Barion Pixel
Osobne overené ponuky

U nás v Travelkingu pobyty osobne overujeme a ručíme za to, že každý jeden z nich bude stáť za to.

Podľa čoho pobyty overujeme?

Každý pobyt označený nálepkou Osobne overené musí spĺňať aspoň 2 z 3 kritérií:

 • Pobyt overil člen Travelking tímu

  Všetko sme si vyskúšali a vieme, čo vám ponúkame.
 • Z pobytu sa vracajú spokojní zákazníci

  Vážime si vašu spätnú väzbu. Hodnotenie aspoň 4/5 je známka vašej spokojnosti.
 • Zákazníci si pobyt vyberajú opakovane

  Veríme, že pokiaľ sa k pobytu zákazníci vracajú i po stýkrát, je skutočne kvalitný.

Cestovanie po strednej Európe: Kam môžete cestovať bez nutnosti karantény a za akých podmienok?

Každý týždeň sa menia podmienky pre cestovanie a vstup do ďalších štátov. Prehľadne sme pre vás spísali aktuálne informácie o tom, kam Slováci môžu cestovať, za akých podmienok a aj to, ako fungujú napríklad wellness a kúpele, a kde je nutné nosiť rúško.
Cestovanie po strednej Európe: Kam môžete cestovať bez nutnosti karantény a za akých podmienok?

Slovensko

Prekračovanie hraníc

Občania EÚ sú od 15.2.2021 pri vstupe do Slovenskej republiky povinní preukázať sa negatívnym testom a registráciou buď na aplikácií eKaranténa, alebo vyplnením formulára eHranica. Následne po prekročení hraníc je nutné absolvovať 14-dňovú karanténu. Až od 8. dňa je možné sa objednať na PCR test a ak bude výsledok testu negatívny, potom je možné karanténu predčasne ukončiť.

Podľa najnovších nariadení sa môžu Slováci pohybovať na území Slovenskej republiky aj mimo svoj okres, musia mať ale pri sebe potvrdenie o negatívnom výsledku testu nie staršie ako 7 dní.

Nosenie rúška

Nosenie respirátora je aktuálne na Slovensku povinné ako vo vnútorných verejných priestoroch, tak aj v exteriéri.

Hotely a služby

Od 19.4.2021 sa hotely a ubytovacie zariadenia môžu otvoriť pre hostí s negatívnym testom. Ubytovanie je možné max. pre 2 dospelé osoby z jednej domácnosti na izbe. Spoločné priestory hotelov ostávajú uzavreté vrátane jedální - stravu je možné dostať na izbe. Wellness centrá ostávajú zatvorené. Bazény v hoteloch môžu byť otvorené pre max. 6 osôb na 15 m².

Obchody a služby (vrátane múzeí, botanických záhrad, zoo a i.) môžu byť od 19.4.2021 otvorené pre max. 1 zákazníka na 15 m². Naďalej platí povinnosť nosiť respirátor v interiéroch a v blízkosti ľudí.

Wellness služby a kúpele

Wellness služby a fitness centrá ostávajú zatvorené. Bazény môžu byť otvorené pre max. 6 osôb na 15 m².

Lyžiarske strediská

Od druhej polovice apríla spúšťajú svoje vleky aj niektoré lyžiarske strediská:

 • Lyžiarske stredisko Roháče - Spálená otvára od 19.4.2021
 • Lyžiarske stredisko Jasná - Nízke Tatry otvára od 22.4.2021 (zatiaľ) do 25.4. 2021
 • Lyžiarske stredisko Štrbské Pleso vo Vysokých Tatrách otvára od 22.4.2021 (zatiaľ) do 25.4. 2021

Česká republika

Prekračovanie hraníc

Od 29. marca 2021 bude Slovensko pre Česko zaradené medzi krajiny s vysokým rizikom nákazy - červené (miesto tmavočerveného). Znamená to, že slovenskí občania budú môcť do Česka pricestovať po vyplnení príjazdového formuláru a s antigénovým testom nie starším ako 24 hodín. Po príchode do Česka sú naďalej povinní zostať v domácej izolácii do predloženia negatívneho výsledku ďalšieho PCR testu vykonaného v Česku na vlastné náklady. Ten však treba podstúpiť do piatich dní od pricestovania do Česka (doteraz to bolo najskôr po piatich dňoch a najneskôr do 14 dní). Hotely a reštaurácie sú až do odvolania zatvorené.

Česká republika s platnosťou od nedele 28. marca 2021 ruší pre vodičov nákladnej dopravy povinnosť preukázať sa pri vstupe do ČR negatívnym výsledkom AG/PCR testu na ochorenie COVID-19.

Nosenie rúška

Nosenie respirátora triedy FFP2 je od 25.2.2021 povinné vo všetkých spoločných vnútorných priestoroch, vonkajších priestoroch bez možnosti dodržať odstup aspoň 2 metre a verejnej doprave v celej Českej republike.

Wellness služby a kúpele

Wellness centrá, aquaparky, kúpaliská a fitness centrá sú aktuálne uzavreté. Kúpele, ktoré poskytujú zdravotnícke služby, môžu zostať v prevádzke.


Maďarsko

Prekračovanie hraníc

Až do odvolania je vyhlásený zákaz vstupu cudzích občanov na územie Maďarska. Tento zákaz sa nevzťahuje na nákladnú dopravu, osoby s diplomatickým a služobným pasom a osoby, ktoré vierohodne preukážu, že v posledných šiestich mesiacoch prekonali nákazu Covid-19. Od 10.11.2020 sú všetky hotely v Maďarsku zatvorené (neplatí pre služobné cesty).

Nosenie rúška

Nosenie rúška je aktuálne povinné vo všetkých verejne prístupných interiéroch (vnútorných častiach budov), ale v hoteloch ani reštauráciách po hosťoch nie je vyžadované. Počas ciest odporúčame mať rúško stále pri sebe pre prípad, že ju bude potrebné použiť.

Wellness služby a kúpele

Wellness centrá, kúpele a fitness centrá sú zatvorené.


Rakúsko

Prekračovanie hraníc

Slováci môžu vstupovať na územie Rakúska len po predošlej online registrácii a po predložení negatívneho výsledku testu na Covid-19. Negatívne testy sú kontrolované pri vstupe do krajiny na hraniciach.

Nosenie rúška

Nosenie respirátorov tipu FFP2 je aktuálne v Rakúsku povinné v hromadných dopravných prostriedkoch, supermarketoch, obchodoch, školách, ale aj na úradoch a v prevádzkach všetkých služieb. Pri vstupe do kaderníckych či kozmetických salónov je potrebné sa preukázať negatívnym testom.

Wellness služby a kúpele

Wellness centrá, kúpele a fitness centrá sú zatvorené.


Nemecko

Prekračovanie hraníc

Pri ceste do Nemecka je nutné predložiť negatívny PCR test na Covid-19 (nie staršie ako 48 hodín), prípadne s nechať otestovať po príchode, alebo nastúpiť do karantény a informovať hygienický úrad. Nutné je mať pri sebe vyplnený registračný formulár.

Osoby prichádzajúce z vysoko rizikové oblasti (200 nových prípadov/deň) musia nastúpiť do 14-dňovej karantény a z rizikových oblastí do 10-dňovej karantény. Najskôr 5. deň je potom nutné podstúpiť PCR test.

Nosenie rúška

Nosenie rúška je aktuálne povinné vo všetkých verejne prístupných interiéroch (vnútorných častiach budov) a hromadnej doprave, preto počas ciest odporúčame mať rúško stále pri sebe pre prípad, že ho bude potrebné použiť.

Wellness služby a kúpele

Wellness centrá, kúpele a fitness centrá sú zatvorené.


Poľsko

Prekračovanie hraníc

Ubytovacie zariadenia sú od 20.3. znovu uzavreté pre účely turizmu. Pri ceste do Poľska je nutné vyplniť príjazdový formulár a preukázať sa negatívnym PCR testom, ktorý nie je starší ako 72 hodín. Potom je potreba nastúpiť do 10-dňovej karantény a najskôr 5. deň absolvovať ďalší test.

Pri ceste z Poľska späť na Slovensko je nutné vyplniť príjazdový formulár a predložiť negatívny test na koronavírus (buď antigénny test starý max. 24 hodín, alebo PCR test max. 72 hodín starý). Najneskôr piaty deň do príchodu je nutné absolvovať ďalšie PCR test, do tej doby je nutné zostať v samoizolácii.

Nosenie rúška

Nosenie rúšok je povinné vo všetkých vonkajších a spoločných vnútorných priestoroch, preto počas ciest odporúčame mať rúško stále pri sebe pre prípad, že ho bude potrebné použiť.

Wellness centrá, kúpele a ďalšie služby

Wellness, fitness a ďalšie centrá sú uzavreté. Výnimku majú iba kúpele, ktoré môžu poskytovať liečebné a rehabilitačné služby (nutné mať potvrdenie od lekára).


Chorvátsko

Prekračovanie hraníc

Slováci môžu cestovať do Chorvátska s negatívnym PCR testom (nesmie byť starší ako 48 hodín) alebo antigénnym testom (nie starší ako 24 hodín). Negatívne testy možno nahradiť potvrdením o očkovaní na covid-19, pričom od podania 2. dávky muselo ubehnúť aspoň 14 dní. Negatívny test nie je potrebný pre deti mladšie ako 7 rokov.

Pri ceste z Chorvátska späť na Slovensko je nutné predložiť negatívny test na koronavírus.

Nosenie rúška

Nosenie rúška je aktuálne povinné vo všetkých vnútorných i vonkajších priestoroch.

Wellness služby a kúpele

Wellness centrá, kúpele, fitness centrá a ďalšími službami sú uzavreté.


Taliansko

Prekračovanie hraníc

Pri ceste do Talianska je nutné predložiť negatívny test na Covid-19, prípadne s nechať otestovať po príchode, alebo nastúpiť do karantény a informovať hygienický úrad.

Pri ceste z Talianska späť na Slovensko je nutné predložiť negatívny test na koronavírus.

Nosenie rúška

Vo všetkých verejných uzavretých priestoroch a všade, kde nie je možné dodržať povinnú rozostupovať vzdialenosť, je povinné nosiť ochranné rúško, preto počas ciest odporúčame mať rúško stále pri sebe pre prípad, že ho bude potrebné použiť. Povinnosť nosenia rúška sa môže meniť v závislosti od jednotlivých regiónov.

Wellness služby a kúpele

Wellness centrá, kúpele a fitness centrá sú otvoriť bez vládnych obmedzení. Rozhodnutie o otvorení wellness či kúpeľov je však na poskytovateľovi, preto si vopred overte, či sú kúpele či wellness v hoteli aj mimo neho túto sezónu otvorené.

Autor článku:

Objavujte Česko s Travelkingom

Vyberajte z jedinečných a overených pobytov

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK