Osobne overené ponuky

U nás v Travelkingu pobyty osobne overujeme a ručíme za to, že každý jeden z nich bude stáť za to.

Podľa čoho pobyty overujeme?

Každý pobyt označený nálepkou Osobne overené musí spĺňať aspoň 2 z 3 kritérií:

 • Pobyt overil člen Travelking tímu

  Všetko sme si vyskúšali a vieme, čo vám ponúkame.
 • Z pobytu sa vracajú spokojní zákazníci

  Vážime si vašu spätnú väzbu. Hodnotenie aspoň 4/5 je známka vašej spokojnosti.
 • Zákazníci si pobyt vyberajú opakovane

  Veríme, že pokiaľ sa k pobytu zákazníci vracajú i po stýkrát, je skutočne kvalitný.

Travel Hacking: Kedy sa vám oplatí zľavová karta

Vyrážate na výlet a premýšľate, či máte zainvestovať do zľavovej karty? Viete, kde môžete zľavovú kartu zakúpiť, koľko stojí a či sa vôbec oplatí? Pripravili sme si pre vás malého sprievodcu na cesty.
Travel Hacking: Kedy sa vám oplatí zľavová karta

Slovensko

Tatry Card

Horskú turistiku a lyžovanie vo Vysokých Tatrách si ešte viac užijete, keď budete vedieť, že vám niekto kryje chrbát. V cene Tatry Card je totiž horské poistenie GENERALI až na 4 dni. Karta slúži aj ako cestovný doklad vo vlakoch ZSSK na trasách Tatranskej elektrickej železnice, Ozubnicovej železnice a na trati Poprad - Tatry - Studený Potok - Tatranská Lomnica, ktorá vás dostane priamo na magistrálu.

Zľavová karta podporí tiež vášho športového ducha. Čakajú vás zľavy 5 - 50 % do Nordic Walking centra, na bowling, snow tubing, požičovňu lyží aj lyžiarsku školu v Tatranskej Lomnici alebo na Štrbskom plese. Pre pokojné dni sú potom vo Vysokých Tatrách zaujímavé múzeá a galérie, kde vďaka Tatry Card opäť ušetríte.

To najlepšie zo zľavovej sekcie "kultúra a história"

 • 20% zľava do Wild Park Resortu
 • 20% zľava do Tricklandie
 • 20% zľava do Ski múzea Tatranská Lomnica
 • 50% zľava do Tatranskej galérie v Poprade

Čo je dobré vedieť

Všetky výhody získate zakúpením karty priamo v Regióne Vysoké Tatry (mesto Vysoké Tatry, Poprad a Štrba) za 3 €, v podhorí je karta k dostaniu za 4 €. Platnosť je automaticky maximálne na 4 dni (3 noci) pobytu. V prípade dlhšej dovolenky si nechajte za rovnaký poplatok kartu aktivovať na ďalšie obdobie. Karty ponúkajú partnerské ubytovacie zariadenia z tohto zoznamu.

 

  <img src="https://travelking.cdn.it7.sk/images/blog/articles/full-images/pFrB9Gm2.JPG" alt="Vysoké Tatry" class="pdefault s11">
</div>

Liptov Region Card

Liptov, ​​to je svet dobrodružstva, turistiky, prírodných i kultúrnych lákadiel a rozsiahlych vodných plôch. Výhodou je, že zľavová karta za minimálny poplatok prináša naozaj veľké množstvo zliav do tých najatraktívnejších miest regiónu.

Čo je dobré vedieť

Na kartu zdarma máte nárok v množstve penziónov a hotelov. Je medzi nimi ten váš? Pozrite sa TU. Ak ste ho v zozname nenašli, netreba zúfať. LRC možno zakúpiť za skvelú cenu 3 - 5 € v partnerských hoteloch a informačných centrách.

Kam máte zľavu?

Zľavy budete čerpať v Ski centre OPALISKO (20 - 30 %), Ružomberok - Malinô Brdo (5 - 20 %), v požičovni a servise TATRY MOTION (45 % zľava) a ďalších prevádzkach. Cez leto zavítajte so zľavou do AQUA-VITAL Parku - Kúpele Lúčky (30 - 50 %) alebo na Letné kúpalisko TERMAL Raj Liptovský Ján (10 %).

Prejdite sa po Liptovskom Mikuláši so sprievodcom, navštívte pamiatku UNESCO v obci Vlkolínec alebo podniknite cestu do minulosti v Archeoskanzene Havránok. Všade máte zľavu aspoň 20 %, rovnako ako v Tricklandii, kde sa bude páčiť zvedavým deťom.

Ako funguje karta v praxi

S Liptov Region Card môžete na svojej dovolenke výrazne ušetriť, nezriedka sa vám náklady na ňu vrátia hneď na prvom vstupe. K jej obstaraniu teda nemožno dodať iné než odporučiť. Napríklad do Aqua-Vital Parku v Lúčkach máte na všetky vstupy do vonkajších bazénov zľavu 25 %. Pri cene 10 €/dospelá osoba/3 hodiny a 7,5 €/deti/3 hodiny tak štvorčlenná rodina ušetrí 8,75 €.

Česko

Harrachov Card

Čo je dobré vedieť

Zľavovú kartu do Harrachova si zaobstaráte za 200 Kč (cca 7,4 €)/dospelá osoba a 50 Kč (cca 2 €)/dieťa. Karta je neprenosná - vystavuje sa na vaše meno a konkrétne zvolený termín.

Existujú 2 druhy: Ak je hotel či penzión, v ktorom sa ubytovávate, členom SRCR, máte na jej bezplatné vydanie automaticky nárok (tzv. Harrachov Card). Ak nie je, môžete si ju dokúpiť. V tom prípade dostanete tzv. Kartu hosťa. Zľavy a výhody na nich sa líšia! Zakúpiť ju môžete online alebo u vybraných predajcov.

Ako sa karta naozaj oplatí?

Zľavy pri platenej karte sa pohybujú okolo 10 - 20 %. Ak vyrážate do Krkonôš na víkend plný túr s príležitostným posedením v reštaurácii, zháňať ju nemá príliš veľký zmysel. Kartu hosťa uplatníte len v niekoľko málo stravovacích zariadeniach, zľavy sú navyše často podmienené výškou útraty (napr. minimálne 1 000 Kč).

Ak však plánujete dlhší pobyt s bohatším programom, poprípade si plánujete vyčleniť aj deň na regeneráciu tela, stojí nákup karty za zváženie. Napríklad v hoteli Harrachovka si vďaka nej môžete užiť 20% zľavu na wellness, v hoteli Jilemnice zľavu až 25 %. Pri návšteve vírivky vo dvojici tak v Harrachovke ušetríte 98 Kč (cca 3,6 €), čokoládová masáž na 50 minút bežne stojí 790 Kč (cca 30 €), s kartou ubudne z vašej peňaženky o 158 Kč (cca 6 €) menej.

Vyrážate na dovolenku s deťmi? Pri návšteve ZOO Liberec môžete ušetriť 20 % z ceny vstupného, ​​teda 26 Kč (cca 1 €)/dospelý a 18 Kč (cca 0,7 €)/dieťa. Rodina s dvomi deťmi tak usporí celkom 88 Kč (cca 3,4 €).

Krkonoše

Karta hosťa Pec pod Sněžkou

Čo je dobré vedieť

Kartu hosťa obdržíte zdarma na vyžiadanie u ubytovateľov v Peci pod Sněžkou a Veľkej Úpe, môžete na nej teda jedine získať. Výhody karty budete počas vášho pobytu čerpať v lyžiarskych strediskách, požičovniach športového vybavenia, ale aj v reštauráciách, baroch a kaviarňach.

Kam máte zľavu?

V zime môžete uplatniť zľavu 10 % až na týždenný lístok v Skiresort Černá Hora - Pec, zľavy 10 - 20 % v požičovni lyží Pepa Sport alebo 20% zľavu do Skiresort Live School, kde ponúkajú privátne lekcie ski, snb, freestyle a večerné lyžovanie.

V lete sa so zľavou preveziete na lanovej alebo bobovej dráhe v Relaxparku. Ak vyrážate s väčšou skupinou, využite 30% zľavu na vstup do lanového centra Monkey Park pre 10 a viac osôb. Ďalšie zľavy sú platné v mnohých reštauráciách miestnych hotelov, na taxi alebo kozmetické procedúry vo vybraných salónoch.

Autor článku:

Najpredávanejšie pobyty

Inšpirujte sa tými najpredávanejšími pobytmi za posledný týždeň

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK