Penzion Praděd Thamm ***

Penzion Praděd Thamm ***

Krnovská 197, Zlaté Hory
Česká republika

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za 300 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnútorný bazén
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Úschovňa bicyklov
Lyžiareň
Požičovňa bicyklov

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,8 km
Vzdialenosť od jazera
2,3 km
Zjazdovka
1,8 km

O ubytovaní

Penzión Praděd Thamm *** leží v meste Zlaté Hory v obklopení divokej prírody Jeseníkov. V tejto jedinečnej lokalite je najčistejší vzduch v Česku a užijete si tu aktívnu dovolenku po celý rok.

Na výlety pešo aj na bicykli môžete vyrážať priamo z penziónu. K obľúbeným turistickým cieľom patrí Zlatokopecký skanzen (3 km), baňa Poštová štola (7 km), rozhľadňa Biskupská kupa (3,5 km) alebo zrúcanina hradu Leuchtenštejn (4 km). O krásach jasenickej prírody a histórii regiónu sa dozviete na náučnom chodníku Rejvíz (3 km) a náučnom chodníku Vincenza Priessnitza (7 km). Skvelé zázemie pre letné osvieženie, vodné športy i rybárčenie ponúka Otmuchovské jazero (37 km) na poľskej strane hranice.

Kde budete spať?

Penzión ponúka 10 útulných štvorlôžkových izieb bez sociálneho zariadenia, ktoré je spoločné v suteréne penziónu a v medziposchodiach. V každej izbe však nájdete komfortné lôžka. Ak všetky 4 lôžka v izbe neobsadíte, budete mať aj napriek tomu celú izbu len pre seba. Ďalej sa v penzióne nachádzajú 2 plne vybavené moderné kuchynky, v ktorých si môžete kedykoľvek uvariť.

Na čom si pochutnáte?

Bohaté raňajky formou bufetu sa servírujú v jedálni vedľa recepcie od 8:00 do 10:00 hodín. Vyberiete si tu z klasických raňajkových pokrmov - miešané a varené vajcia, slanina, párky, rožky, chlieb a tiež niekoľko druhov syrov, salám a zeleniny. Zo sladkých jedál cereálie s mliekom, biely aj ovocný jogurt, ovocný šalát, mini croissanty a vždy aspoň jedno sladké domáce pečivo.

Servírované večere sa skladajú z 3 chodov a pochutnáte si na polievke, hlavnom chode a dezerte. Aké jedlá si užijete počas pobytu zistíte na recepcii, kde nájdete aktuálny rozpis jedál na jednotlivé dni. Ak počas pobytu dostanete chuť na niečo dobré, zatúžite po miestnom pive, alebo si budete chcieť užiť degustáciu rumov, vydajte sa do baru v prízemnej časti hotela, kde sa nachádza aj bowling.

Kde budete relaxovať?

Oddýchnite si v hotelovom wellness centre, ktoré nájdete na prízemí hotela. Uterák si vezmite z izby, plachtu do sauny vám zapožičajú na recepcii. Vstup do wellness je vždy potrebné nahlásiť, aby vás do šatní pustila pani recepčná.

A na čo sa môžete tešiť? K dispozícii je plavecký bazén s protiprúdom, vírivka s horúcou vodou, relaxačná zóna s lehátkami a tiež malý saunový svet s fínskou saunou, parou a ochladzovacím bazénikom.

Niečo naviac

Parádnu zábavu zažijete napríklad počas bowlingu či degustácie rumov, ktorú si môžete dopriať priamo v hoteli.