Penzion Alenka

Penzion Alenka

Sobotní 127, Valtice
Česká republika

Prevádzkuje spoločnosť:
René Kolář IČ: 61428001


+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
350 - 500 Kč - podľa veľkosti plemena (len malé a stredné)
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Detské ihrisko

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,8 km
Vzdialenosť od jazera
6 km
Zastávka
0,3 km
Aquapark
37 km

O ubytovaní

Penzión Alenka sa nachádza v nádherných Valticiach, ktorým sa hovorí aj hlavné mesto vína. Zabudnite na všetky starosti a vydajte sa na južnú Moravu na pobyt plný pohody.

O zaujímavé výletné ciele rozhodne nebude núdza, pretože penzión sa nachádza v bezprostrednej blízkosti jedinečnej pamiatky UNESCO – Lednicko-valtického areálu. V parkovo upravenej krajine nájdete nespočetné množstvo stavieb, ktoré po sebe na tomto unikátnom mieste zanechal slávny rod Lichtenštajnovcov. Príjemnou prechádzkou sa dostanete napríklad k zámku Valtice (300 m), kaštieli Veneria (500 m) alebo k Dianinu chrámu (4 km). Vo vzdialenejšej časti rozľahlého areálu láka na návštevu prekrásny zámok Lednice (11 km), Janův hrad (13 km) alebo napríklad rozhľadňa Minaret (12 km).

Vo Valticiach narazíte na víno doslova na každom kroku. V pivnici valtického zámku sídli Salon vín Českej republiky so stálou degustačnou expozíciou najlepších moravských a českých vín, kde je počas prehliadky možné vystavené vzorky ochutnávať. Za prehliadku stoja tiež zámocké vínne pivnice a expozícia historických vinárskych lisov. Okrem toho sa môžete prejsť alebo previezť na bicykli po náučnom vinárskom chodníku a preskúmať labyrint Valtického podzemia. Zaručene príjemným zážitkom je tiež posedenie v niektorej z mnohých vinárskych pivničiek.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v trojlôžkovej izbe s vlastnou kúpeľňou s veľkosťou cca 20 m². Izba je vybavená manželskou posteľou a samostatným jednolôžkom. Súčasťou izby je tiež balkón, klimatizácia, televízia, stolík s posedením a WiFi pripojenie.

Pre rodiny bude vhodným variantom štvorlôžková izba, ktorá pozostáva z dvoch menších spální, jedna je vybavená manželskou posteľou, druhá dvomi jednolôžkovými posteľami. Nechýba balkón, klimatizácia, kúpeľňa so sprchovacím kútom, televízia, WiFi pripojenie a stolík s posedením.

Na čom si pochutnáte?

Každé ráno pobytu sa posilníte kontinentálnymi raňajkami. Raňajky sa podávajú v jedálni, v prípade pekného počasia si ich môžete vychutnať na dvore, kde nájdete príjemné posedenie.