Zámok Jánský Vrch

Naplánujte si výlet za históriou na zámok Jánský Vrch, ktorý sa vypína na strmom kopci nad mestom Javorník a spoločne s krajinárskym parkom tak tvorí dominantu okolia. História tohto zámockého sídla siaha až do 13. storočia, kedy na kopci vyrástol prvý hrad. K prestavbe hradu na barokový zámok došlo v 18. storočí. Na prehliadke zámku môžete nahliadnuť do pôvodných interiérov s umeleckými artefaktmi a galériami obrazov z čias renesancie a nazriete aj na zámockú pôdu. Zaujme vás tiež najväčšia česká zbierka fajok a fajčiarskych potrieb, ktorá má 1 200 exponátov z 18. až 20. storočia.

Tešiť sa môžete aj na množstvo kultúrnych akcií, ktoré sa konajú na zámku a jeho nádvorí po celý rok. V lete tu môžete navštíviť letné kino, v zimnom období si zase užijete nočné prehliadky vo vianočnej atmosfére. Deťom sa tiež bude páčiť na prehliadke Rozprávkový park, kde na nich čaká dvanásť zastavení s tematikou príbehov z detských svetov.

Otváracia doba zámku Jánský Vrch:

  • pondelok: zatvorené
  • utorok až nedeľa od 9:00 do 15:00 hodín
  • otváracia doba sa pri jednotlivých prehliadkach môže líšiť

Vstupné na základný okruh:

  • dospelí: 170 Kč
  • seniori, študenti, ZŤP: 140 Kč
  • deti do 18 rokov: 70 Kč

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách: Severná Morava

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Tipy na výlet v okolí

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet