Objavte to NAJ z Chorvátska a získajte inšpiráciu na budúcu dovolenku na Jadrane!

Oblíbené 0

Zatiaľ nemáte žiadne obľúbené ponuky.

 • K ponukám sa môžete kedykoľvek vrátiť
 • Obľúbené ponuky na jednom mieste
 • Upozornenie na zmeny v ponukách

Győr: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

V maďarskom meste Győr nájdete nielen liečebné termálne kúpele, ale aj čarovné historické centrum plné barokových pamiatok. Dominantou je veža niekdajšieho biskupského paláca z 13. storočia. Na prechádzku malebným centrom nabáda množstvo kostolov, palácov, múzeí i charakteristických rohových balkónov a uličiek, v ktorých si budete pripadať ako v rozprávke. Kúpele umiestnené na sútoku riek Mosoni, Dunaj a Rába ponúkajú prekrásny panoramatický výhľad na historický stred mesta. V priebehu celého roka sa v Győri usporadúvajú známe trhy, na ktorých môžete ochutnať nielen špeciality maďarskej kuchyne.

Xantus János ZOO Najobľúbenejší výlet v lokalite

Györ je nielen mestom architektúry a termálnych kúpeľov. Ak cestujete s deťmi, určite pri návšteve Györu nevynechajte miestnu Xantus János ZOO plnú domácich aj exotických zvierat. Ide o malú zoologickú záhradu ideálnu pre pokojné rodinné popoludnie, uvidíte dravce, bylinožravce, primáty, vtáctvo aj plazy. Zblízka tak uvidíte hravé vydry, vzácne biele tigre, šimpanzy aj pestrofarebné pávy a papagáje.

Viac informácií

Mesto Győr Najobľúbenejší výlet v lokalite

Mesto troch riek, maďarské priemyselné mesto Győr, leží na sútoku riek Mošonský Dunaj, Rába a Rabča zhruba v polovici cesty medzi Viedňou a Budapešťou. Jeho návštevu odporúčame v každom ročnom období, pretože má čo ponúknuť z každej sféry - môže sa pochváliť skvelými termálnymi kúpeľmi, bohatou históriou, krásnou prírodou, reštauráciami s maďarskými špecialitami a rozmanitými kultúrnymi akciami.

Čo nesmiete v Győri vynechať?

 • Vydajte sa na prechádzku po najkrajšom barokovom námestí v meste, Bécsi kapu tér (pri Viedenskej bráne).
 • Najkrajší barokový dom v meste je jednoznačne Opatský dom z 18. storočia.
 • Na Széchenyiho námestí stoja dve dominantné veže jezuitského kostola sv. Ignáca z Loyoly, ktoré by ste tiež nemali obísť bez povšimnutia.
 • Aj v Győri si môžete oddýchnuť v kúpeľoch - vyvierajú tu totiž ako v mnohých ďalších maďarských mestách termálne a liečivé pramene; práve preto sú tu kúpele.
 • Na prechádzku do zelene uprostred mesta zamierte do parku Batthyány tér.
Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 6 tipov

Győr: Tipy na výlet

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Osobne overené: Recenzia pobytu v 4* Gyirmót Sport Hoteli pri Györi s wellness a polpenziou

Osobne overené: Recenzia pobytu v 4* Gyirmót Sport Hoteli pri Györi s wellness a polpenziou

 • OSOBNE OVERENÉ
 • 23. 1. 2024

Vydajte sa spolu s Kateřinou, členkou nášho Travelking tímu, do Maďarska. Konkrétne do Gyirmót Sport & Wellness Hotela **** blízko Györu. Aká bola cesta, ubytovanie, wellness a strava? A aké výletné ciele si nenechať ujsť? To všetko sa dozviete!

V júni 2023 sa po rozsiahlej rekonštrukcii otvoria kúpele v maďarskom Győri

V júni 2023 sa po rozsiahlej rekonštrukcii otvoria kúpele v maďarskom Győri

 • MAĎARSKO
 • 21. 2. 2023

Hlavným lákadlom maďarského mesta Győr sú bezpochyby kúpele Rába Quelle ležiace priamo na sútoku troch riek. Areál kúpeľov prešiel po takmer 20 rokoch prevádzky náročnou rekonštrukciou a svoje brány znova otvára v júni 2023. A skutočne sa je na čo tešiť!

Osobne overené: Recenzia kúpeľného pobytu v maďarskom Termal Hoteli Vesta

Osobne overené: Recenzia kúpeľného pobytu v maďarskom Termal Hoteli Vesta

 • OSOBNE OVERENÉ
 • 19. 9. 2022

Vydajte sa spolu so Zuzkou, členkou nášho Travelking tímu, do Maďarska k Budapešti. Konkrétne do Termal Hotela Vesta. Aká bola cesta, ubytovanie, wellness a strava? A aké výletné ciele by ste si nemali nechať ujsť? To všetko sa dozviete.

Objavte to NAJ z Maďarska: 5 NAJparádnejších zoologických záhrad pre deti i dospelých

Objavte to NAJ z Maďarska: 5 NAJparádnejších zoologických záhrad pre deti i dospelých

 • OBJAVTE TO NAJ Z MAĎARSKA
 • 3. 3. 2022

Maďarsko zďaleka nie sú len svetovo preslávené termálne kúpele. Ak sa do Maďarska chystáte s deťmi, určite im urobíte radosť, keď ich vezmete do niektorej zo zoologických záhrad. Vybrali sme pre vás 5 najlepších, v ktorých sa zabaví celá rodina.

 Najlepšie maďarské kúpele: Kam za dokonalým relaxom?

Najlepšie maďarské kúpele: Kam za dokonalým relaxom?

 • MAĎARSKO, CESTOVATEĽSKÉ RADY A TIPY
 • 7. 4. 2017

Na otázku „Čo je pre Maďarsko typické?“ sa odpovede rôznia. Pre nás sú to ale predovšetkým celosvetovo vychýrené kúpele. Aké sú tie najväčšie? Aké sú tie najznámejšie? Čo sa kde lieči a kam sa oplatí ísť s deťmi? Na to všetko vám radi odpovieme.