Užite si pobyt v zámockom Hoteli Pałac Paulinum ***, ktorý nájdete v poľskom mestečku Jelenia Hora a len 8 km od termálnych kúpeľov Cieplickie. Tešte sa na chutnú polpenziu, odpočinok v saunách a soľnej jaskyni, ale aj na biliard a vstup do Sklárne Julia.

O ubytovaní

Hotel Pałac Paulinum *** je krásny zámocký hotel z 19. storočia v novorenesančnom poľovníckom štýle. Počas pobytu si budete pripadať ako v rozprávke. Hotel leží v poľskom mestečku Jelenia Hora. Priamo v Jelenej Hore vás zaujme klasicistická radnica s vežou v blízkosti pestrofarebných meštianskych domčekov. Námestie je plné barokových a rokokových arkádových domov. Nájdete tu dokonca aj Cieplické termálne kúpele (8 km), kde si užijete dokonalý odpočinok. Malebná okolitá krajina sa nazýva Údolie zámkov a parkov a niet divu. Nachádzajú sa tu tri desiatky zámkov, napríklad Wojanów (2,5 km), Debowy (11 km), Milków (12 km) či Staniszów (6 km). Vydajte sa po mnohých turistických trasách na výlet pešo či na bicykli a objavte na vlastné oči región plný romantiky. Za zimnými radovánkami vyrazte do neďalekých lyžiarskych stredísk Sklárska Poruba (23 km) či Karpacz (16 km).

Kde budete spať?

Čaká na vás ubytovanie s jedinečnou romantickou atmosférou paláca, podčiarknutou dreveným zámockým nábytkom. K dispozícii budete mať televíziu, WiFi pripojenie, telefón a vlastnú kúpeľňu s uterákmi a fénom. Nechýba ani set na prípravu čaju a kávy, ktoré si môžete vychutnať pri príjemnom posedení v izbe.

Dvojlôžková izba Standard meria 18-19 m² a môže byť vybavená manželskou posteľou alebo v tzv. variante twin, teda s dvoma jednolôžkovými posteľami. K dispozícii je aj variant s prístelkou, ktorý tak ubytuje až 3 osoby.

Izba Deluxe je o trochu väčšia (20 m²) a prepychovo vybavená. Nájdete v nej manželskú posteľ z masívneho dreva, celkovo je vhodná pre 2 osoby, prístelku neumožňuje. Oproti variantu Standard budete mať k dispozícii aj minerálnu vodu.

Studio je variantom pre náročných. Ponúkne naozaj veľký priestor (32 m²) a vďaka možnosti prístelky ubytuje až 3 osoby. Súčasťou je pohodlné posedenie s pohovkou a v kúpeľni nájdete vaňu, môžete sa tak tešiť na vysokú úroveň komfortu. Aj v tejto izbe na vás bude čakať minerálna voda zdarma.

Na čom si pochutnáte?

V hotelovej Reštaurácii Szmaragdowa si v noblesnom prostredí pochutnáte na špecialitách tradičnej poľskej a európskej kuchyne v modernom prevedení. Ráno načerpáte energiu pri bohatých bufetových raňajkách. Cez deň je možné objednávať pokrmy z pestrého jedálneho lístka. Večere majú formu bufetu alebo trojchodového menu.

Kde budete relaxovať?

Po dni strávenom v okolitom Zámockom údolí nie je nič lepšie ako zaslúžený relax v hotelovom wellness. Nájdete tu fínsku a parnú saunu a soľnú jaskyňu. Ak túžite po aktivite aj na dovolenke, zaiste vás poteší fitness centrum.

Cestujete s deťmi?

Pre najmladších hostí sú k dispozícii pohodlné postieľky. Súčasťou ponuky v reštaurácii je špeciálne detské menu a hotel ponúka aj službu stráženia detí.

Niečo naviac

Okrem nádherného palácového zovňajšku a zámockého parku vás zaujmú aj úchvatné interiéry, napríklad historická plesová sála so zdobeným stropom. K dispozícii je tiež terasa s výhľadom na hory.

Hotel Pałac Paulinum ***

Hotel Pałac Paulinum ***

Nowowiejska 62 , Jelenia Góra
Poľsko

Prevádzkuje spoločnosť:
Zarządzanie Jakub Kuzak IČ: 367802436


+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 0:00
Check Out
do 12:00
Domáci maznáčik
za 50 Zł/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Sauna
Reštaurácia
Lyžiareň
Wellness

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od kúpeľov
8,9 km
Zastávka
1,5 km
Aquapark
9 km
Zjazdovka
20 km
Bežkovanie
14 km

Tipy na výlet

Cieplické termálne kúpele

Cieplické termálne kúpele Tip na výlet

Kúsok od českých hraníc (30 km od Harrachova) nájdete Cieplické termálne kúpele, jedny z najobľúbenejších termálov v celom Poľsku. Veľký komplex rekreačných a športových bazénov sa nachádza v centre Jelenej Hory - Cieplice a ich okolie tvoria dva pamiatkové parky, Nórsky park a Kúpeľný park. Príjemne teplá voda v bazénoch spôsobí, že sa vám odtiaľ nebude chcieť preč, a navyše má aj zdraviu prospešné účinky.

Čo všetko sa nachádza v termáloch?

  • Rekreačný bazén s plaveckými dráhami,
  • 2 termálne bazény s vodnými prvkami,
  • vonkajší termálny bazén,
  • vonkajší rekreačný bazén s toboganom,
  • detský bazénik s atrakciami.

V termáloch nechýba ani SPA zóna, kde nové sily načerpáte v 3 druhoch sáun (fínskej, parnej a infrasaune), vo vírivke či v snežnej jaskyni. Nechýba tu ani tepidárium a vyhrievané lehátka.

Otváracia doba:

  • Denne: 8:00 - 22:00 hodín

Vstupné:

  • Dospelá osoba: 20 - 76 PLN/vstup do bazénov, 42 - 90 PLN/vstup do bazénov a SPA zóny
  • Zľavnené vstupné: 18 - 56 PLN/vstup do bazénov, 35 - 68 PLN/vstup do bazénov a SPA zóny
Viac informácií
Jelenia Góra
Jelenia Góra
Hrad Chojnik
Hrad Chojnik
Westernové mestečko Karpacz
Westernové mestečko Karpacz