Lyžovanie v Dolnom Rakúsku

Len čo začnú padať prvé vločky snehu, stáva sa Dolné Rakúsko rajom zimných športov. Rôznorodosť svahov zaručuje, že deti sa pri lyžovaní nebudú báť a dospelí nudiť. V 24 lyžiarskych strediskách sa prejdete po viac ako 200 km zjazdoviek, ktoré sú obsluhované takmer 100 lanovkami a vlekmi. Väčšina tratí sa radí do modrej kategórie obtiažnosti, sú však doplnené aj ostrými čiernymi zjazdovkami a rozľahlými terénmi pre milovníkov freeridu a extrémnych športov. Na Rakúsko je tu aj nadpriemerné množstvo upravovaných bežeckých trás - vedie ich tadiaľ viac ako 800 km.

Kam za lyžovaním v Dolnom Rakúsku?

  • Ötscher disponuje areálom pre náročnejších lyžiarov aj začiatočníkov a je skvele dostupný zo Slovenska
  • Maiszinken ponúka na 4,5 km tratí všetkých úrovní náročnosti a nad ostatnými strediskami vyniká veľmi priaznivou cenou skipasov.
  • Göstling-Hochkar sa pýši 19 km zjazdových, 32 km bežeckých a 10 km skatingových tratí a navyše trasami pre pešiu turistiku na snežniciach.
  • Annaberg ponúka okrem 14 km zjazdoviek možnosť spestrenia pobytu romantickou prechádzkou na saniach, bežkovaním či túrou na snežniciach.
  • Gemeindealpe Mitterbach poteší milovníkov adrenalínu - nájdete tu najstrmší svah celej oblasť, čiernu zjazdovku so 70% stúpaním.

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách: Dolné Rakúsko

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Tipy na výlet v okolí

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet