Osobne overené ponuky

U nás v Travelkingu pobyty osobne overujeme a ručíme za to, že každý jeden z nich bude stáť za to.

Podľa čoho pobyty overujeme?

Každý pobyt označený nálepkou Osobne overené musí spĺňať aspoň 2 z 3 kritérií:

 • Pobyt overil člen Travelking tímu

  Všetko sme si vyskúšali a vieme, čo vám ponúkame.
 • Z pobytu sa vracajú spokojní zákazníci

  Vážime si vašu spätnú väzbu. Hodnotenie aspoň 4/5 je známka vašej spokojnosti.
 • Zákazníci si pobyt vyberajú opakovane

  Veríme, že pokiaľ sa k pobytu zákazníci vracajú i po stýkrát, je skutočne kvalitný.

Cestovanie po strednej Európe: Kam môžete cestovať bez nutnosti karantény a za akých podmienok?

Každý týždeň sa menia podmienky pre cestovanie a vstup do ďalších štátov. Prehľadne sme pre vás spísali aktuálne informácie o tom, kam Slováci môžu cestovať, za akých podmienok a aj to, ako fungujú napríklad wellness a kúpele, a kde je nutné nosiť rúško.
Cestovanie po strednej Európe: Kam môžete cestovať bez nutnosti karantény a za akých podmienok?

Semafor krajín, do ktorých je možné bezpečne cestovať

Cestovanie po Európe sa v období pandémie riadi tzv. semaforom, teda zoznamom európskych krajín, do ktorých je možné cestovať bez rizika či s miernym rizikom. Semafor nájdete tu.

🟢 Aké štáty majú zelenú?

Zelenú farbu majú Albánsko, Austrália, Baleárske ostrovy (Španielsko), Bulharsko, Česká republika, Estónsko, Fínsko, Francúzsko, Hongkong, Chorvátsko, Island, Taliansko, Izrael, Japonsko, Kórejská republika, Libanon, Lichtenštajnsko, Litva, Luxembursko, Macao, Madeira (Portugalsko), Maďarsko, Malta, Nemecko, Nórsko, Nový Zéland, Poľsko, Rakúsko, Rumunsko, San Marino, Severné Macedónsko, Singapurská republika, Slovinsko, Spojené kráľovstvo, Srbsko, Thajsko, Tchaj wan, Vatikán.

🔴 Aké štáty majú červenú?

Červenú farbu majú aktuálne tieto štáty: Albánsko, Arménsko, Azerbajdžan, Bielorusko, Čierna hora, Gruzínsko, Jordánsko, Kanada, Kosovo, Kuba, Libanon, Moldavsko, Portoriko, Ruská federácia, Srbsko, USA, Tunisko, Turecko, Ukrajina

⚫ Aké štáty majú čiernu?

Všetky ostatné krajiny, ktoré nie sú na zelenom alebo červenom zozname, napríklad Dominikánska republika, Egypt, Mexiko, Maldivy, Omán, Portugalsko, Spojené arabské emiráty.


Pozor, na vstup do týchto štátov a prekračovanie ich hraníc stále platia podmienky jednotlivých štátov (pozri nižšie).


Podmienky pre návrat späť na Slovensko

Pri návrate zo zelených 🟢 aj červených 🔴 štátov je nutné podstúpiť samoizoláciu dlhú 14 dní (platá pre všetkých členov domácnosti). Karanténu je možné ukončiť po získaní negatívneho výsledku PCR testu na covid-19, ktorý sa vykoná najskôr 5 dní po príchode do SR. Test je hradený štátom a objednaný automaticky po registrácii do formulára eHranica. Vo všetkých prípadoch je tiež nutné vyplniť príjazdový formulár.

💉 Pre očkovaných: Pre plne očkovaných cestovateľov platí výnimka. Pri návrate zo zelených 🟢 aj červených 🔴 štátov na Slovensko sa nemusia preukazovať negatívnym testom ani nastupovať do karantény.

👧 Deti: Pre deti do 12 rokov nie je potrebné podstúpiť test pri návrate na Slovensko. Karanténu podstupujú vtedy, ak je v karanténe aj iný člen domácnosti. Tá sa končí po obdržaní negatívneho výsledku testu nezaočkovaného člena domácnosti, ktorý sa vrátil zo zahraničia najskôr pred 5 dňami, alebo po 14 dňoch. Pre deti od 12 do 18 rokov platia rovnaké pravidlá ako pre dospelých. Registrácia do príjazdového formulára je povinná pre deti od 12 do 18 rokov, deti do 12 rokov sa registrovať nemusia.


🟢 Slovensko

Informácie boli naposledy aktualizované 11.10.2021.

Prekračovanie hraníc

Pre občanov EÚ je vstup do Slovenskej republiky možný bez obmedzenia iba v prípade pre plne zaočkovaných jedincov. Pri ceste je nutné preukázať, že ste naočkovaní, a to buď tzv. Digitálnym zeleným certifikátom čiže covid pasom, ktorý si vygenerujete tu, alebo očkovacím preukazom.

Ak nie ste plne očkovaní, tak späť na Slovensko môžete pricestovať, ale je nutné nastúpiť do 14-dennej karantény. Tú je možné skrátiť vykonaním negatívneho PCR testu (možné urobiť najskôr 5. deň po príchode).

💉 Pre očkovaných: Pri ceste späť na Slovensko je potrebný certifikát o očkovaní. Ten musí potvrdiť, že ste plne očkovaní a od druhej dávky uplynulo aspoň 14 dní (pri dvojfázových vakcínach).

👧 Deti: Deti do 12 rokov môžu na Slovensko cestovať v sprievode rodičov bez obmedzenia. Deti od 12 rokov musia spĺňať rovnaké podmienky ako dospelá osoba.

Ubytovacie zariadenia

Hotely a penzióny sú otvorené a platia pre ne podmienky v závislosti na tzv. COVID automate. Zvoľte okres, do ktorého sa chystáte a dozviete sa všetky podstatné informácie. Hotely a penzióny sa môžu nachádzať v 3 kategóriách.

 • ZÁKLAD - možné ubytovať všetky osoby.
 • OTP - možné ubytovať len osoby plne očkované, testované alebo do 180 dní po prekonanom Covid-19.
 • Kompletné očkovanie - možné ubytovať iba plne očkované osoby (min. 14 dní po druhej dávke pri dvojdávkových vakcínach, alebo 21 dní po jednodávkovej vakcíne).

Nosenie rúška

Overte si nosenie rúška v okresu, do ktorého sa chystáte. Stačí si v COVID automate vybrať okres a dozviete sa všetky podstatné informácie.

Reštaurácie

Overte si, či v okrese, do ktorého sa chystáte fungujú reštaurácie a za akých podmienok. Stačí si v COVID automate vybrať okres a dozviete sa všetky podstatné informácie.

Wellness služby a kúpele

Overte si, či sú wellness centrá, kúpele a ďalšie služby v okrese, do ktorého sa chystáte, otvorené a za akých podmienok. Stačí si v COVID automate vybrať okres a dozviete sa všetky podstatné informácie.


🟢 Česká republika

Informácie boli naposledy aktualizované 11.10.2021.

Prekračovanie hraníc

Pri vstupe do Česka platia nasledovné podmienky: pri návrate zo zelených 🟢 a (podľa českého semaforu) oranžových 🟠 štátov je nutné preukázať sa negatívnym antigénnym či PCR testom, alebo najneskôr do 5 dní po vstupe do ČR je nutné test podstúpiť. Do doby výsledkov testov nie je nutná samoizolácia. Pri príchode z červených a tmavo červených 🔴 štátov je nutné nastúpiť na 5 dní do karantény, potom je nutné najskôr 5. deň absolvovať negatívny PCR test. Od 1.7.2021 sa dá preukázať absolvovanie testu či očkovania tiež tzv. Digitálnym zeleným certifikátom čiže covid pasom, ktorý si vygenerujete tu.

💉 Pre očkovaných: Pre plne zaočkovaných cestovateľov a osoby, ktoré prekonali covid (do 180 dní) platí výnimka. Pri ceste do ČR zo zelených 🟢 a štátoch na českom semafore označených ako oranžové 🟠, červené aj tmavo červené 🔴 nie je potrebné sa preukazovať negatívnym testom ani nastupovať do karantény.

👧 Deti: Deti do 6 rokov nemajú žiadne obmedzenia. Deti staršie ako 6 rokov sa musia preukázať negatívnym antigénnym či PCR testom, prípadne potvrdením o očkovaní či prekonanom covide.

Ubytovacie zariadenia

Znovu sú otvorené hotely a penzióny, a to bez obmedzenia kapacity.

Nosenie rúška

Nosiť respirátor je povinné vo všetkých vonkajších i vnútorných priestoroch v celej Českej republike. Výnimku tvorí vonkajší priestor, kde nie je nutné mať rúško/respirátor, ak je dodržaný rozostup aspoň 2 metre od ďalších osôb.

Reštaurácie

Reštaurácie i vonkajšie terasy sú opäť v prevádzke.

Wellness služby a kúpele

Kúpele, wellness centra, aquaparky a kúpaliská sú znovu otvorené.


🟢 Maďarsko

Informácie boli naposledy aktualizované 11.10.2021.

Prekračovanie hraníc

Za účelom turizmu môžu na územie Maďarska môžu cestovať pozemnou cestou turisti bez obmedzenia. V prípade dopravy lietadlom budú vpustené iba očkované osoby.

💉 Pre očkovaných: Do Maďarska je možné aktuálne cestovať bez obmedzenia, takže vpustené sú naočkované aj neočkované osoby.

👧 Deti: Deti do 18 rokov môžu cestovať do Maďarska s rodičmi bez obmedzenia.

Ubytovacie zariadenia

V súčasnej dobe sú hotely a penzióny otvorené bez obmedzenia.

Nosenie rúška

Nosenie rúška je aktuálne povinné vo všetkých verejne prístupných interiéroch (vnútorných častiach budov).

Reštaurácie

Reštaurácie i vonkajšie terasy sú otvorené bez obmedzenia.

Wellness služby a kúpele

Termálne kúpele a wellness centrá sú otvorené bez obmedzenia.


🟢 Rakúsko

Informácie boli naposledy aktualizované 11.10.2021.

Prekračovanie hraníc

Slováci môžu vstupovať na územie Rakúska, ale je nutné preukázať sa negatívnym testom na covid-19, a to buď PCR testom (nie starším ako 72 hodín), alebo antigénnym testom (nie starším ako 48 hodín). Po návrate späť na Slovensko nie je nutné absolvovať karanténu, ak vlastníte certifikát o očkovaní alebo podstúpite test, ktorý bude mať negatívny výsledok. Od 1.7.2021 sa dá preukázať tiež tzv. Digitálnym zeleným certifikátom čiže covid pasom, ktorý si vygenerujete tu.

💉 Pre očkovaných: Pre slovenských občanov platí, že na vycestovanie do Rakúska stačí certifikát o očkovaní, ktorý potvrdzuje, že od podania prvej dávky uplynulo aspoň 22 dní. Preukázať sa môžete aj dokladom o prekonaní covidu-19 (počas posledných 180 dní).

👧 Deti: Deti do 10 rokov cestujúce s dospelou osobou môžu do Rakúska cestovať bez obmedzenia. Deti cestujúce samostatne či staršie ako 10 rokov musia predložiť negatívny test, certifikát o očkovaní či prekonanom covide.

Ubytovacie zariadenia

Hotely a penzióny sú opäť otvoriené. Hosť sa musí preukázať negatívnym PCR testom (nie starším ako 72 hodín), alebo antigénnym testom (nie starším ako 48 hodín), očkovaním či potvrdením o prekonanom ochorení (platí všetko uvedené v sekcii Pre očkovaných).

Nosenie rúška

Nosenie respirátorov tipu FFP2 je aktuálne v Rakúsku povinné v hromadných dopravných prostriedkoch, supermarketoch, obchodoch, školách, ale aj na úradoch a v prevádzkach všetkých služieb.

Reštaurácie

Vnútorné aj vonkajšie priestory reštaurácií sú otvorené, ale pre ich využitie je nutné preukázať negatívnym PCR testom (nie starším ako 72 hodín), alebo antigénnym testom (nie starším ako 48 hodín), očkovaním či potvrdením o prekonanom ochorení.

Wellness služby a kúpele

Wellness centrá, kúpele a fitness centrá sú otvorené, aj tu je nutné preukázať sa jedným z vyššie uvedených dokumentov, alebo je nutné preukázať sa negatívnym testom na covid-19, a to buď PCR testom (nie starším ako 72 hodín), alebo antigénnym testom (nie starším ako 48 hodín).


🟢 Nemecko

Informácie boli naposledy aktualizované 11.10.2021.

Prekračovanie hraníc

Cestovanie do Nemecka pre slovenských turistov pozemnou dopravou nie je nijak obmedzené.

Pri ceste do Nemecka letecky, je nutné preukázať sa negatívnym testom (antigénnym do 48 hodín či PCR do 72 hodín), certifikátom o očkovaní či prekonaní Covide-19. V prípade leteckej dopravy je tiež nutné mať pri sebe vyplnený registračný formulár. Od 1.7.2021 sa dá preukázať tiež tzv. Digitálnym zeleným certifikátom čiže covid pasom, ktorý si vygenerujete tu.

💉 Pre očkovaných: Pre slovenských občanov najnovšie platí, že na vycestovanie do Nemecka stačí certifikát o očkovaní, ktorý potvrdzuje, že od podania poslednej dávky uplynulo aspoň 14 dní. Preukázať sa môžete aj dokladom o prekonaní covid-19 (počas posledných 180 dní).

👧 Deti: Deti do 6 rokov nemajú žiadne obmedzenia. Pre deti od 6 rokov už neplatia žiadne výhody, musia sa teda preukázať negatívnym testom, potvrdením o prekonanom covide či o podstúpení očkovania.

Ubytovacie zariadenia

Hotely a penzióny sa otvárajú postupne so zreteľom na nariadenie jednotlivých regiónov Nemecka.

Nosenie rúška

Nosenie rúška je aktuálne povinné vo všetkých verejne prístupných interiéroch (vnútorných častiach budov) a hromadnej doprave.

Reštaurácie

Reštaurácie sú uzavreté, môžu predávať jedlo cez okienko.

Wellness služby a kúpele

Wellness centrá, kúpele a fitness centrá sú uzavreté.


🟢 Poľsko

Informácie boli naposledy aktualizované 11.10.2021.

Prekračovanie hraníc

Pri ceste do Poľska je nutné preukázať sa negatívnym antigénnym (nie staršie ako 48 hodín) alebo PCR testom (nie staršie ako 48 hodín). Od 1.7.2021 sa dá preukázať tiež tzv. Digitálnym zeleným certifikátom čiže covid pasom, ktorý si vygenerujete tu.

💉 Pre očkovaných: Pre slovenských občanov platí, že na vycestovanie do Poľska stačí certifikát o očkovaní, ktorý potvrdzuje, že od podania prvej dávky uplynulo aspoň 22 dní. Potvrdenie o prekonanom covide platí v prípade, ak od ste ochorenie prekovali najneskôr 6 mesiacov pred dátumom prekročenia hranice Poľskej republiky.

👧 Deti: Pre deti neplatia žiadne výhody, takže sa musia vždy preukázať negatívnym testom, potvrdením o prekonanom covide či o podstúpení očkovania.

Ubytovacie zariadenia

Odporúčame kontaktovať vami zvolený hotel vopred a informovať sa ohľadne požiadavke na test, očkovanie alebo prekonanie covidu-19.

Nosenie rúška

Nosenie rúšok je povinné vo všetkých vonkajších a spoločných vnútorných priestoroch, okrem prírody, parkov a pláží.

Reštaurácie

Vnútorné aj vonkajšie priestory reštaurácií sú opäť otvorené.

Wellness centrá, kúpele a ďalšie služby

V Poľsku došlo k otvoreniu bazénov a posilňovní. Výnimku majú tiež kúpele, ktoré môžu poskytovať liečebné a rehabilitačné služby (nutné mať potvrdenie od lekára, otvorené s obmedzením počtu návštevníkov).


🟢 Chorvátsko

Informácie boli naposledy aktualizované 11.10.2021.

Prekračovanie hraníc

Slováci môžu cestovať do Chorvátska, ale je nutné preukázať sa negatívnym testom na covid-19, a to buď PCR testom (nie starším ako 72 hodín), alebo antigénnym testom (nie starším ako 48 hodín). Od 1.7.2021 sa dá preukázať tiež tzv. Digitálnym zeleným certifikátom čiže covid pasom, ktorý si vygenerujete tu.

Podmienkou tak zostáva nutnosť vyplniť pred príchodom tento formulár.

💉 Pre očkovaných: Pre slovenských občanov platí, že na vycestovaniu do Chorvátska stačí certifikát o očkovaní, ktorý potvrdzuje, že od podania prvej dávky uplynulo aspoň 22 dní. Pre druhú dávku nie je stanovený minimálny počet dní. Preukázať sa môžete aj dokladom o prekonaní covid-19 (počas posledných 210 dní).

👧 Deti: Deti do 12 rokov cestujúce s dospelou osobou spĺňajúcou uvedené podmienky môžu cestovať bez obmedzenia.

Ubytovacie zariadenia

Hotely, penzióny a apartmány sú otvorené a môžu ubytovať turistov.

Nosenie rúška

Nosenie rúška je aktuálne povinné vo všetkých vnútorných a vonkajších priestoroch, kde nie je možné dodržať bezpečnú vzdialenosť (2 m) od ďalších osôb.

Reštaurácie

Reštaurácie, kaviarne a cukrárne môžu predávať jedlo so sebou cez okienko a povolená je tiež prevádzka vonkajších terás.

Wellness služby a kúpele

Wellness centrá, kúpele, fitness centrá a ďalšie služby sú uzavreté.


🟢 Taliansko

Informácie boli naposledy aktualizované 11.10.2021.

Prekračovanie hraníc

Pri ceste do Talianska je nutné predložiť negatívny test na covid-19 (antigénny či PCR, ktorý bol vykonaný výterom z nosa), alebo potvrdenie, že držiteľ prekonal COVID-19 (platnosť potvrdenia je 180 dní od prvého pozitívneho testu). Od 1.7.2021 sa dá preukázať tiež tzv. Digitálnym zeleným certifikátom čiže covid pasom, ktorý si vygenerujete tu.

💉 Pre očkovaných: Očkované osoby a osoby, ktoré covid už prekonali, nemajú žiadne zmiernenie opatrení. Musia taktiež doložiť aktuálny negatívny test.

👧 Deti: Deti do 2 rokov sa nemusia preukazovať negatívnym testom, deti staršie ako 2 roky už negatívny test mať musia.

 • Vo všetkých prípadoch je tiež nutné vyplniť formulár.

 • Všetci turisti sa tiež po príchode do Talianska musia nahlásiť v miestnom zdravotníckom zariadení ASL.

Ubytovacie zariadenia

Hotely a penzióny v Taliansku sú otvorené pre turistov.

Nosenie rúška

Vo všetkých verejných uzavretých priestoroch a všade, kde nie je možné dodržať povinnú rozostupovú vzdialenosť, je povinné nosiť ochranné rúško, preto počas ciest odporúčame mať rúško stále pri sebe pre prípad, že ho bude potrebné použiť.

Reštaurácie

Reštaurácie, kaviarne a cukrárne môžu predávať jedlo so sebou cez okienko a povolená je tiež prevádzka vonkajších terás.

Wellness služby a kúpele

Wellness centrá, kúpele a fitness centrá sú otvorené bez vládnych obmedzení. Rozhodnutie o otvorení wellness či kúpeľov je však na poskytovateľovi, preto si vopred overte, či sú kúpele či wellness v hoteli aj mimo neho túto sezónu otvorené.


🟢 Slovinsko

Informácie sa naposledy aktualizované 11.10.2021.

Prekračovanie hraníc

Slováci môžu cestovať do Slovinska s PCR testom starým maximálne 72 hodín alebo antigénnym testom nie starším ako 48 hodín. Testom sa nemusia preukázať očkované osoby.

💉 Pre očkovaných: Očkované osoby a osoby, ktoré covid už prekonali, nemajú žiadne obmedzenia na hraniciach.

👧 Deti: Deti do 15 rokov sa nemusia preukazovať negatívnym testom, deti staršie ako 15 rokov už negatívny test mať musia.

Ubytovacie zariadenia

Hotely, penzióny a apartmány sú otvorené a môžu ubytovať turistov. Je však nutné preukázať sa negatívnym testom, certifikátom o prekonaní choroby či o ukončenom očkovaní (od poslednej dávky musia uplynúť 7 - 21 dní podľa druhu vakcíny). Pozor, jedna dávka nestačí.

Nosenie rúška

Nosenie rúška je aktuálne povinné vo všetkých vnútorných priestoroch.

Reštaurácie

Reštaurácie, kaviarne a cukrárne majú otvorené terasy s obmedzenou otváracou dobou od 7:00 do 22:00 hodín. Tie môžu hostia využívať bez obmedzenia. Otvorené sú aj vnútorné priestory reštaurácií, na ich využitie je však nutné preukázať sa negatívnym testom, certifikátom o prekonaní choroby či o ukončenom očkovaní (od poslednej dávky musia uplynúť 7 - 21 dní podľa druhu vakcíny).

Wellness služby a kúpele

Wellness centrá, kúpele, fitness centrá a ďalšie služby sú otvorené, ale na ich využitie je nutné preukázať sa negatívnym testom, certifikátom o prekonaní choroby či o ukončenom očkovaní (od poslednej dávky musia uplynúť 7 - 21 dní podľa druhu vakcíny).

Autor článku:

Objavujte Slovensko s Travelkingom

Vyberajte z jedinečných a overených pobytov

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK