Luhačovice sú jedny z najobľúbenejších kúpeľov na Morave, navštívte ich tiež! V Penzióne Oáza vás čakajú skvelé raňajky alebo polpenzia, welcome drink aj útulné izby. V cene balíka si užijete tiež vstup do mestskej plavárne s mnohými vodnými atrakciami.

Mestská plaváreň Luhačovice Tip na výlet

Mestská plaváreň Luhačovice poskytuje jedinečnú príležitosť celoročného kúpania v plaveckom bazéne so štyrmi dráhami, zážitkovom bazéne s chrličmi, tryskami, divokou riekou a ďalšími lákadlami pre deti a dospelých. Oddýchnuť si môžete vo vírivke pre 10 osôb a cez leto sú k dispozícii aj slnečné terasy. Vstup na tri hodiny pre dospelého vyjde zhruba na 150 - 180 Kč (cca 5,5 - 6,5 €).

Útulný penzión v kúpeľnom meste

Zamierte do Luhačovíc, malebného kúpeľného mestečka na rozhraní Valašska a Slovácka. Penzión Oáza sa nachádza priamo na hlavnej triede neďaleko vlakovej i autobusovej stanice, takže ho nemôžete minúť.

Ubytovaní budete v dvojlôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením. Izby sú útulné a vybavené WiFi, televízorom a chladničkou. Pre bezbariérový prístup si vyžiadajte izbu na prízemí.

Súčasťou penziónu je ďalej reštaurácia, cukráreň, bufet a záhradka, kde sa v letných mesiacoch griluje. V reštaurácii ochutnáte regionálne špeciality aj jedlá medzinárodnej kuchyne. Bohatý je aj sortiment alkoholických i nealkoholických nápojov, víno si vyberiete priamo z vinotéky penziónu.

Penzion Oáza

Masarykova 976, Luhačovice
Česká republika

+420 608 976 976

oaza.luhacovice@seznam.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Maznáčik zadarmo
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Kolkáreň
Požičovňa bicyklov
Konferenčná miestnost

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
0,3 km
Vzdialenosť od kúpelov
2 km
Zastávka
0,2 km
Aquapark
0,3 km
Zjazdovka
0,3 km

Tipy na výlet

Luhačovické pramene

Luhačovice sú prameňmi doslova posiate a ich príjemné stopovanie už pohltilo nejedného návštevníka tohto kúpeľného mestečka. Prameňov prístupných z fontány je celkom 7 a sú nimi Vincentka, Aloiska, Ottovka, Prameň Dr. Šťastného, Prameň Sv. Jozefa, Viola a Nový Jubilejný. Vedeli ste však, že sa tu vyskytuje desať ďalších? Napr. Vincentka 2 alebo Elektra 1 a 2 (vyvierajúca neďaleko rovnomenného kultúrneho domu). Mnohé z nich sa nevyužívajú, s niektorými sa však môžete stretnúť pri rôznych kúpeľoch či inhaláciách.

Bílé Karpaty

CHKO Bílé Karpaty sa rozkladá na území bývalých okresov Hodonín, Uherské Hradiště a Zlín a na juhu voľne prechádza do CHKO Biele Karpaty na Slovensku. Pohorie má veľa čo ponúknuť, hlavne pokiaľ ide o miestnu flóru. Bílé Karpaty sú pohorím s vysokou biodiverzitou, rastú tu horské aj stepné rastliny, darí sa ale aj mokradiam. K pokladom regiónu patria tunajšie kvetnaté lúky s nezvyčajne veľkým zastúpením orchideí. Spolu s vrcholmi Veľká Javorina (970 m), Chmeľová (925 m) alebo Veľký Lopeník (911 m) tak rozhodne máte pri túrach čo obdivovať.

Uherský Brod

Uherský Brod je známy ako mesto Jána Amosa Komenského, nájdete tu aj jeho múzeum. S deťmi sa tu môžete vydať do digitálneho planetária alebo do hvezdárne, najväčším lákadlom je moderný aquapark Delfín. Pre záujemcov o históriu a architektúru je tu Dominikánsky kostol a kláštor Nanebovzatia Panny Márie, Chrám Majstra Jána Husa, židovský cintorín, či pozostatky opevnenia mesta.