Osobne overené ponuky

U nás v Travelkingu pobyty osobne overujeme a ručíme za to, že každý jeden z nich bude stáť za to.

Podľa čoho pobyty overujeme?

Každý pobyt označený nálepkou Osobne overené musí spĺňať aspoň 2 z 3 kritérií:

 • Pobyt overil člen Travelking tímu

  Všetko sme si vyskúšali a vieme, čo vám ponúkame.
 • Z pobytu sa vracajú spokojní zákazníci

  Vážime si vašu spätnú väzbu. Hodnotenie aspoň 4/5 je známka vašej spokojnosti.
 • Zákazníci si pobyt vyberajú opakovane

  Veríme, že pokiaľ sa k pobytu zákazníci vracajú i po stýkrát, je skutočne kvalitný.

Luhačovické pramene

Luhačovické kúpele sa nachádzajú v severovýchodnej časti mesta. Celkovo tu nájdete 6 minerálnych prameňov, z väčšej časti uhličitých kyseliek. Vydajte sa na prechádzku po okruhu, na ktorom narazíte na najslávnejšie Luhačovické pramene.

 • Trasa začína pri prameni Vincentka, ktorý je najznámejším miestnym prameňom. Vyviera priamo na luhačovickej kolonáde, konkrétne na Lázeňskom námestí a rozdeľuje kolonádu na Veľkú a Malú.
 • Potom stačí pokračovať po kolonáde k len pár metrov vzdialenému prameňu Amandka, ktorý vyviera uprostred Veľkej kolonády. Ide o vôbec najstarší Luhačovický prameň.
 • Potom sa vyjdete k pešej zóne v ulici Dr. Veselého. Po ceste narazíte na prameň Dr. Šťastného, ktorý vyniká svojou veľmi výraznou chuťou.
 • Ulicou Dr. Veselého prejdete až k nádhernej funkcionalistickej budove pošty. Potom prejdite Masarykovu ulicu a vydajte sa okolo hotela Palace do Bílej štvrti. Po chvíli dôjdete k najvyššiemu bodu dnešnej trasy - parkovému pavilónu prameňa Aloiska, ktorý sa na liečebné účely používa už viac ako 200 rokov.
 • Rovnakou cestou sa vráťte do Masarykovej ulice a budove pošty. Odtiaľ pokračujte k ulici Nábřeží a cez most prejdite rieku Šťávnice. Na druhom brehu uvidíte kostol Svätej rodiny. Priamo vedľa ním vyviera vo fontáne prameň Sv. Jozefa, ktorý bol dobudovaný až v roku 2000.
 • Pokračujte ulicou Pod Kamennou pod komplexom Miramare až k lesoparku, ktorým prejdite až k prameňu Ottovka. Jeho kruhový pavilón pochádza z roku 1929 a ide o dielo slávneho architekta Skřivánka, a tiež symbol celých kúpeľov Luhačovice. Potom choďte proti prúdu Šťávnice späť na Lázeňské námestie.
 • Vedľa Spoločenského domu vyviera Nový jubilejný prameň. Ten bol síce navŕtaný už v 80. rokoch, ale verejnosti prístupný je až od roku 2013. Jeho otvorený kruhový pavilón je doplnený o centrálny vodný prvok pripomínajúci kryštál soli.
 • Na tomto miestne na Lázeňskom námestí, trasa po najslávnejších prameňoch v Luhačoviciach končí.

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách: Luhačovice

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK