Hotel U České koruny ***

Hotel U České koruny ***

Tomkova 180/11, Hradec Králové 3
Česká republika

Prevádzkuje spoločnosť:
SOFTPROFES, s.r.o. IČ: 60111429


+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 11:00
Domáci maznáčik
Po predchádzajúcej dohode zdarma
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,1 km
Zastávka
0,3 km
Aquapark
0,8 km

O ubytovaní

Hotel U České koruny sa nachádza v historickom centre Hradca Králové v tesnej blízkosti Veľkého námestia (140 m). Naskytá sa vám tak perfektná príležitosť preskúmať kúzelné jadro mesta s množstvom zaujímavých pamiatok. Ak budete chcieť načerpať trochu energie z prírody, zavítajte do priľahlých Žižkovských sadov (750 m), kde môžete v letných mesiacoch navštíviť niektorý z tu konaných festivalov.

Pri potulkách mestom môžete objavovať početné historické pamiatky. Navštívte napríklad židovskú synagógu (1 km) zo začiatku dvadsiateho storočia alebo sa prejdite po nápaditom Gočárovom schodisku (230 m). Nesmiete minúť ani dominantu mesta katedrálu sv. Ducha (350 m), ktorá sa týči na Veľkom námestí. Parádny výhľad na mesto i okolitú prírodu si užijete zase z Bielej veže (300 m), najvyššej mestskej stavby.

Technicky aj umelecky zaujímavým miestom je Labská elektráreň Hučák (800 m), secesná stavba parnej elektrárne na Labe. Milovníkov umenia potešia aj ďalšie budovy, napríklad Galéria moderného umenia (120 m). Ak vyrážate na pobyt s deťmi, vezmite ich do Hvezdárne a planetária (4,4 km), do Kukuričného bludiska (1,5 km) alebo na prechádzku do Jiráskových sadov (650 m).

Za mestom sa otvára nádherná krajina, ktorá ponúka ideálne podmienky na cyklistické aj turistické výlety. Za prírodou vyrazte do Orlických hôr, Prachovských skál (57 km) alebo Krkonôš, kde sa môžete venovať aj zimným športom.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v dvojlôžkovej izbe s manželskou posteľou alebo dvoma oddelenými lôžkami, ktoré sa nachádzajú v hlavnej historickej budove hotela. K vybaveniu izby patrí satelitná televízia, WiFi pripojenie, trezor, minichladnička a v lete aj ventilátor. Nechýba ani samostatná kúpeľňa so sprchovacím kútom, kozmetikou a fénom.

Pokiaľ cestujete s dieťaťom, zvoľte trojlôžkovú izbu, tá je buď klasické alebo s vyvýšeným poschodím, v ktorom sa nachádza tretia posteľ. Vybavenie je inak totožné.

Na čom si pochutnáte?

V hotelovej kaviarni v suteréne hotela s dobovým interiérom sa servírujú pestré bufetové raňajky s čerstvým pečivom a studenými i teplými pokrmami. K dispozícii sú od 7:30 do 9:30 hodín.