Turčianske Teplice: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Turčianske Teplice sa radia k najstarším kúpeľom v celej Európe. Mesto sa nachádza v Turčianskej kotline medzi Malou a Veľkou Fatrou. Okolie ponúka bohaté možnosti na výlety a v zime zázemie pre lyžovanie i bežkovanie. Už po stáročia láka hostí kombinácia liečivých termálnych prameňov a prekrásnej okolitej prírody. Kúpeľný areál sa nachádza priamo v centre mesta a je obklopený rozsiahlym parkom. V okrajovej časti stojí obľúbený aquapark otvorený v roku 2007.

Spa & Aquapark Turčianske Teplice Najobľúbenejší výlet v lokalite

Turčianske Teplice patria medzi najstaršie kúpeľné mestá Slovenska. Ich zlaté kúpele sú veľmi obľúbené a majú dlhú tradíciu. Pre akčné rodiny je tu modernejšia alternatíva Spa & Aquapark s liečivou minerálnou vodou s teplotou 43 - 46 °C, ktorá je ideálna na liečbu pohybového aparátu. Tunajšie bazény stoja priamo na minerálnych žriedlach a okrem relaxu pre vás (sauny, sedací bazén so svetelným efektom a masážnymi tryskami) ponúka aj veľa zábavy pre vaše ratolesti. Nechýbajú tobogány, šmýkačky ani divoká rieka.

Viac informácií

Turčianske Teplice Najobľúbenejší výlet v lokalite

Turčianske Teplice patria medzi najstaršie kúpeľné mestá Slovenska. Vďaka ideálnej polohe v údolí horného Turca pod Veľkou Fatrou budete mať pri jeho návšteve plno možností na poznávanie prírody a jej krás. Pri prechádzke mestom určitě nevynechajte zaujímavú kopulovitú kúpeľnú stavbu Modrý kúpeľ, dominantu mesta, ktorá pochádza z 18. storočia.

Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 5 tipov

Turčianske Teplice: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet