Villa Smetana ****

Villa Smetana ****

Krále Jiřího 5, Karlovy Vary
Česká republika

Prevádzkuje spoločnosť:
Česká hotelová, a.s. IČ: 26968851


+420 355 310 222

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 11:00
Domáci maznáčik
za 360 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Parkovanie za 360 Kč/noc

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Kúpele
Reštaurácia
Minibar
Fén
Wellness
Vnútorný bazén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,7 km
Vzdialenosť od kúpeľov
10 m
Zastávka
10 m

O ubytovaní

Karlovarský hotelový komplex Villa Smetana **** pozostáva z 2 historických víl postavených v roku 1900. Nachádza sa v jednej z najkrajších častí mesta, v najstaršej obytnej štvrti Westend, vedľa Becherovej vily (60 m). Vďaka výbornej polohe hotela sa ľahko dostanete pešo do kúpeľného centra a k najznámejším pamiatkam.

Môžete sa vybrať k Múzeu vosku (600 m), pokračovať k Mlýnskej kolonáde (750 m), Tržnej kolonáde (1,1 km) a prameňu Vřídlo (1,3 km). Ochutnávka liečivých prameňov je počas takejto prechádzky samozrejmosťou. Prejsť sa môžete aj lesoparkom so Svätou Linhartovou borovicou (2,2 km) a vystúpiť na Vyhliadku Jelení skok (1,2 km). Kúsok odtiaľto sa nachádza areál s rozhľadňou Diana, Minizoo a motýliarňou Papilonia (1,8 km).

V zime sa tí najnáruživejší športovci môžu vybrať na skiareál na Božom Dare (28 km), Klínovec (31 km) alebo Jáchymov (22 km). Okrem toho je v okolí kúpeľného mesta množstvo upravovaných bežeckých tratí. Svoje čaro má však aj zasnežené kúpeľné mesto, ktoré sa počas adventného obdobia rozžiari Vianočnými trhmi. Veľkou atrakciou je Vianočný dom (4,6 km) s Vianočným múzeom a Múzeom plyšových medvedíkov, ktorý je tiež otvorený po celý rok.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v jednej z 52 komfortných izieb, vybrať si môžete z dvojlôžkových a trojlôžkových izieb, k dispozícii sú aj izby s balkónom. Izba vás očaria svojím interiérom v retro štýle. Masívny drevený nábytok a dobové dekoratívne prvky dokonale ladia s atmosférou historického hotela. Zároveň si však môžete užívať vysoký komfort dnešnej doby - satelitnú televíziu, WiFi pripojenie, minibar či trezor, to všetko nájdete na izbe. K dispozícii je aj kúpeľňa s vaňou alebo sprchovacím kútom, sušičkou, županmi, papučami a toaletnými potrebami.

Na čom si pochutnáte?

V novozrekonštruovanej hotelovej reštaurácii a kaviarni Strunz sa môžete poriadne najesť. Pri raňajkách si môžete vybrať zo širokej ponuky pečiva, cereálií, mliečnych výrobkov, údenín, čerstvého ovocia a zeleniny. K dispozícii je aj teplý bufet s vajíčkami, párkami, palacinkami a mnohými ďalšími dobrotami. Na obed si môžete vybrať špecialitu z jedálneho lístka a večera sa opäť podáva formou bohatého bufetu. Na kávu, dezert alebo pikantný nápoj sa vyberte do útulného Lobby baru.

Kde budete relaxovať?

Vo wellness centre sa o vás postará skúsený zdravotnícky personál a môžete si vybrať z viac ako 34 rôznych relaxačných a liečebných procedúr. Ponuka je skutočne široká - od klasických masáží cez uhličité kúpele, rašelinové zábaly a kyslíkovú terapiu až po magnetoterapiu, pneumoakupunktúru a mnoho ďalších.

Medzi jednotlivými procedúrami môžete relaxovať vo vnútornom bazéne, vírivke, fínskej saune, parnej saune alebo infrasaune. Z nádherne zrekonštruovaného wellness centra sa budete cítiť ako znovuzrodení.

Overené Travelkingom

“V Karlových Varoch som bol prvýkrát a šlo o úžasný zážitok. Krásna architektúra, príjemní ľudia a množstvo zelene. Hotel je krásne architektonicky riešený a má veľmi milý a profesionálny personál. Jee skôr menší, pôsobí rodinne, preto sme sa tu cítili naozaj vítaní. K tomu tu sú priestranné izby, krásny výhľad do záhrady a aj úplný pokoj a ticho. Villa Smetana pre nás bola super voľbou aj preto, že je možné ubytovať sa so psíkom. Ak znova vyrazíme do Karlových Varov, určite jeho služby radi zas využijeme.” Prečítajte si celú recenziu

Peter Kóša - Spolumajiteľ Travelkingu
Osobne overené v: Máji 2022

Tipy na výlet

Karlove Vary
Karlove Vary
Vřídlo a Vřídelní kolonáda
Vřídlo a Vřídelní kolonáda
Bazénové centrum v Karlových Varoch
Bazénové centrum v Karlových Varoch