Luhačovické pramene

Luhačovické kúpele sa nachádzajú v severovýchodnej časti mesta. Celkovo tu nájdete 6 minerálnych prameňov, z väčšej časti uhličitých kyseliek. Vydajte sa na prechádzku po okruhu, na ktorom narazíte na najslávnejšie Luhačovické pramene.

  • Trasa začína pri prameni Vincentka, ktorý je najznámejším miestnym prameňom. Vyviera priamo na luhačovickej kolonáde, konkrétne na Lázeňskom námestí a rozdeľuje kolonádu na Veľkú a Malú.
  • Potom stačí pokračovať po kolonáde k len pár metrov vzdialenému prameňu Amandka, ktorý vyviera uprostred Veľkej kolonády. Ide o vôbec najstarší Luhačovický prameň.
  • Potom sa vyjdete k pešej zóne v ulici Dr. Veselého. Po ceste narazíte na prameň Dr. Šťastného, ktorý vyniká svojou veľmi výraznou chuťou.
  • Ulicou Dr. Veselého prejdete až k nádhernej funkcionalistickej budove pošty. Potom prejdite Masarykovu ulicu a vydajte sa okolo hotela Palace do Bílej štvrti. Po chvíli dôjdete k najvyššiemu bodu dnešnej trasy - parkovému pavilónu prameňa Aloiska, ktorý sa na liečebné účely používa už viac ako 200 rokov.
  • Rovnakou cestou sa vráťte do Masarykovej ulice a budove pošty. Odtiaľ pokračujte k ulici Nábřeží a cez most prejdite rieku Šťávnice. Na druhom brehu uvidíte kostol Svätej rodiny. Priamo vedľa ním vyviera vo fontáne prameň Sv. Jozefa, ktorý bol dobudovaný až v roku 2000.
  • Pokračujte ulicou Pod Kamennou pod komplexom Miramare až k lesoparku, ktorým prejdite až k prameňu Ottovka. Jeho kruhový pavilón pochádza z roku 1929 a ide o dielo slávneho architekta Skřivánka, a tiež symbol celých kúpeľov Luhačovice. Potom choďte proti prúdu Šťávnice späť na Lázeňské námestie.
  • Vedľa Spoločenského domu vyviera Nový jubilejný prameň. Ten bol síce navŕtaný už v 80. rokoch, ale verejnosti prístupný je až od roku 2013. Jeho otvorený kruhový pavilón je doplnený o centrálny vodný prvok pripomínajúci kryštál soli.
  • Na tomto miestne na Lázeňskom námestí, trasa po najslávnejších prameňoch v Luhačoviciach končí.

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách: Luhačovice

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet