Objavte to NAJ z Chorvátska a získajte inšpiráciu na budúcu dovolenku na Jadrane!

Oblíbené 0

Zatiaľ nemáte žiadne obľúbené ponuky.

  • K ponukám sa môžete kedykoľvek vrátiť
  • Obľúbené ponuky na jednom mieste
  • Upozornenie na zmeny v ponukách

Patince: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Patince sú najjužnejšou obcou Slovenska. Mestečko sa rozkladá na ľavom brehu rieky Dunaj, kde je obklopené krásnou prírodou a neďalekými lužnými lesmi či ostrovom kormoránov. Z miestneho prístavu sa môžete vydať na romantickú vyhliadkovú plavbu alebo vyskúšať vodné skútre. Oddýchnite si v miestnom kúpalisku s liečivou vodou, ktorej blahodarné účinky sú známe už od 13. storočia. Nechýba ani saunový a toboganovej svet. Okolitou krajinou vedie spleť turistických trás, ktoré vás dovedú napríklad k archeologickému nálezisku Celemantia. Kúsok je to tiež do mesta Komárno so slávnym nádvorím Európy, pevnosťou a Podunajským múzeom.

Komárom Najobľúbenejší výlet v lokalite

Mestečko Komárom je s 20 000 obyvateľmi kultúrnym, turistickým aj obchodným centrom na pravom brehu Dunaja. Susedí so slovenským Komárnom a vďaka svojej výhodnej polohe je obľúbené u slovenských výletníkov. Ak sa zaujímate o vojenskú históriu, určite sa zájdite pozrieť na miestny zachovaný pevnostný systém. Milovníkom histórie odporúčame tiež návštevu Múzea Györgya Klapku.

Viac informácií

Komárno Najobľúbenejší výlet v lokalite

Komárno je mesto na juhu Slovenska, ktoré sa preslávilo početnými pamiatkami, termálnym kúpaliskom aj blízkosťou s maďarským mestom Komárom. Od svojho maďarského náprotivku ho delí len rieka Dunaj. Do maďarského mesta Komárom sa teda dostanete jednoducho len prejdením Alžbetinho mostu, ktorý tieto dve mestá spája. Komárno je vďaka svojej polohe a klíme ideálnym miestom na letnú dovolenku, čo dokazuje i veľký počet rekreačných stredísk v meste a jeho blízkom okolí. Pri jeho návšteve nezabudnite na známe Nádvorie Európy a starú nedobytnú Komárňanskú pevnosť.

Kam sa ešte v Komárne vydať?

  • do Galérie Limes
  • do Dôstojníckeho pavilónu
  • do Podunajského múzea
  • do Rímskeho Lapidária
  • a hlavne na termálne kúpalisko a do kúpeľov Brigetio
Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 17 tipov

Patince: Tipy na výlet