Obec Dobrna

Malebná slovinská dedinka Dobrna sa rozprestiera na severovýchode krajiny, asi hodinku od Mariboru. Preslávili ju jedny z najstarších kúpeľov v Slovinsku, ktoré sa pýšia 600-ročnou tradíciou. Termálne kúpele v Dobrne majú blahodarné účinky predovšetkým na nervovú sústavu, pomôžu vám však aj s problémami so srdcom alebo dýchacími orgánmi. Kombinácia liečivej vody z miestneho termálneho prameňa a nádhernej sviežej prírody v okolí, robí z Dobrny to pravé miesto, kam vyraziť za odpočinkom.

V dedinke Dobrna, rovnako ako v jej okolí, sa prepojíte s prírodou a budete sa môcť venovať prechádzkam, cyklistike alebo turistike v horách. Čerstvý vzduch a prírodné bohatstvo vás prinúti zabudnúť na všetky vaše starosti. Zaujímavé miesta na prechádzku ponúka samotné centrum Dobrny. Centrálnym prvkom je parížsky kostol Nanebovzatia Panny Márie zo 16. storočia. V nádhernom lesnom prostredí opodiaľ zase natrafíte na viac než 450 rokov starý Vovkov mlyn. A ak vám náhodou nebude priať počasie, môžete navštíviť Dom kultúrneho dedičstva.

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách: Slovinské Štajersko,

Tipy na výlet v okolí

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet