Barion Pixel
Osobne overené ponuky

U nás v Travelkingu pobyty osobne overujeme a ručíme za to, že každý jeden z nich bude stáť za to.

Podľa akých kritérií pobyty overujeme?

  • Pobyt overil člen Travelking tímu

    Všetko sme si vyskúšali a vieme, čo vám ponúkame.
  • Z pobytu sa vracajú spokojní zákazníci

    Vážime si vašu spätnú väzbu. Hodnotenie aspoň 4/5 je známka vašej spokojnosti.
  • Zákazníci si pobyt vyberajú opakovane

    Veríme, že pobyty, ku ktorým sa vraciate, sú skutočne kvalitné.

Dolné Rakúsko: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

V Dolnom Rakúsku na vás okrem nádhernej prírody čaká i veľa netradičných zážitkov. Nezabudnuteľný dojem vo vás zanechá plavba po najväčšom podzemnom jazere v Európe Hinterbrühl. V Reblauskom exprese s dieselovou lokomotívou a vinárňou sa vydáte skrz malebnú krajinu na nostalgickú cestu časom. Počas plavby po rieke Dunaj môžete obdivovať nádherné údolie Wachau zapísané na Zozname svetového dedičstva UNESCO. Pri relaxácii v Rímskych termálnych kúpeľoch v Badene sa nad vami bude vznášať najväčší presklená strecha v Európe. K obľúbeným cieľom výletov patria rašeliniská a mokrade prírodného parku Unterwasserreich a Medvedí les v Arbesbachu.

Viedeň Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Viedeň je mestom, kde nemáte šancu sa nudiť. Niekdajšie hlavné mesto Habsburskej monarchie a **dnešné hlavné mesto Rakúska** vám ponúka nespočetné množstvo zaujímavostí od kultúrnych až po tie historické. K tomu nesmie chýbať ani príjemná atmosféra pestrej metropoly, **parky plné zelene** a **preslávené kaviarne s typickou kávou "kleiner Schwarzer" a tortou Sacher**. ##Čo musíte vo Viedni vidieť? - **Stephansplatz** s dominantou katedrály - **Hofburg**, kde kedysi sídlili cisári - zámok **Schönbrunn** s očarujúcimi záhradami, parkami, skleníkmi i zoologickou záhradou - **Múzeum moderného** umenia či **Leopoldovo múzeum** s umeleckými zbierkami medzinárodného významu - **Zábavný park Práter** s presláveným ruským kolesom Ďalej nevynechajte **Michaelerplatz** s krásnymi kostolmi a prejdite sa okolo **Rathaus a Parlamentu**.
Viac informácií

Viedeňská radnica a parlament Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Len kúsok od seba nájdete dve významné štátnické budovy. Od skvostnej neogotickej radnice je to len pár desiatok metrov k rakúskemu parlamentu, ktorý je pre zmenu inšpirovaný starovekým gréckym staviteľstvom. Aby toho nebolo málo, tak na dohľad máte tiež majestátny Hofburg, pôvodné sídlo Habsburgovcov a celého Rakúsko-Uhorska, alebo Prírodovedné a Umeleckohistorické múzeum.
Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 18 tipov

Dolné Rakúsko: Tipy na výlet

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK