Chcete sa zahriať počas chladných dní? Vyberte si wellness pobyt s vírivkou, saunou alebo termálnym bazénom a užite si zaslúžený oddych.
Purkyňova 128/1, Mariánské Lázně
Česká republika
+421 233 006 990
Hotel Flora *** má výbornú polohu priamo v centre pokojnej kúpeľnej štvrti Mariánskych Lázní, cca 50 metrov od kolonády a liečivých prameňov. Ku Spievajúcej fontáne je to 230 metrov, ku Mecséryho vyhliadke 750 metrov ak krásnej Obore Hvozd 2,9 km.
Na dlhší výlet sa vyberte na empírový zámok Kynžvart , do kláštora premonštrátov v Teplej alebo na zámok Bečov. Pokiaľ vás namiesto historických pamiatok zaujíma skôr prírodné bohatstvo regiónu, navštívte prírodnú rezerváciu Kladská s rybníkom a náučným chodníkom Kladskej rašeliny. Vydať sa môžete tiež do národnej prírodnej rezervácie Soos, ktorému sa hovorí aj český Yellowstone, či do Slavkovského lesa.
V prípade nepriazne počasia sa okrem wellness centra hotela môžete zrelaxovať aj v pivných kúpeľoch, ktoré sú súčasťou rodinného pivovaru Chodovar. V zime si pobyt môžete spestriť lyžovaním v neďalekom ski areáli Mariánky s 1,6 km zjazdoviek alebo bežkovaním po upravovaných stopách, ktoré vedú priamo okolo hotela. Otestujte tiež ľadovú plochu v zimnom štadióne, alebo sa zahrejte vareným vínom na vianočných trhoch na kolonáde.
V hoteli poskytujú stravovanie dve reštaurácie, Edelweiss a Rose, kde si v každej z nich pochutnáte na znamenitých pokrmoch českej i medzinárodnej kuchyne.
Priamo v budove sa nachádza liečebné oddelenie, kde si hostia môžu dohodnúť liečebný program s lekárom alebo zakúpiť jednotlivé procedúry. Wellness štúdio ponúka vysoko kvalitnú kozmetiku s bio produktami, manikúru, zvýrazňovanie rias špeciálnou technikou a vodné bio olejové zábaly nôh. K dispozícii je tiež infrasauna a v susednom, prepojenom hoteli Maxim je možné zdarma využiť bazén s protiprúdom (cca 4 x 9 m).
Nájdete tu priestory na úschovu bicyklov a lyží.
“Na môj prvý pobyt v Mariánskych Lázňach bol Hotel Flora *** skvelou voľbou. Vďaka jeho lokalite sme to k najbližšej kolonáde mali doslova iba pár krokov. Izba bola menšia, ale moderná a čistá. Milo nás prekvapila aj strava, a to predovšetkým trojchodové večere, pri ktorých bola možnosť voľby zo 4 hlavných jedál. Z okolitých výletov určite odporúčam navštíviť park Boheminium, kde môžete vidieť miniatúry všetkých najkrajších stavieb Českej republiky.” Prečítajte si celú recenziu
vše bylo moc pěkné, pouze by to chtělo více procedur, doporučuji výlet na zámek Kynžvart a Bečov nad Teplou