotel Dvořák Tábor **** Congress & Wellness vznikol rozsiahlou rekonštrukciou historického pivovaru. A nachádza sa v uzavretom areáli hradu Kotnov, takže budete mať ustlané priamo vedľa Národnej kultúrnej pamiatky, na ktorých zozname Kotnov figuruje spoločne so susednou Bechyňskou bránou.

Kde budete spať?

Ubytovanie v jednej zo 72 dvojlôžkových izieb Standard je napriek svojmu pomenovaniu nadštandardné. Okrem veľkých pohodlných postelí, šatníkovej skrine, stola s kreslom nájdete v izbe tiež satelitnú televíziu, WiFi pripojenie, telefón, trezor a kúpeľňu s toaletou a vaňou, fénom a kvalitnou kozmetikou.

Na čom si pochutnáte?

Polpenzia, na ktorú sa môžete tešiť počas celej doby pobytu, sa pre vás stane vďaka skúseným kuchárom gastronomickým zážitkom. V reštaurácii La Cave v priestoroch bývalých ležiackych pivníc si nenechajte ujsť tematické gastroakcie. Gurmánske špeciality vytvára tím kuchárov pod vedením šéfkuchára s mnohými najvyššími kuchárskymi oceneniami.

Tábor Tip na výlet

Žiadne mesto nie je tak spojené s husitským hnutím ako Tábor. Mesto bolo založené husitmi v roku 1420 a slúžilo ako základňa ich vojsku. Dnes sa môžete vydať na prechádzku historickým centrom a predovšetkým na Žižkove námestie obdivovať zdobené štíty meštianskych domov. Uprostred námestia sa vyníma renesančné fontána a pomník Jána Žižku z Trocnova. Táborská radnica patrí k najvýznamnejším pamiatkam neskorej gotiky v Česku.

Čo navštíviť v Tábore?

  • Podzemné chodby
  • ZOO Tábor
  • Múzeum čokolády a marcipánu
  • Nevynechajte ani botanickú záhradu, Husitské múzeum, vežu Kotnov s priľahlou Bechyňskou bránou, Múzeum Lega alebo Rozhľadňu Hýlačka.

K prírodným zaujímavostiam patrí nádrž Jordán s Jordánskym vodopádom a Geologická expozícia Pod Klokoty

Viac informácií

Kde budete relaxovať?

V hotelovom wellness centre si oddýchnete v menšom bazéne, fínskej saune alebo v unikátnych pivných kúpeľoch počas kúpeľa s konzumáciou piva. Spojenie Pivného kúpeľa BBB a ovseného lôžka je originálna chránená procedúra 4* LH Hoteli Dvořák Tábor.

LH Hotel Dvořák Tábor Congress & Wellness****

Hradební 3037 , Tábor
Česká republika

381 212 221

recepce@lhdvoraktabor.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 12:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 350 Kč (cca 14 €)/noc
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Parkovanie za poplatok 50 Kč (cca 2 €)/noc (po slevě)

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnútorný bazén
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Konferenčná miestnosť

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,3 km
Vzdialenosť od jazera
0,9 km
Zástavka
0,2 km