Hotel Kapitány Wellness ****superior

Hotel Kapitány Wellness ****superior

Tóth Tivadar utca 19., Sümeg
Maďarsko

Prevádzkuje spoločnosť:
HOT-ÉP Kft IČ: 19-09-501546


+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 15:00
Check Out
do 11:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Kúpele
Reštaurácia
Detský kútik
Fitness
Konferenčná miestnosť
Prednášková sála
Baby friendly
Minibar
Fén
Wellness
Vnútorný bazén
Vonkajší bazén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,9 km
Vzdialenosť od kúpeľov
0 m
Zastávka
1,2 km

O ubytovaní

Hotel Kapitány Wellness ****superior sa nachádza v maďarskom mestečku Sümeg, na úpätí rovnomenného hradu, necelých 30 km od Balatonu. V hoteli zažijete úžasnú historickú atmosféru spojenú s moderným komfortom vo forme špičkového servisu a luxusného wellness centra.

Hneď pri príchode sa prenesiete do dávnych dôb stredoveku, hotel je totiž súčasťou historického zábavného parku, z ktorého budú nadšené deti aj dospelí. Na hrad Sümeg (850 m) sa dostanete za necelú štvrťhodinu chôdze. Pôvod tohto šľachtického sídla siaha až do 13. storočia a dnes tu uvidíte množstvo stálych a sezónnych exhibícií, vrátane archeologickej výstavy, mučiarne či múzea historických zbraní. Z hradu budete mať navyše krásny výhľad na okolie, na mesto, pohorie Badacsony a jazero Balaton.

Napriek tomu, že si mesto Sümeg môžete prehliadnuť z hradu, jeho ulice stoja aj za bližšie preskúmanie. Objavíte tu napríklad kostol Nanebovstúpenia Pána (850 m), ktorý skrýva jedny z najnádhernejších barokových fresiek v Maďarsku. Narazíte tu tiež na bývalý biskupský palác (900 m) s krásnymi medenými chrličmi v tvare morských príšer alebo Kisfaludyho dom (850 m) s múzeom venovaným životu romantického básnika Sándora Kisfaludyho a histórii mesta.

Na výlet určite choďte k Balatonu (29 km), tzv. maďarské more skrátka nemôžete vynechať. Okrem úchvatného pohľadu si tu užijete aj kúpanie, vodné športy alebo návštevu kúpeľov. Za legendárnou maďarskou termálnou vodou sa môžete vydať aj do Hévízu (26 km), kde nájdete najäčšie prírodné jazero s liečivou vodou na svete. Na kúpanie je vhodné celý rok, teplota vody totiž neklesá pod 22 °C ani v mrazivých dňoch. Zaujímavým výletným cieľom je tiež mesto Tapolca (18 km), kde zažijete plavbu v loďke po nádhernom jaskynnom jazere.

Kde budete spať?

Izba Standard meria 24-26 m² a z okien izby budete mať výhľad na mesto. Je vybavená klimatizáciou, WiFi pripojením a televíziou, z nábytku tu nájdete dvojlôžkovú posteľ, stolík so stoličkami, pracovný stôl a šatníkovú skriňu. Väčšina izieb má navyše tiež malú rozkladaciu pohovku, ktorú je možné využiť ako prístelku. Súčasťou izby je tiež kúpeľňa s fénom na vlasy a županmi.

Izba Standard s výhľadom na hrad je rovnakej veľkosti a disponuje rovnakým vybavením ako variant Standard bez výhľadu, spoľahnúť sa teda môžete na klimatizáciu, WiFi pripojenie, televíziu a vlastnú kúpeľňu. Aj tu býva možnosť prístelky na rozkladacej pohovke. Navyše má ale balkón s výhľadom na hrad Sümeg, ktorým je celý hotel inšpirovaný.

Na čom si pochutnáte?

K pobytu v hradnom prostredí, samozrejme, patrí aj patričné hodovanie. Čakajú vás bohaté raňajky a večere servírované formou bufetu v reštaurácii Múzeum. Na obed môžete zájsť do reštaurácie Szent László Lovagkirály, ktorá je tiež súčasťou hotela, alebo do reštaurácie Várcsárda, ktorú nájdete hneď vedľa hotela.

Tešiť sa môžete na autentické maďarské jedlá, ale aj medzinárodné špeciality. Raňajky, večere aj pokrmy v reštauráciách sú pripravované z domácich surovín z Farmy hradného kapitána vzdialenej len 2 km od hotela. Medzi obľúbené produkty patria klobásy, salámy a syry, ktoré si môžete zakúpiť aj priamo v hoteli. Vo všetkých hotelových reštauráciách je možné na požiadanie zabezpečiť detské menu a bezlaktózové, bezlepkové, vegetariánske a iné diétne jedlá.

Cez deň je otvorený tiež bar so širokou ponukou alkoholických aj nealkoholických nápojov, lokálnych maďarských vín a drobného občerstvenia. Počas víkendov sa tu navyše konajú zábavné večery plné hudby a tanca.

Kde budete relaxovať?

Bez kúpeľa v termálnych kúpeľoch by sa snáď žiadna dovolenka v Maďarsku nezaobišla. Bazény s vodou z lokálnych termálnych prameňov s teplotou 32 °C pritom nájdete priamo v hoteli, nemusíte teda chodiť nikam ďaleko. V hotelovom wellness centre na vás čakajú 2 vonkajšie bazény - plavecký a detský so šmykľavkou a 5 vnútorných bazénov - zážitkový bazén s veľkosťou 100 m² s vírivkou, 2 termálne bazény, plavecký bazén a detský bazén so šmykľavkou + vírivka. Dokopy budete mať k dispozícii celých 600 m² vodnej plochy.

Súčasťou je tiež saunový svet s infrasaunou, fínskou saunou, soft saunou (kombinácia sauny a pary) a parnú kabínu. A aby toho rozmaznávania nebolo málo, môžete si užiť aj niektorú z masáží alebo kozmetických procedúr, ako sú najrôznejšie zábaly, hydratačné masky, manikúra či pedikúra. Nájdete tu tiež kaderníctvo a solárium, z dovolenky sa tak môžete vrátiť ako úplne nový človek. Na rozcvičenie po všetkom tom rozmaznávaní vám poslúži posilňovňa Techno Gym, ktorá je otvorená každý deň od 7:00 do 18:00 hodín. Je vybavená kardio strojmi, posilňovacími strojmi a činkami.

Cestujete s deťmi?

Počas pobytu si môžete požičať detskú postieľku a v každej hotelovej reštaurácii sú k dispozícii detské stoličky. Na zabavenie detí poslúži tematická detská herňa, ktorá je otvorená denne od 8:00 do 20:00 hodín. V čarovnom prostredí sa tu deti prevtelia do rytierov a urodzených šľachticov. Pri hoteli je tiež vonkajšie detské ihrisko s drevenými preliezačkami, hojdačkami a šmykľavkami. Počas víkendov a prázdnin navyše prebiehajú v areáli hotela rôzne animačné programy pre malých aj veľkých.

Niečo naviac

V Rytierskej aréne alebo Historickej hale pri hrade sa pravidelne konajú historické jazdecké hry s rytierskym turnajom, show so španielskym jazdeckým povozom a mongolskou jazdeckou kaskadérskou show. Za príplatok môžete sledovanie programu spojiť aj so stredovekou hostinou, kde stoly prekypujú gurmánskymi lahôdkami, jedlo vám nosí obsluha v stredovekých kostýmoch a na vaše zabavenie hrá kapela. V mene stredovekej tradície sa je rukami, z čoho budú určite nadšené predovšetkým deti.

Hotel je súčasťou historického zábavného parku, kde sa preveziete na koni, pozriete sa na výstavu stredovekých zbraní alebo navštívite turecký obliehací tábor. Pokiaľ sa práve nebudete zúčastňovať žiadneho zábavného programu, môžete si vo voľnej chvíli na prízemí hotela zahrať stolný futbal, biliard alebo ping-pong. Pred odchodom navštívte predajňu suvenírov so stredovekými šperkami, knihami a inými drobnosťami na pamiatku.