Barion Pixel
Osobne overené ponuky

U nás v Travelkingu pobyty osobne overujeme a ručíme za to, že každý jeden z nich bude stáť za to.

Podľa akých kritérií pobyty overujeme?

 • Pobyt overil člen Travelking tímu

  Všetko sme si vyskúšali a vieme, čo vám ponúkame.
 • Z pobytu sa vracajú spokojní zákazníci

  Vážime si vašu spätnú väzbu. Hodnotenie aspoň 4/5 je známka vašej spokojnosti.
 • Zákazníci si pobyt vyberajú opakovane

  Veríme, že pobyty, ku ktorým sa vraciate, sú skutočne kvalitné.

Zimná dovolenka alebo kam na hory na Slovensku?

Chcete tohtoročnú zimnú dovolenku stráviť doma na Slovensku? V tomto článku sa dozviete, kde sa dobre lyžuje a kam je najlepšie vyraziť na výlet.

Vysoké Tatry

Nemusíte hneď jazdiť ku Štrbskému plesu, aby ste zažili lyžovanie v Tatrách. V podtatranskom kraji nájdete tiež krásne ski areály, ktoré navyše budú vyhovovať celej rodine.

Napríklad Snowpark Lučivná sa výborne hodí na rekreačné lyžovanie. Deti môžu využívať detské ihrisko a lyžiarsku školu so skúsenými inštruktormi, ktorí dbajú na to, aby sa nenudili. V prevádzke sú 4 vleky, 1,5 km lyžiarskych a 3 km bežkárskych tratí. Pobyt tu si spestríte snowtubingom alebo večerným lyžovaním.

Tipy na výlety

 • V 12 km vzdialenom Poprade si užite relaxáciu v AquaCity Poprad, ktorý disponuje termálnymi bazénmi, relaxačnými bazénmi aj dvojpodlažným wellness centrom.

 • Thermal Park Vrbov je otvorený celoročne a zahŕňa desať bazénov, z toho štyri detské, tunajšia termálna voda má navyše blahodarné účinky.

TIP: V okolí stojí za to vyskúšať tiež Lyžiarske stredisko Tatrasvit alebo Ski Centre Lopušná Dolina.


Nízke Tatry

Oblasť Nízkych Tatier je rozsiahla a ponúka hneď niekoľko skvelých miest na lyžovanie s deťmi. Vydajte sa napríklad do Demänovskej doliny, kde vás čaká kvalitný Ski areál Jasná Chopok s 29 km zjazdoviek všetkých obtiažností a 15 km bežkárskych tratí. Deti poteší Maxiland aréna slúžiaca ako lyžiarska škôlka pre úplných začiatočníkov, vstup je možný zdarma aj bez skipasu. Pre deti od 3 rokov tu funguje lyžiarska škola a na svahoch nájdete jednoduché úseky vhodné pre rodiny s deťmi.

Tipy na výlety

 • Aquapark Tatralandia nesie titul najväčšieho areálu vodnej zábavy s ubytovaním v strednej Európe, malí aj veľkí sa vyšantia v 14 bazénoch s morskou, termálnou alebo čírou vodou a na 26 toboganoch a šmykľavkách.

 • Vedľa aquaparku si môžete vyskúšať simuláciu voľného pádu v Hurricane Factory.

 • Za športom sa vydajte do Liptov Arény Tatralandia, je tu miesto na halové športy, ako je tenis, florbal či volejbal.


Páčiť sa vám bude aj v Park Snow Donovaly, ktorý sa pýši najväčším detským fun parkom v strednej Európe. Deti sa naučia lyžovať v Brumíkovej lyžiarskej akadémii a celá rodina si užije 17 zjazdoviek, z ktorých väčšina je označená modro. Niekoľko okruhov je tu vyhradených bežkárskemu lyžovaniu, ďalšiu možnosť bežkovania a lyžovania pre celú rodinu potom ponúka napríklad aj Ski Šachtičky.

Tipy na výlety

 • Centrum Almet v Donovaloch ponúka vyžitie pri bowlingu či biliarde, na laserovej strelnici, golfovom trenažéri atď.

 • Plavecký, relaxačný a detský bazén vás čaká v Rezorte Gothal v Liptovskej Osade, navyše tu nájdete aj sauny a rôzne športoviská.

 • Slávne banícke mesto Banská Bystrica má peknú atmosféru a zaujímavú históriu, vyraziť sem ale môžete aj na nákupy.


Kysucké Beskydy

Lyžovanie v Kysuckých Beskydách si rozhodne užije celá rodina. Snowparadise Veľká Rača Oščadnica ponúka 15 zjazdoviek, z toho 7 modrých. Pre skúsených lyžiarov je tu adrenalínová časť, deti sa zatiaľ môžu učiť v dvoch lyžiarskych školách s certifikovanými inštruktormi a zábavnými maskotmi. Prvé kroky na lyžiach im uľahčí lyžiarsky pás, dva detské vleky a prekážková dráha s rozprávkovými figúrkami. Deti s platným skipasom využívajú lyžiarsku školu zdarma.

Tipy na výlety

 • V Starej Bystrici môžete obdivovať prvý orloj na Slovensku, ukazuje tzv. pravý slnečný čas a večer je osvietený.

 • Navštívte Žilinu a Budatínsky zámok, kde v súčasnosti sídli Považské múzeum s archeologickými nálezmi zo staršej doby kamennej.


Orava

Najstudenšia slovenská dolina Oravská Lesná sľubuje dlhú lyžiarsku sezónu. Vydajte sa za rodinnou lyžovačkou napríklad do strediska Orava Snow, ktoré je ústretové k detským lyžiarom. Svoje prvé lyžiarske úspechy aj pády tu zažijú na jednom zo štyroch umelo zasnežovaných svahoch s modrým označením, skúsenejší lyžiari sa zas dosýtosti vybláznia na červených a čiernych zjazdovkách so štvorsedačkovou lanovkou. Ak si na výučbu lyžovania netrúfate, zverte deti do rúk skúseným a licencovaným inštruktorom, ktorí sa im budú venovať v areáli Lyžiarskej školy Yeti priamo v stredisku.

Tipy na výlety

 • Rozprávkový Oravský hrad môžete navštíviť aj v zime a prezrieť si komnaty, ktoré poslúžili ako kulisy rozprávkam Dračie srdce či Kráľ drozdia brada, ale i klasickému filmu Upír Nosferatu. Pred návštevou hradu si ale obujte pevnú turistickú obuv, ktorá vám pomôže v zdolávaní náročného terénu v okolí.
 • Prevezte sa na technologickej pamiatke po Oravskej lesnej železnici. Z vozňov ťahaných parnou lokomotívou si užijete nádherné výhľady na okolitú prírodu.


Čo tak sa vydať na pobyt?

Autor článku:

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK