Načerpajte energiu na wellness pobyte v podhorí Orlických hôr. Komfortný April hotel Panorama **** sa vám postará o ubytovanie, skvelú polpenziu i zážitok vo wellness centre s bazénom, vírivkou a privátnou saunou. Okolie je plné prírodných a historických zaujímavostí.

Rychnov nad Kněžnou Tip na výlet

Rychnov nad Kněžnou je rodným mestom spisovateľa Karla Poláčka, nie je teda divu, že práve do tohto mesta je zasadený dej obľúbené knihy Bolo nás päť. Na tú odkazuje aj súsošie hlavných postáv, ktoré môžete vidieť v rychnovskej Panskej ulici. K videniu je tu toho však oveľa viac. Vydajte sa ku Starému a Novému zámku, pokochajte sa umením v Zámockej obrazárni a pozrite si kostol sv. Havla či kostol Najsvätejšej Trojice a Slavín. Ak nechcete chodiť po pamiatkach, zamierte za zábavou či relaxom. V Rychnove nad Kněžnou si zahráte bowling, squash, tenis i bedminton. Skúste tiež požičovňu motokár a štvorkoliek, alebo zájdite do plaveckého bazéna. Milovníci piva by určite mali ochutnať tradičné pivo z miestneho pivovaru.

Viac informácií

Nadštandardné ubytovanie s prvotriednou reštauráciou

Zájdite si oddýchnuť do Rychnova nad Kněžnou v podhorí Orlických hôr a ubytujte sa v komfortnom April hoteli Panorama ****, kde vám nebude nič chýbať.

Ubytovanie je zaistené v dvojposteľových izbách s LCD TV, telefónom, minibarom, sušičom vlasov a samostatnou kúpeľňou s vaňou alebo sprchou a samostatným WC. Väčšina izieb má balkón alebo lodžiu. Užijete si pohodlie a tiché prostredie na okraji mesta.

Na polpenzii si pochutnáte v Reštaurácii Panorama. Kuchársky tím pod vedením šéfkuchára Libora Tláskala tu dbá na čerstvosť a kvalitu surovín, väčšina z nich pochádza od miestnych chovateľov a farmárov. V hoteli navyše pečú vlastný ražno-pšeničný a ražný chlieb.

Relaxácia, prechádzky a zaujímavosti v okolí

Čo vás zaručene uvoľní? Navštívte wellness centrum s bazénom a vírivkou až pre päť osôb. Navyše si užijete relaxáciu v privátnej saune alebo masáž. Priestory wellness sú novo zrekonštruované a krásne preslnené.

Priamo od hotela sa môžete prejsť po chodníkoch do Prírodného parku Včelné. Z pamiatok vás v okolí zaujme napríklad Starý a Nový zámok alebo Židovská synagóga. Zašportovať si potom môžete so zľavou v neďalekom šport centre.

April hotel Panorama ****

Masarykova 941, Rychnov nad Kněžnou
Česká republika

+420 494 534 619

hotel@aprilhotel.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 11:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnútorný bazén
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Detské ihrisko
Požičovňa bicyklov
Konferenčná miestnost

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
1,1 km
Vzdialenosť od jazera
2,8 km
Zastávka
50 m
Zjazdovka
24 km

Tipy na výlet

Prírodný park Včelné

Vydajte sa na prechádzku do prírodnej rezervácie, ktorá sa môže pochváliť viac ako 400 druhmi cievnatých rastlín. Okrem rastlín tu nájdete aj Ivanské jazero, ktoré bolo vybudované v rokoch 1906 - 1907 a pojme až 360 000 hektolitrov vody. Ďalej tadiaľ preteká Javornický potok a neďaleko leží aj mestské kúpalisko. Hustá sieť turistických a cyklistických trás vás prevedie tiež okolo Ivanskej skaly s vyhliadkovým altánkom a umelou jaskyňou, kde postáva figúrka pustovníka Ivana.

Hrad Potštejn

Hrad Potštejn je jednou z najväčších zrúcanín v Čechách. Z mohutného hradu, ktorého história spadá až do 13. storočia, sa zachovalo opevnenie, hradné brány, kaplnka a hradný palác, ktorý bol zrekonštruovaný a sprístupnený. Expozíciu venujúcu sa histórii hradu si môžete prezrieť vo štvrtej vstupnej bráne a na prehliadku so sprievodcom sa môžete vydať každých 45 minút od utorka do nedele od 9 do 16 hodín (od mája do septembra až do 17 hodín).

Černíkovice

Neďaleko Rychnova nad Kněžnou v Královohradeckom kraji leží obec Černíkovice. Prvá zmienka o obci siaha až do roku 1369. Dnes sa sem môžete vydať na výlet a pozrieť si zámok Černíkovice, ktorý je jednoposchodovou dvojkrídlovou klasicistickou stavbou z rokov 1648 - 1652. Ďalej sú tu kostol Povýšení svatého Kříže, budova školy a fary pod kostolom z roku 1848, kamenný krucifix z roku 1833 a zvyšky zaniknutých hradieb.