Slovácko: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Slovácko je považované za kraj živých ľudových zvykov, cimbalovej muziky, slivovice a vína. Nájdete tu tiež impozantný barokový zámok Buchlovice obklopený francúzskymi záhradami a anglickým parkom, a tiež stredoveký hrad Buchlov. Jedinečný zážitok si odnesiete z expozície kovových zvieracích sôch Kovozoo v Starom Měste alebo z cyklistického výletu po chodníku okolo Baťovho kanála. V Modré objavíte Archeologický skanzen, kde sa zoznámite so životom niekdajších obyvateľov. K jedinečným prírodným pamiatkam Slovácka patria rozľahlé bukové chřibské lesy či legendárne orchideové lúky Bielych Karpát.

Uherské Hradiště Najobľúbenejší výlet v lokalite

Uherské Hradiště je nielen srdcom Slovácka, ale aj krásnym historickým mestom na rieke Morave, ktoré rozhodne stoji za návštevu v akomkoľvek ročnom období. Pozrieť si môžete Galériu Slováckeho múzea, Masarykovo námestie a barokový kostol sv. Františka Xaverského alebo Starú radnicu. V okolí mesta nájdete tiež cyklotrasy a turistické chodníky.

Viac informácií

Slovácko Najobľúbenejší výlet v lokalite

Oblasť nekonečných vinohradov, krásnej prírody, dobrej nálady a mnohých zaujímavých historických i kultúrnych pamiatok - to je Slovácko. Nechajte sa vtiahnuť do jedinečnej atmosféry južnej Moravy a užite si ústretovosť tunajších ľudí v jednom z mnohých vínnych pivníc. Pokiaľ máte záujem o túru alebo príjemnú prechádzku na bicykli, ste tu správne, rovnako ako ak vás zaujímajú starobylé hrady a zámky.

Čo nevynechať pri návšteve Slovácka?

  • Hrad Buchlov
  • Zámok Buchlovice
  • pútnické miesto Velehrad

Vydajte sa aj do Archeoskanzenu Modrá, Uherského Hradišťa alebo Veselí nad Moravou. V Starém Měste navštívte Pamätník Veľkej Moravy a unikátnu Kovozoo.

Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 32 tipov

Slovácko: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet