Terme Topolšica - Hotel Vesna & Family Apartments

Terme Topolšica - Hotel Vesna & Family Apartments

Topolšica 77, Topolšica
Slovinsko

+386 3 896 31 00

info@terme-topolsica.si

Check In
od 15:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Po dohode s hotelom za príplatok
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnútorný bazén
Vonkajší bazén
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Kúpele
Reštaurácia
Detské ihrisko
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od kúpeľov
10 m
Zastávka
0,3 km
Aquapark
10 m

O ubytovaní

Ubytovací a kúpeľný komplex Terme Topolšica - Hotel Vesna & Family Apartments sa nachádza v malebnej obci Topolšica, kde je v rámci Slovinska najviac slnečných dní v roku. Tunajšia termálna voda, nádherná príroda a priaznivá klíma zaručujú dokonalé podmienky na oddychovú aj aktívnu dovolenku v každom ročnom období.

Ubytovací areál sa skladá z dvoch častí. Prvá je budova hotela s hotelovými izbami, reštauráciou a zázemím. Neďaleko hotelového komplexu sa na zelenom svahu nachádza idylická apartmánová dedinka s 27 moderne vybavenými rodinnými ubytovacími jednotkami.

Súčasťou hotelového komplexu je vonkajší aj krytý aquapark, a tak to za relaxáciou v bazénoch s liečivou vodou budete mať doslova pár krokov.

V krásnom kopcovitom kraji je množstvo hradov, ku ktorým si môžete urobiť výlet po značených turistických chodníkoch. Ďaleko to k nie je napríklad k hradu Šostanj (4,5 km), k pozostatkom hradu Šalek (12 km) či k hradu Vodriž (15 km). Parádnym cieľom výletu je tiež neďaleké mesto Velenje (10 km), ktoré patrí k najslnečnejším a najzelenším miestam v celom Slovinsku. Nájdete tu napríklad hrad Velenje (11 km) alebo obľúbené múzeum ťažby (10 km).

Zvlášť počas letnej sezóny odporúčame navštíviť jazero Velenjsko (10 km), ktoré je skvelým východiskovým bodom na prechádzky, cyklistiku či jazdu na koni. Navyše sú tu ideálne podmienky na kúpanie a zázemie pre mnoho športových aktivít aj pre deti.

Kde budete spať?

Hotelové izby sú súčasťou hlavnej hotelovej budovy. Ponúkajú komfortné ubytovanie pre dve osoby. K vybaveniu patrí televízia, telefón a WiFi pripojenie. Súčasťou je vlastná kúpeľňa.

Apartmány sa nachádzajú necelých 5 minút chôdze od hotela. Vďaka ich umiestneniu na svahoch lesa ponúkajú nádherný výhľad, ktorým sa môžete kochať z terasy či balkóna so stolom a posedením. Apartmány sú vybavené dvomi klasickými lôžkami a dvomi prístelkami. K vybaveniu patrí klimatizácia, WiFi pripojenie, plazmová TV, trezor, fén, mikrovlnná rúra a podlahové vykurovanie. Ich súčasťou je plne vybavená kuchyňa a vlastná kúpeľňa.

Na čom si pochutnáte?

Súčasťou balíčka je v prípade ubytovania v hotelovej izbe aj polpenzia podávaná v modernej hotelovej reštaurácii, ktorá má dve priestranné terasy poskytujúce krásny panoramatický výhľad do prírody. Raňajky aj večere majú formu bufetu, a tak sa hostia každé ráno a večer môžu tešiť na pestrý výber tradičných slovinských pokrmov, medzinárodných špecialít aj sezónnych jedál. V priebehu dňa je potom možné objednávať pokrmy z jedálneho lístka.

Kde budete relaxovať?

Súčasťou ubytovacieho komplexu je rozľahlý vodný park s rozlohou vodných plôch 1 760 m². Nájdete tu vnútorné i vonkajšie bazény s liečivou minerálnou vodou, vodné atrakcie, horúce pramene, rímske kúpele, turecké kúpele, fínsku saunu, infra saunu alebo solárium. Vodný park je otvorený po celý rok a dopriať si tu môžete aj masáže a liečebné procedúry.